Ako si nájsť prácu, alebo donútiť si ju nájsť

Príspevok v téme: Ako si nájsť prácu, alebo donútiť si ju nájsť
Monči :)

Mám 22 rokov, som mladá baba, myslím si že šikovná a inteligentná. Mám vyštudovanú hotelovku, ale v tejto oblasti ma práca veľmi nebaví, je to taká otročina. Moji známy mi hovoria, že robím málo preto aby som si našla prácu. No a to je pravda, jediné čo robím, je že si pozriem na internete každý deň nové ponuky práce. Bývam na dedinke, najbližšie mesto je tak 8 km, no je tam málo práce. Do zahraničia nechcem ísť. Odboručili mi aby som si vytlačila zopár životopisov a išla zaniesť do dákych firiem na okolý. Ale nieje to také jednoduché, vôbec som nevedela kam si ich zaniesť. Akým spoôsobom si mám ešte hladať prácu, som už s toho nešťastná, je tu leto, žiadny príjem, žiadna dovolenka, žiadne zážitky. Síce priatel ma sem tam niekam zobere, nerobí mu problém mi niečo zaplatiť, ale už by som chcela zaplatiť niečo aj ja jemu, niekam ho tiež pozvať :(

Sisi092

to si ako ja, stredna ta nebavila a nevieš co chceš, nic dokopy neovladaš a tak u nas robota tiež nie je.. južne slovensko - vk, ..otročinu robiť nechceš, tiež len poscrollujem denne ponuky ktore stoja za prd... hm možno sa ešte šupnut na nejaku vš a tam zabiješ pár rokov.. alebo co. preco nechceš isť vonku?.. casnicka vonku zarobi super.. napr svajaciarsko..?

podnikatel67

Dievca, ty si presne ten typ, ktory odmietam po negativnych skusenostiach zamestnavat. Co robis preboha 3 roky po skole?Preco si studovala to co ta nebavi? Preco pises, ze praca v hotelierstve je otrocina? - Dal by som ta za pas vyrobnej linky a nikdy by si podobnu blbost uz nepovedal! Stahovat za pracou sa odmietas, a nevies do ktorych firime by si zaniesla zivotopis v 8km vzdialenom meste - co tak zacat od znacky zaciatok mesta a ist jednoducho po ceste a vhadzovat to rad za radom? Ak by som ta zamestnal, tak viem, ze by s tebou boli iba problemy, neplnila by si si svedomito povinnostri, kde by si sa mohla, tam by si sa uliala, praca po tebe by sa musela kontrolovat a urcite aj opravovat. Este aj napises slovo \"okolý\".Predpokladam, ze si asi jedinacik. Pozdrav priatela a vydaj sa za neho co najskor a majte kopu deti. Take ako ty su celkom fajn priemerne zeny v domacnosti - tam ta vidim. Prepac ze ti pisem tvrdo, ale bud to pochopis a nakopne ta to alebo ti fakt uz niet pomoci.

ilonkam

A aka praca je na internete v wrotickych portaloch kde sa treba predviest a hrat sa s ilinkou to je platene aki podla toho kolky si ta lozru alevo ako riadny pracovny cas?

sante.

Ja by som si spravila kurz. masérsky :D čo chcem ja, ale nemusíš chcieť ty.. ani sama podľa mňa nevieš. Byť takou čašníčkou je fajn a hlavne tých voľných miest je mrte.

neskusena

zaves si CV na rozne portali, chod pracovat zo zaciatku kludne aj troska dalej, ved radsej mat pracu, plat, platit chvilu podnajom, nez ziskat prax a uplatnis sa u vas?
Musis sa vediet predat, napisat si dobre CV, vediet sa odprezentovat. Najma vediet co chces.
Ja som nikdy nemala problem si najst pracu, ani jeden den som nebola nezamestnana. Chce to len sebadoveru a vediet nieco obetovat.
Takze sa nelutuj a do toho.

ebi77777777

tak čomu rozumieš je čašníctvo a to nechceš robiť
tak čo chceš robiť???
chceš robiť v kancelárii???
tak si urob nejaký kurz napr. na učtovníctvo a na také bežné administratívne práce

moja milá a za prácou treba chodiť, taký je svet, kde ťa cez dvere vyhodia mušíš oknom vliezť

takže treba osobne navštíviť fakt tie firmy a ponuky, ak teda máš vážny záujem si nájsť prácu