Astma?

Príspevok v téme: Astma?
ivka2

v minulosti som navstevovala alergologicku ambulanciu, kde mi bola nasadena liecba inhalatorom IINFLAMMIDE . Diagnoza znela ze mam zuzene priedusky a mam nabeh na astmu.Ale akosi casom, som tam prestala chodit a dosli mi aj lieky, teraz je to uz asi 3-4 roky ako som tam nebola, no v poslednej dobe sa mi tazko dycha ....ale bojim sa tam ist, ze ma lekarka zbabre ( hoci ma na to pravo :( ) ale nasla som este jeden inhalator , ale je 2 roky po zaruke, mozem ho uzivat alebo by mi to mohlo poskodit??? viem blba otazka,ale fakt sa bojim ze uz mam astmu....som vdacna za kazdu radu..DAKUJEM

ivka2

aha, nic take mi nedala ale v ambulancii som to ani nemala zacervenane a teraz mi to zacervenalo a napuchlo a dost to aj boli..staci ze jemne potiahnem prstom po ruke a boli to..:(

ivka2

panika ty sa v tom tiez vyznas???nevies ako na tom som??alergiu asi nemam len tie priedusky...keby som to mala popisat tak moj pocit je taky asi ako upchaty vysavac:)

ivka2

Ahoj Ethelka,

tak uz som doma...a ani ma nezbabrala:)...
len mi povedala negativnu spravu, stav sa mi zhorsil, a je pod normou:(( dala mi nejake dve spreje alebo co to je..tkto sa to vola : SERETIDE DISKUS 50/250 a druhy liek VENTOLIN INHALER
a na záver je tam napísané:
RVK: pokles entil parametrov v malých dých cestách , kde lahka az stredne tazka obstrukcia v malych dych cestach
nasadené inhal kortikoidy v kombinácií s dlhouč B2 mimetikami...

vies mi k tomu nieco blizsie povedat???
inak na pravej ruke mi robili testy asi na 20 druhov alergie, a na lavej ruke mi pichla asi 5 injekcie pod kozu tiez na zistenie nejakej alergie( v papieroch citam ze nejake intradermalne bakterialne testy), ale ta lava ruka ma teraz boli:( v ambulancii mi nic nenabehlo, takze alergiu nemam len slabu na stromy a pele...a az teraz ma boli ruka???nemoze mi to nic sposobit???

ethel

o tom som nepočula.Na astmu môžunegatívne vplývať niektoré analgetiká,antihypertenzíva.Pri menštruácii môžu byť zhoršené symptóm astmy....