Je to správny postup?

Príspevok v téme: Je to správny postup?
Denala

Bola som prvýkrát u psychiatra. Našla som si doktorku a konečne som sa odhodlala. Sklamal ma totižto jej prístup. Bola arogantná, a keď som spomenula to, že mám za sebou pokus o samovraždu, tak sa správala ešte arogantnejšie, že čo tam ako chcem, že keď chcem zomrieť, tak nech si zomriem a pod. Nenechala ma nič jej vysvetliť, a ani len to, že žiť asi chcem, preto som tam. Stále mala narážky, že keď chcem, nech sa idem "vešať", že som predsa dospelá, a je to moje rozhodnutie. Všetko čo som jej začala hovoriť, tak sa začala usmievať, že: "a čo mňa do toho". Usúdila, že mám úzkosť, nejakú poruchu kontaktu s realitou a vraj ťažkú depresiu. Vehementne mi zdôrazňovala to slovo ťažká, a že ak chcem nech sa zavesím. Predpísala mi lieky: Xanax, Mirzaten Q-Tab a Risperidon Orion. Doma keď som si prečítala príbalové letáky, tak ma skoro porazilo. Mirzaten a Risperidon spôsobujú priberanie. Hneď som si vygooglila skúsenosti s nimi, a drvivá väčšina z nich naozaj veľmi pribrala. Ja mám problémy s jedlom, o ktorých som jej tiež chcela povedať, ale asi jej neprišlo dôležité aby ma pustila k slovu. Prísun stravy si extrémne kontrolujem, cvičím do vyčerpania a myslím skôr, že mám nejakú poruchu príjmu potravy, a lieky z ktorých priberiem do seba nedám ani náhodou, keď viem, že sú aj také, z ktorých sa nepriberá.
Myslíte, že je toto správny postup? Mám sa k nej ešte vrátiť, pretože skôr rozmýšľam, že si nájdem niekoho iného. A je to možné? Môžem si len tak nájsť iného psychiatra a tamtej nič nepovedať? Priateľa si zavolala dnu tiež, a ten tiež hovorí, že to čo za arogantnú doktorku,ktorá si aj tak nič nevypočuje.
Ďakujem za každý názor.

Denala

Prezývka: prepáč, ale súdiš z pár riadkov, a bohužiaľ, súdiš zle.
Viem, že inak ako súdiť z toho čo napíšem sa nedá, ale predsa nebudem robiť závery, že niekto nechodí na výlety, neberie lieky na srdce a ja neviem čo ešte, keď opak toho nebol nikde spomenutý.
Mne pripadá, že si myslíš, že neexistujú ani psychické poruchy a pod., ale to sa vlastne ľudia len nudia.

Prezývka

Denala -> ano je to normalne, lekar zvycajne predpisuje lieky a brat lieky na hlavu je hlupost.

Je pravda ze to mas v hlave popletene ale nie je to vada ktora by sa mala riesit liekmi, skor pristupom k zivotu a tu musis zacat od seba, mas priatela boze moj bavte sa chodte na vylety vypadnite niekam zo stereo zivota, spolu cvicte, milujte sa a mnozte sa.
Alebo rob nieco co ta zamestna a nebudes mysliet na kraviny ako vrazdy, vahu a sprostosti.

Co si myslis ze lekar ta nejako vylieci z toho pokial sama nebudes na sebe pracovat? S tymi tabletkami ta mozno utlmi ze budes este k tomu vsetkemu ospala a pribrzdena, rozhodne to nie je cesta, riesit myslienky a hlavu inak organicky zdravu tabletkou.
Tabletky si setri na to ked ti zacnu odchadzat v starobe organy a budes potrebovat upravovat tlak cievy riesit arytmiu. Teraz ti ich netreba.

Denala

Prezývka: v predchádzajúcom príspevku som dement, teraz mi nič nie je.
Ok, neriešim.

Hocijaké lieky do seba rozhodne pchať nebudem, preto sem asi píšem, či takto má akože vyzerať tá normálna návšteva u psychiatra, že predpíše mi kopu hnusných liekov a nič si nevypočuje.
Skús mi skôr povedať, že aké mám tie hlúpe názory na fungovanie a pod. Tým mi pomôžeš viac.

Prezývka

Denala - > ved si zdrava, prakticky ti nic nie je okrem toho ze mas zopar hlupych nazorov na fungovanie.

Urcite by som do seba netrepala tabletky to az potom budes chora ked raz do toho tabletkoveho kruhu spadnes.

