Strata dokumentov v PC

Príspevok v téme: Strata dokumentov v PC
Luci25

Dobrý deň, môj problém sa ešte tak úplne zdravia netýka, ale ak sa to nevyrieši, tak moja mama príde o príjem, ja prídem o vysokú školu a potom už psychické problémyy budem mať. Viete máme problém s počítačom. Mame sa stratili všetky dokumenty z plochy, dokonca aj také, čo boli uložené v priečinkoch na ploche, boli to desiatky dokumentov na ktorých týždne drela a potrebuje ich do práce. Prosím vás trochu informaticky zdatných neviete mi poradiť ako ich dostaneme späť? zmizli samé, nikto ich nemazal. Prosím pekne, je to veľmi dôležité...

Martinnn10

existuje taká vec, ktorá sa volá vrátenie systému v čase. Umožní vrátiť pc do stavu v akom bol napr. pred 2 týždňami - určís si dátum.
Postupuje sa tako: start - vsetky programy - prislusenstvo - systemove nastroje - system restore (obnovenie systému)
Pozor, všetko, čo bolo od dátumu na ktorý to chceš vrátiť vytvorené alebo zmenené zanikne. Budeš mať presne taký stav pc, ako si ho mala napr. pred dvomi týždňami. Všetky zmeny po zmiznú!

alex5879

existuje program na obnovenie dokumentov pokiaľ sa už uplne nevymazali z počítača tým že boli prepísané inými súbormi. Skús pohľadať na nete súbory na obnovu, napr. Recuva