Vztah s chalanom ktory mal problemy s drogami

Príspevok v téme: Vztah s chalanom ktory mal problemy s drogami
karin232

ist do vztahu s chalanom, ktoremu som pomohla prekonat problemy s drogami?
je pravda ze nas spajaju silne city aj z jeho aj z mojej strany ale predsa sa toho bojim, pozname sa pol roka, to co pre mna spravil pre mna znamena nenormalne vela, prestal s drogami, nechal svoju priatelku, dalsie ine veci pre kt. mu patri velka vdaka!
ja 16 on 19

doubledog

ovecka
mam ine skusenosti
ja som takych poznal celkom dost, myslim vikendovych konzumentov.
pravdupovediac, takych, ze si to museli dat aj pocas dna ci tyzdna, tak takych bola mensina.
ale to je jedno, piko je proste silna droga, ktora meni cloveka a jeho spravanie.
takze vztah aj s rekreacnym uzivatelom je podla mna fakt makacka.
ak teda neberu obaja :)

ta3

Azahara
dakujem za odpoved, ale budem uprimna, neviem ci Ti mam blahozelat alebo co, klobuk dole, ze sa obetujes, ze ho nechces opustit aby si nieco nespravil, ale co Tvoj vlastny zivot?, zit ako na ihlach a ak sa niekde zdrzi sa klepat od strachu, ci zase v tom nelieta, no neviem, ja by som takeho niecoho schopna nebola aj ked u mna laska je vzdy na prvom mieste, ale za takychto okolnosti, za takuto cenu? a co Tvoja laska k Tebe samej?, Ty mas tiez povinnosti voci sebe samej, no nebudem Ta viac trapit mojimi otazkami, je to Tvoj zivot a Tvoje rozhodnutie, asi predsa len zlozim ten pomysleny klobuk pred Tebou, malokto bez manzelskeho slubu by ostaval s takymto clovekom

azahara

ta3 ,nie nie sme manzelia-preco som s nim?mam ho rada,ale tym co sa stalo presne o tom istom ako tu pise 1 skusennost-sa vela zmenilo,je tazke verit mu,som stale ako na ihlach,ked sa niekde co len chvilu zdrzi,znervozniem,roztrasie sa mi cele telo a uz len dufam,ze stretol niekoho proste,ze sa zdrzal z normalnych dovodou a neprepadol zas droge-jednym slovom vztah je velmi narusenny z mojej strany a som s nim preto,ze nechcem aby si koli tomu,ze sa s nim rozidem ublizil,nedokazala by som s tym zit a okrem ineho mam ho rad je to skvely clovek...

0vecka

teda myslim tym to ze nieje prestat ako prestat.... napr niekto dava extazu a povie si po case ze uz to neni to prave a tie stavy uz niesu take ako na zaciatku a proste si uz neda... ale malokto si da extazu ked ide do prace lebo bez nej by ten den nevydrzal a prestane s tym az potom ked mu to narobi problemy...

0vecka

2 doubledog jj prestala ale malokto to udrzal v takych hraniciach ze obcas cez vikend... vecsina to zacala davat aj cez pracovny tyzden atd atd... teda uz neslo o rekreovanie... rekreacny uzivatel je podla mna ten co to zobeire len ked si to moze dovolit napr raz za mesiac ked sa nieco deje a moze byt aj bez toho... preto si myslim ze rekreacnych uzivatelov pika je len mizive percento..

doubledog

ovecka
ja som poznal plno konzumentov pika, boli medzi nimi vsetky mozne typy - od rekreacnych konzumentov po uplnych fetakov.
akurat problem je v tom, ze kto je aky, zistis az spatne, po istom case.

ale drviva vacsina tych, co som poznal, piko brat prestala.

1 skúsenosť

mala som niekoľkomesačný vzťah s abstinujúcim narkomanom, aspon on to tak tvrdil, ale stále klamal a nedokázal sa toho vzdať. ked som s ním skončila (nezvládol absťák, podrezal si žily, brali ho na psychiatriu), "otvorili sa mi oči", videla som, že celý náš vzťah bol klamstvo, lebo keby mi povedal, že s tým neskončil, skončím ja s ním, to bola podmienka, vedela som, že ja mu nepomôžem... takíto ľudia si musia sami usporiadať a dať dokopy svoj život, KVOLI SEBE. ale dlhy, bez peňazí nonstop, klamanie rodiny, klamanie zamestnávateľa, klamanie všetkých, len aby si mohol pichnúť raz za čas (vraj aj pod jazyk sa dá)... už asi 5 rokov o nom nič neviem, ani či žije, ale ani ma to nezaujíma, už by som nedokázala veriť takému človeku ani "nos medzi očami", mám životné ponaučenie...

azahara

...si mlada baba,nezamotaj sa do jeho zivota zo ziadneho dovodu,som ovela starsia od Teba a z vlastnej skusennosti Ti mozem povedat,ze je naozaj tazke skoncit navzdy,on momentalne abstinuje,ale pri akomkolvek probleme sa k tomu moze vratit,zijem z takym clovekom,tiez som s nim zacala ,ked bol cisty,chcela som mu pomoct pretoze,ked som bola zamilovana az po usi verila som,ze v poho spolu to zvladneme on sa k tomu uz nikdy nevrati-PO 6 ROCNOM VZTAHU,Ti mozem povedat,ze uz nikdy by som do toho nesla,je to dookola drogy,abstinencia,...jednoznacne NIE...

bolko352

S drogami prestať nie je také jednoduché
sam som si tým prešiel.Len tak prestať
bez odbornej pomoci je dosť nestabilné a človek viac menej trpí a može ľahko zrecidivovať. A každá daľšia recidíva veĺmi oslabuje a drtí jedinca a až do takej miery že sa nato vykašle a už nikdy nebude čistý a plnohodnotný a zvačša skončí smrťou alebo ako bezdomovec atd.
Ak máte problém s drogami chodte za odborníkom resp. vyhladajte kluby NA a tam pochopíte ako sa dá uspešne abstinovať a byť úspešným človekom. Takže mladež kašlite na drogy a stanovte si ciele ktoré si splníte.

Najčítanejšie články