Ako je to s cenníkmi psychiatrov...?

Príspevok v téme: Ako je to s cenníkmi psychiatrov...?
Iveta Michael

Ahojte,strašne dlhú pauzu som mala ale to preto lebo sa cítim dosť zle posledné týždne...

Chcem sa opýtať ako je to možné že väčšina mojich priateľov či známych nikdy neplatí za správu od psychiatra a to sú niektorí aj zamestnaní..momentálne ju potrebujem aj ja pre účely posudkovej komisie ale som dosť finančne vyťažená,dlhšie bez práce kvôli môjmu zdrav.stavu akosi nezvládam už ani chodiť po úradoch - iste to poznáte aké je to vyčerpávajúce,až deprimujúce...
nikde sa mi nedarí nájsť brigádu,dokonca ma vzali do jedného mestského múzea kde ma nechala zaúčať a potom ma vykopla nebyť toho že sa sama nespýtam,ani by mi to nepovedala v ten deň...skrátka,som dosť na dne a teraz mám vysoliť psychiatrovi takmer 14 eur za správu..:( pri mojej výške I.D. 125,40 eur je to pre mňa dosť veľa..

chcela by som vedieť aké máte skúsenosti s platením,má lekár pýtať od pacienta ktorý je naviac nezamestnaný a ešte aj s TZP? Moja kamoška mi povedala že ona nikdy neplatí nič tak ako je to?
Vďaka!

Iveta Michael

quako

prepáč,ale zle ma chápeš..je pravda že trpezlivosť medzi moje klady nepatrí pokial ide o úradné zálež. - lenže ja predsa nechcem vedieť kedy...

...ale KOĽKO! Ako mám vedieť či sa mám odvolať,či mi ho vôbec zvýšili...? Čo nechápeš ten princíp? Mám právo sa odvolať - ale na základe čoho ked nemám papier?! nechcem tu nadávať,ale už som fakt nasratá...

quako

Iveta,
s Teba musia mať na Ústredí šoky
keby bola vyhlásená súťaž o najnetrpezlivejšieho(dlhé slovo,čo?)dôchodcu na Slovensku,určite by si získala suverénne prvé miesto:DDD))))
po 2týždňoch od komisie si sklamaná,že ešte nemáš na účte nový dôchodok:D
ešte pred pár rokmi to trvalo bežne 4 až 6 mesiacov
teraz zákon ukladá SP vybaviť nové rozhodnutie v lehote 60 dní
u zložitých prípadov,čo Tvoj nie je,sú povinní rozhodnúť do 60+60t.j.120dní..
si uvedom,že nemajú na starosti iba Teba,ale cca 1 300 000 dôchodcov,ktorým vyplácajú cca 1 600 000 dôchodkov
mesačne vydajú neviem,možno 20 000-30 000 rozhodnutí...
šak sa neboj,o nič neprídeš,k novému dôchodku dostaneš naviac doplatok zvýšenia od dátumu,ktorý v posudku uviedol ten dobrý"pomerne mladší"doktor
a potom ešte dostaneš lehotu 30dní,keby si sa chcela náhodou odvolať..

Iveta Michael

quako

sľúbila som že budem informovať teda dneska som si pozrela účet a veru to bola tá suma čo som predpokladala,zatiaľ len tých 125,40eur-čiže žiadne zvýšenie, ale súčasne mi prišla aj odpoveď zo Soc.poisťovne mailom že moja žiadosť je v štádiu vybavovania a dostanem neskôr rozhodnutie poštou,bla bla..:)

Iveta Michael

kabel
neviem,asi preto že mi to viacerí spochybnili,ale v piatok uvidím:)

onmi nepovedal kolko dostanem :) iba na kolko mi zvýšil prac. neschopnosť - stupeň inval.

kabel

Iveta Michael, preco sa stale bojis, ze ti to nezvysia, ked ti posudkovy lekar povedal presne percenta, ktore dostanes?

Iveta Michael

yeeees! understand me :)

tak už to chápem aj som si spomenula ako sa vlastne vypočítava to 1% ja som už dlhšie zo školy preč,vypadlo mi to...

Ja som im napísala mail a hneď mi aj odpísali že moja žiadosť o zvýšenie inav. sa vybavuje a rozhodnutie mi pošlú písomne :) takže sa môžem aj rozkrájať nedozviem sa nič...

...dúfam len,že nebudú natoľko krutí a vezmú na vedomie posudok lekára...

quako

Iveta,
ja mám zakázané sa vytáčať:D
..takže ešte skúsim "polopatickejšie":
doteraz si mala 45%,čo je 125,40euri
posudkový Ti priznal,neviem od akého dátumu 60%
jednoduchý prepočet:
najprv si vyrátaj 1%
125,40:45=2,7866eura
nový výmer bude 1% x 60,t.j.2,7866x60=167,20
alebo ešte jednoduchšie:
posudkový Ti zvýšil zo 45% na 60%,čiže o jednu tretinu
jedna tretina terajšieho dôchodku je
125,40:3=41,80eura
teda Ti zvýšil ten dobrý človek dôchodok o 41,80eura
doteraz si mala 125,40
od nejakého dátumu budeš mať 125,40+41,80=167,20eura
do you understand ?
igen ?

Iveta Michael

prepáčte,som dosť vytočená a radšej pôjdem priamo na ústredie tam nech mi to polopaticky vysvetlia ...

..asi som trúba že sa toľko v tom rýpem,však?

Iveta Michael

quako

áno,už tomu rozumiem ale ..

... čo sa týka tých výpočtov ja som narážala na ten soôsob,vieš ja nerozumiem tomu - a tie stotiny to už absolútne:)je to aritmetika a ja som asi skôr chápala veci z algebry-rovnice a pod.

prečo x 60%? ... alebo prečo :45? ja viem že som tu za totálneho debila,ale ma rozčuľuje že neviem na to sama prísť,a čím viac nad tým uvažujem tým viac som vytočená...

lebo ľudia ktorí s tým nepracujú mi to tiež nedokázali vysvetliť a ja chcem stoj čo stoj pochopiť prečo a ako..

máta ma to preto,lebo chcem vedieť či je to seriózne vypočítané,mám totiž kamarátku ktorá má 45% a mala väčší I.D. ako ja hoci mala odpracovaných menej rokov...proste ma to serie že ako to oni posudzujú a rátajú...