Oslabená imunita u dospelých a stále sa opakujúce nádchy

Príspevok v téme: Oslabená imunita u dospelých a stále sa opakujúce nádchy
simi1799

ahojte. moja dcerka bude mat v lete 3 roky. zaciatkom marca nastupila do skolky a ja do prace od aprila..... a odvtedy som kazdy druhy tyzden chora. Dcera prinesie zo skolky sopel, s ktorym normalne existuje 3 dni , bez teplot, pohodicka, a zas je ok.. este ani raz nebola chora tak ze by musela ostat doma s teplotou, na ATB.... no a mna chyti nadcha, sople,hrdlo,usi, duni mi v hlahe, unava... minimalne 10 dni som K.O. od marca je to tak ze dva tyzden som chora a tyzden zdrava... Na marodku uz nechcem ist, to by ma asi vyhodili ... takze fungujem,prezivam zo dna na den, je to utrpenie, som z toho unavena,nervozna,nemozem chodiu sportovat ako som bola zvyknuta... chodim aj na alergo, uzivam Dasseltu a Bronchovaxom... vytery aj krvny obraz je v poriadku, DR. povedala ze to urcity cas potrva kym sa mi imunita upravi... predtym som nebyvala nejak extra chora,ale odkedy je mala v skolke je to kazdy druhy tyzden....mate niekto podobne skusenosti? co pomaha? mam sa obracat na doktorov ci mam skusit nejaku alternat. medicinu ze bylinky, surovu stravu alebo tak?

ninajenina

Ahoj ja mam osvedcenu echinaceu a to hlavne caj 3 - 4 krat do roka jedno balenie, aj kvapky z nej su volnopredajne a tiez som brala, hlivu ustricovu v tabletkovej forme a pitny rezim, spanok. Toto mi odporucili aj u nas lekarnicky ktore to sami uzivaju a imunoglukan je tiez perfektny. Teda ja som chora nebola ani nepamatam :) a to sa denne stretavam s vela ludmi

Sonjaa

Tak táto téma zaujíma veľmi aj mňa, pretože mám podobný problém.... Celú zimu ani nežijem, iba prežívam kvôli permanentnému nachladnutiu, stále mi je zima, studené ruky aj nohy... Upchatý nos, sopeľ a nádcha je počas celých zimných mesiacov....Niet jediného zimného obdobia, kedy by ma chrípka na dva týždne nezložila do postele, pričom teploty vysoké nemávam, maximálne do 37,5 - a som v takom stave, ako keby som mala pomaly 40... Nebolia ma klby, ale svaly celého tela.. Musím povedať, že som športový typ, doma rotoped... Hýbať sa teda snažím aj v zimnom období...
Z tohoto dôvodu mám už dopredu zo zimy strach, ako ju prežijem (((