Ak sa priznať rodičom že som sa rezala?

Príspevok v téme: Ak sa priznať rodičom že som sa rezala?
mime0915

Ahoj, môj príbeh sa začal keď ma pár dní po narodeninách odmietol chalan ktorý sa mi strašne páčil... a začala som svoje depky riešiť tým že som sa začala rezať.. najskor len nožničkami a neskôr sklom,žiletkou .. raz som si na ruke spravila obrovskú ranu a neviem čo mám povedať rodičom ... prosím vás poradte mi ako sa mám priznať že som sa rezala ? ako to zniesli vaší rodičia keď ste im to povedali ?

Nela41

Nevidím dôvod prečo by si to mala povedať rodičom ak to nie je v takom štádiu, že to spravíš znova. Ak si si uvedomila, že to nie je správne a viac krát to nespravíš tak to nemusíš hovoriť

ta nepodstatna

to je na tebe ako sa rozhodneš .. či sa priznáš rodičom ktorý ta vychovávali a podporovali alebo im budeš klamať .. možno sa priznať chceš ale bojíš sa reakcie .. chápem ťa každý má z niečoho strach .. ale teraz je to už len na tebe

mime0915

zewa .. áno máš pravdu , riešila by som to určite inak .. určite by som to neriešila rezaním .. bola to hlúposť a som rada že mi ostala 1 jazva ale za to dosť veľká .. ostatné boli malé a len biele .. a keď bolo teplo tak sa mi koža opálila a jazvy zmizli .. len 1 ostala ..

zewa

renewa clovek sa asi reze preto, ze ma nejaky problem. Casto po problemoch zostavaju jazvy. Niekedy na dusi, niekedy na rukach. To, ze sa vytvori jazva, znamena, ze to clovek prekonal, prezil, isiel dalej. Tie jazvy zostanu spomienkou navzdy. Ale ty si uz dnes niekde inde predpokladam, tak sa nad nimi netrap. Na vsetko existuje dovod a sposob, ktory sa cloveku zda byt v tom okamihu najspravnejsi, mozno najrychlejsi ci najjednoduchsi. Vtedy si to riesila tak, dnes by si to uz riesila inak. No nie?

mime0915

elusqa .. moja mama by ma prizabila a preto sa jej to bojím povedať .. mám len jednu jazvu a spolužiaci v triede vravia že to vyzerrá ako uškrabené od hlavičky klinca ...

elusqa

Ja som si tiež prešla taký obdobím. Mama o ničom netušila až kým som nešla na odber krvi (ja som síce nechcela ale poznáte matky... donútia vás ísť všade) a mala som zaracha na týždeň.
V každom prípade by si to mala radšej povedať a vysvetliť rodičom dôvod, prečo si si to spravila. V žiadnom prípade to neskúšaj tajiť. Ako sa hovorí: "Lož má krátke nohy." a ja tomu tak trošku verím a prikláňam sa ku tomu v mnohých okolnostiach.
Ako zareagujú tvoji rodičia nemám ani tucha, pretože každý sú iný, ale hlavne to NETAJ!!!