Katastrofálny stav na uliciach

Príspevok v téme: Katastrofálny stav na uliciach
Maryam

Ako zlé precitnutie. Mám pocit že sa zbláznim čo sa deje vonku. Hromadne sa začali vyhadzovať zvieratá. Hromadne. Je to strašné. O túto tému som sa moc nezaujímala ale keďže sa mi dostávajú do rúk čoraz častejšie vyhodené mačky alebo zatúlané psy okrem tých mojich zverov, tak som pozrela stránky rôznych útulkov a majú absolútne STOP stavy. A na Facebooku! Bože, veď to je tak kruté. Toľko fotiek, toľko zabíjania, bolesti. Každú hodinu nové a nové nemé tváre. Tie útulky prosia aspoň o dočasné domovy inak tie zvieratá budú zabité a nikto sa nehlási. Nikto nie je ochotný. Kriste. Ja keď si pomyslím ako si v teple sedím a jem a vonku kdesi niekto práve bije psa alebo sa v zime trasie mačka s vypichnutými očami. A nehovorím len o ďalekých kútoch ale aj tu v mojom meste, v každom meste. Je mi zle, strašne zle. Neskutočne. A počúvam samé vety ,,aj tak s tým nič nenarobíš,,. Mám pocit, že kto nezažil hlad tak to nepochopí, že sa deje ozaj niečo zlé.
OZ mačky SOS, U psej matere,... plné stavy. Dnes sa našiel kocúr čo veľmi pišťal v Pezinku, useknutý chvost, rana za uchom, žere len čo mu ľudia z okien hodia a proste útulky mu nemôžu pomôcť lebo sú plné. Tak on tam teraz stále čaká na kúsok jedla. Mám pocit že sa ožerem nech na to nemyslím. Toľko ľudí má možnosti aspo§ dočasne prichýliť zviera a nič. Cítim sa strašne bezmocne.

daniuska

Deria, zle si to pochopila, mne je nad slnko jasne, ze utulky neryzuju na zvieratach a divim sa, ze vobec pre ne maju, co potrebuju. Ja som len pisala, ze pokial je ich satv preplneny, tak by mali tie zvierata prestavat predavat, pretoze aj to moze byt jedna z pricin preplnenosti utulkov. V dnesnej dobe, si kazdy rozmysli, kde da aky halier...dat 40 eur za tulaveho psika, alebo macicku sa urcite zda byt mnohym vela, ved vlastne ti ludia, co si to zviera idu vziat, robia dobry skutok...Je vela milovnikov zvierat a mozu sa zalozit rozne charitativne akcie, kde sa da formou sponzorstva vyzbierat suma na chod utulkov, tak, ako je dobry anjel,mmoze sa spravit nieco podobne pre zvierata, ale naozaj by som zvazila a tu sumu, za adoptovanie zvieratka by som nechala ako dobrovolnu. Ak ma niekto peniaze, nech utulku zaplati aj 100 eur, ak nema, nech da lubovolnu sumu, alebo ziadnu. Moj nazor....

Deria

Ja vobec nerozumiem niektorym ich zmyslanie. Snad si nemyslite, ze utulok ryzuje na zvieratach?! Preboha, ved nielen krmivo ale ockovanie, operacie, kastrovanie, atd. to stoji kopu penazi, odkial ich ma ten utulok zobrat, ked nie je dotovany statom? A co ta robota tych ludi tam? Ci v mraze, ci v horucavach. Tak moze polemizovat len clovek, ktory nema o tom sajnu.
Jedulka, akoze ta ten dotycny v utulku chcel nasilu presvedcit, ze ma na sklade.....? Ad 1. v tom mal pravdu, ze ked si zadovazis takeho isteho psika, akeho si predtym mala, ze ho budes stale porovnavat s tym prvym. Ved neklammal. Ad 2. chvalabohu, ze sa snazia v utulkoch co najviac zvierat sprostredkovat, ved su sustavne preplnene! Komu tym robia laskavost, sebe? Ved kazdy psik je najstastnejsi, ked najde konecne domov. Vsak to je ich ciel a zmysel veci.

Prezývka55

0vecka v podstate ja ani nie, pracoval som uz pre Izraelcanov, americanov, nemcov, anglicanov takze mne by to bolo jedno. Ale pre celok by to bol urcite problem. Ale kedze mna az tak ten celok netrapi... :D

jedulka

daniuska> udat, znamená umět dobře nabízet, obchodovat atd ... a je pravda, že tomu chlapovi to šlo,ptal se jakou rasu jsme měli před tím, že není dobré mít stejného pejska že by jsme ho s tím, co nám umřel porovnávali a tak podobně,prostě by nás přesvědčil,že má na skladě i tele od jalový krávy .....