Nenaplneny život

Príspevok v téme: Nenaplneny život
david_prazdn

takže aby som vysvetlil podstatu problemu,začnem od sameho počiatku..narodil som sa v rodine,ktorá ani zdaleka netrpi finančnymi problemami a bolo mi od malička dopriate uplne všetko,čo som si len zaprial..možno z toho plynie aj moj momentalny psychicky stav..totižto čim viac som dostaval,tym menej som si všetko važil..už v 19tke som pocitoval depresie a nenaplnenosti, vysvetloval som si to tym,že asi len potrebujem ešte niečo viac,rodičia mi vtedy kupili auto vyššej triedy a na par mesiacov som sa citil zase fajn..avšak po mesiaci-dvoch som si na ten štandard zase nejako zvykol a už ma nenaplnalo ani to auto, vysvetloval som si to tym,že mi chyba laska,pretože moc som štastie na vztahy nemal.. mam momentalne o par rokov viac a stretol som po dlhej dobe vazne ženu s ktorou sme sa vzajomne SKUTOCNE zamilovali.. myslel som si,že to bol vrchol toho čo ma moze naplnat..ano,naplnalo..prvych par mesiacov..v podstate naš denny harmonogram spočiva len vo vození sa po meste,chodeni po reštikach,vyletoch..vlastne cely den sa len flakam,nič ma nebavi,nemam žiadne zaujmy,nevzdelavam sa,absolutne NIC ma nenaplna,dokonca aj diskoteky, zurky a dovolenky mi pridu ako nuda..okrem nej nemam vlastne ani kamaratov,pretože so všetkymi sa naše cesty akosi rozplynuli časom..všetko naokolo mi pride take šede,prazdne..a to aj napriek tomu,že fakt realne problemy nemam, v podstate by som mal byt ten najstastnejsi clovek,pretože mam všetko,ale takto sa necitim..možno si poviete,že riešim uplne nezmysly,ale už ma fakt nebaví žit s takymi prazdnymi pocitmi..som dost citlivy človek a dost ma trapi,ked ma netešia už absolutne ZIADNE veci okolo mna..ako nabrat druhy dych a zacat si konečne uživat všetky tie krasne veci naokolo? bojim sa toho,že sa zrutim postupne uplne,pretože poslednu dobu zvyknem moju prazdnotu riešit pitim alkoholu,čo mi moje pocity aspon trocha vylepši.. citim sa ako keby moja duša v tele vymrela..

Jarl Balgruf

@Agartio:

Nie sú to zbabelci, práve naopak. Ja ako dvadsiatnik mám tesne pred skončením VŠ a už teraz vylučujem SR ako krajinu, kde by som chcel prežiť celý život (síce tu nejaký čas pobudnem, kým získam nejaký ten kapitál, no...). Stratil som v SR dôveru a chcem v živote aj niečo dosiahnuť, mať pocit istoty, stability a užitočnosti, no pochybujem, že tu sa mi to podarí.

@david_prazdny: Nechcem pôsobiť ako nejaký sektár alebo agitátor, no skús trocha zaloviť v "nemateriálnej" sfére. Už len nejaká tá umelecká činnosť či dobrovoľníctvo môže aspoň trocha pomôcť. V dnešnej materializmom presýtenej spoločnosti sa zabúda na to, že človek má aj potreby, ktoré peniaze neuspokoja. Skús trebárs na pár dní odísť na chatu do hôr, niekam mimo civilizácie a prečistiť si hlavu, s jasnejšou mysľou sa ľahšie rozmýšľa.

mdma666

vedomie ze clovek moze mat vsetko co chce je demotivujuce, preto vsetci bohaty ludia hovoria, ze najstastnejsi boli ked nic nemali. Precitaj si knizku Sila pritomneho okamihu. Najdi svoju cestu, to je najvac co mozes pre seba spravit. Stastie neni zalozene na materializme. Nikdy nebudes stastny ked nepochopis krasu co ma v sebe zivy kvet..chapes..

Marek765368

najděte si texty v Bibli: Jan 14.6 a Jan 10.10 jedině u Jěžíše může být život v hojnosti a to po všech stránkách života i jeho naplnění!
illbehonest.com www.hledamboha.cz

ta3

Ovecka
tak je

Agartio
ked uz hovoris o predkoch, ktori mali svoju hrdost a bojovali, nenechali sa zotrocit sa pytam, kde je ta odbojnost dnes?, preco sa ludia nechavaju totalne zotrocovat a preco, ked je nejaka protestna akcia sa nepostavia jeden za druheho?, poviem Ti, ze som citila obrovsky hnev a sklamanie, ked som pozerala zo zaznamu protestnu akciu v Blave za nezavisle masmedia, ludia chodili okolo po chodniku a ignorovali protestujucich ako keby sa ich to vobec netykalo

0vecka

2 ta3 a co ma povedat ze nemam pracu je tu na chuja ale ostavam tu lebo som moc lenivy/neschopny nieco na svojej situacii zmenit?? nie to nepovie povie ze tu zostava kvoli vlastenectvu :) prave pritom ak by odisla tak by pomohla aj svojej krajine.

ta3

Agartio
nesuhlasim
uz si zabudol, ze aj pred takymi cca 80 rokmi Slovaci odchadzali do sveta za pracou?, medzi nimi aj moj stary otec, ktory po navrate ma svojim rozpravanim tak ovplyvnil, ze dnes zijem v krajine, kde zil a pracoval aj on aby uzivil rodinu na Slovensku, Ty nazyvas zbabelcami tych, ktory odchadzaju za pracou, za lepsou buducnostou do cudziny, podla mna su zbabelci ti, ktori zostavaju, zivoria, nadavaju na system a zavidia tym, ktori mali odvahu ist do sveta

Ovecka ma pravdu

0vecka

2 agartio nemas pravdu. Ak by odislo viac ludi postupne by sa trhy nasytili a tym padom b aj na slovensku bolo dost prace pre vsetkych. Prave toto prelievanie je logicke kedze na SK az tolko prace nieje ako napr v nemecku. Aky ma zmysel aby sa susili ludia v Novych Zamkoch ked tam sedia na podpore?

bealtruista

ak si financne silny mozes sa starat o ludo ako bezdomovcou pracovat pre charity a investovat peniaze aby oni mali co jest a mali z coho platit akesi ubttovanit v zimnom obsobi.Pomoxt druhwmu ti da pocit ze robis nieco zmtslplne za to ma viditelny efekt ze pomozes niekomy abt prezil.Alebo mozes na dialku adoptovat diwta z Afriky a byt darcom eodicom na dialku.

Myslim si typicky peiklad toho ked clivwk si moze dovolit finanxne vsetko rak aa doatane do stavu ze nie je nic o com by si mohol snivat lebo vaetko lahko ziskas beztazkej prace typickw pre nestaatnych bohacov.Najdi si charity na Slovensky a najdi ake mooNosti mas ako moze pomoct clivek xcliveku.