Denala

Neviem prečo si tu myslíte, že sa nejak zaoberám sama sebou alebo podobne. Správanie, to "normálne" ako opisujete, že nezaoberať sa sama sebou, hovoriť si, že mi nič nie je, som robila niekoľko rokov doteraz. Chovala som sa pre okolie normálne, ale mne to normálne neprišlo. Hovorila som si, že sa mi to zdá, že nič sa nedeje, som normálny človek.
Takto som fungovala roky, a nejak mi to nepomohlo, skôr ublížilo. Moje blízke okolie vidí veľké zhoršenie, a hovoria mi, že je to kravina si nahovárať, že je všetko v pohode, že potrebujem pomoc. Dlho mi trvalo kým som si pripustila, že čo to vlastne žijem za život, pretože som tomu neverila, vďaka podobným radám aké mi tu dávate. Ja sa viem skôr stotožniť s ich názorom, pretože vidím, že takto to asi nefunguje, že veď poviem si, že som normálna a zdravá a taká aj budem.

doremi

urcite neber ziadne z tych somarin, co ti predpisala. tuto ktosi podo mnou to napisal dokonale. cim viac sa budes sama presviedcat o tom, ze mas problem, tym skor tomu uveris. ja som na tom asi pred rokom bola tiez velmi zle, bola som za psychologickou, co mi zistila "tazku depresiu a uzkost" z priblbleho dotaznika, co som vyplnila o tom, ako sa citim. dala mi aj vymenny listok ku psychosovi a co som spravila ja? prisla som domov a normalne zdravo som sa nasrala!!! tie papiere som roztrhala a povedala som si, ze sa viac nebudem ani trapit ani suzovat, uz bolo toho dost. zasluzim si aj ja normalny zivot! trapila ma aj postava, mala som par kil navyse, ktore som tiez striedavo priberala a chudla ako na hojdacke, kedze som mala vo zvyku stres a problemy zajedat. tak som skoncila aj s tym. schudla som, dnes vyzeram lepsie, nez kedykolvek pretym, zdravo sa stravujem, kupila som si psika, za ten rok som sa stihla zalubit a uz aj odlubit, ale to patri k tomu celemu odhodlaniu zacat zit naplno a aj ked som z toho teraz trochu smutna, viem, v com som urobila chybu a som si ista ze sa v mojom zivote objavi niekto dalsi, kto bude za to stat. podarilo sa mi ziskat certifikat z AJ, ktoru zaroven aj studujem, snad sa mi podari uspesne ukoncit studium na vs, na dalsi tyzden mam statnice a uz teraz viem, ze ma caka uzasne leto, snad aj na stazi niekde na polroka v zahranici. a co je uplne podstatne, problemy, pre ktore som sa dostala pred rokom do takeho zleho stavu nezmizli, prave naopak, stale pretrvavaju a mozno sa aj trocha zhorsili, no viem, ze posledne, co by mi v tejto celej situacii pomohlo je, aby som sa zacala lutovat a venovat tomu vacsiu pozornost, aku si zasluzia. takze beriem to sportovo a urcite si kvoli tomu neprestanem plnit sny!!! zivot mame len jeden a netreba ho premarnit trapenim sa, pretoze to je ten najistejsi sposob, ako si privodit dalsie problemy :)

Mimulus

Prezývka - ten koniec si napísala super :) Mám to vyskúšané, netvrdil by som však že všetko zmizne. No budeš určite šťastnejšia ak sa prestaneš zaoberať sebou a vtĺkať si do hlavy nezmysli.

TOTO JE VEĽMI PEKNE NAPÍSANÉ:

,,Radsej si to v hlave uprac sama, zmen zmyslanie a pokladaj sa za normalneho cloveka, spravaj sa normalne. Nepotrebujes k tomu ziadnu tabletku, staci si uvedomit ze ti nic nie je a chovat sa normalne.,,

Prezývka

Denala -> lol doktokra ti predpise lieky ktore ti totalne mozu poskodit nejaky organ v tele, zmenit metabolicke procesy ci naladu ze z nich budes este vacsi dement ako do teraz si a ty tu riesis nejake sprostre priberanie, tak nieze priberies ale umries na cirhozu pecene alebo arytmiu alebo ti dvakrat totalne preskoci, priberanie je to uplne najmenej.
Radsej si to v hlave uprac sama, zmen zmyslanie a pokladaj sa za normalneho cloveka, spravaj sa normalne. Nepotrebujes k tomu ziadnu tabletku, staci si uvedomit ze ti nic nie je a chovat sa normalne.

Denala

zewa: ďakujem, dúfam, že už ma tie horúčky konečne opustia :)

Mimulus: presne toto som v ten večer čo som sa od nej vrátila neustále opakovala priateľovi :)