Je to ten pravý?

Príspevok v téme: Je to ten pravý?
lujzax

Ahojte! :)
Mám problém, milujeme sa s priateľom...už dosť dlho nato, že sme spoznali aj tie naše horšie stránky. No uňho isté veci, sú naozaj zlé, nič s tým nerobí. Je veľmi kľudné navonok, všetci hovoria aký je dobrý, pomôže druhému...no doma u svojich a aj pri mne dostáva občas skraty. Úplne mu prepne, začne až prskať od hnevu, povie, čo by asi aj nechcel, každé slovo kľudné čo mu poviete chápe ako útok na jeho osobu. No najhoršie je, že on si nikdy neprizná chybu. Jediné čo dokáže je, že po chvíli tich sa začne on líškať. vždy je to tak! Vždy! mám to odsledované. No mne to pokaždé veľmi ubližuje :(. Najhoršie je, že začínam myslieť nato, aké to bude, keď budeme už spolu žiť, deti...čo ak aj pred nimi ho popadne ten prúd hnevu. Naozaj to nechápem, lebo ja sa ho aj snažím ukludniť, keď to doňho dojde, aby sa ukludnil, že nič zlé som nepovedala, ani nemyslela, len nech si to premyslí, uvedomí, hovorím celý čas naňho kľudne, nič mu nevyčítam, nehovorím ironicky, proste nič, čo by mu to mohlo spustiť. A robí to aj pri svojej mame napr...Začínam si myslieť, že to má nejakú psychyckú poruchu, slabú stránku. Myslím si, že on vždy keď si má priznať chybu, priznať si, že tomu druhému ublížil, tak to nedokáže pripustiť a radšej začne hulákať...
Takže preto začínam mať dilemu o zmysle tochto vzťahu, či sa s ním len nebudem v budúcnosti trápiť. Lebo takýto jeho príval hnevu zažívam tak cca 2-5x za mesiac.
Druhá vec je, že si myslím, že je schopný mňa dať bokom, a radšej kamošovi, ktorý sa mu aj rok neozval, no po roku sa mu ozve, že potrebuje pomoc, tak mu pomôže priateľ, no mňa zruší, keď sme mali nejaký program naplánový aj pár dní :(. Nepáči sa mi to. Nepoviem, kebyže to bol jeden z jeho srdcových kamarátov, ale toto mi spraví aj pri takých, čo na neho úplne kašlú, ani mu sem tam nezavolajú, len vtedy ak potrebujú pomoc. No a môj priateľ má dobré srdce, tak samozrejme im hneď pomôže. Ja sa vtedy cítim jak taká druhoradá vec preňho :(.
Ďalšia vec. Viem, že sa hovorí, že ženy majú zlé predstavy o chlapoch z amerických filmoch. Ja nechcem žiadneho ideálneho. No mám v povahe darček už vopred preňho premyslieť, aby sa mu to naozaj páčilo a cítil, že to bolo premyslené, zo srdca. ALebo mu vždy keď je u mňa pripravím čaj, pitie (limonáda, šumivé tablety s vit. a pod), zohrejem jedlo, alebo očistím jablko pokiaľ má chuť. No ak ho ja o čosi poprosím, napr. či si môžme ísť do práce čítať veci do izby, lebo sa neviem sústrediť pri telke, a potrebujem sa to naozaj dobre naučiť na druhý deň, tak musím najprv počúvať hlasité nesúhlasné vzdychanie a mrzutý výraz v tváre :(. Je to strašné, to ma vie tak aj trochu nahnevať, že ja zo srdca mu prichystám hoci čo(kúpim ponožky, drogériu, keď vidím, že sa mu čosi chýba) a on nevie ani tak málo pre mňa spraviť a vypnúť tu telku bez šomrania.
A darček od neho? len schmatol prvú vec v obchode (nebudem menovať) a to mi kúpil. Chýbali k tomu totiž iné veci, bez ktorých sa tá vec čo mi on kúpil nedá zaobísť, čiž je mi to teraz úplne zbytočné. A to stačilo, aby to tak rýchlo nekupoval a aspoň predavača sa spýtal, alebo si prečítal o tom na nete :( Ani toľko času kvoli mne nemohol stratiť.
Podľa mňa sú aj taký chlapi tam niekde. Len nie som si tym úplne istá, lebo som takého ešte nestretla, len počula a videla od iných kamarátok. No aj to len mohli príliš chváliť a zlé nepovedať...
Alebo ešte taká maličkosť, ešte keď som skúškovala na VŠ, nespravila som jednu skúšku, hrozil mi medziročník, tak som podliehala panike, smútku, plakala som, priateľ ma vôbec nevedel utešiť, rozosmiať, skôr už som na ňom videla, že sa skôr hnevá, pritom to trvalo len dva dni kým som dostala výsledky z tej skúšky, a spravila som :). No pred vyhodnotením som stretla jedného kamaráta z destsva, tiež išiel akurát do školy a rozprávali sme sa, veľmi som sa pri ňom smiala, úplne som sa uvoľnila, ukludnila, totálne som zabudla na celé vyhodnotenie skúšky, skôr som si pomaly začala v podvedomi niekde hlboko veriť, že na opravnom tú skúšku isto dám. To bol tiež jeden zo zlomových momentov, kedy som začala pochybovať o tom, či je to ten pravý na celý život, pri ktorom budem vychovávať spoločne deti, prechádzať si aj ťažkými obdobiami života...
Poraďte mi prosím vás, vy starší skúsenejší. Mám to nechať tak, a byť vďačná, že ho mám, hoc má takéto vady, alebo mám...ani to radšej nenapíšem, prosím o rady, skúsenosti, vopred moc ďakujem! :)

Agnes998

Tvoj priateľ je ako môj otec krížený s mojim bývalým. Dávaj si bacha na chlapa, čo sa pre druhých ide roztrhnúť a vlastnú partnerku stavia na druhú, či skôr poslednú kolaj! Taký sú pre manželstvo a rodinu úplne najhorší! Môj otec taký bol, keď si ho mama brala, mala pocit, že si vybrala dobrého chlapa, lebo bol šikovný, vedel veľa vecí opraviť, aj chladničku, televízor, práčku a pod. Dopadlo to ale tak, že otec všade pomáhal, chodil hlavne po kolegyniach a po susedách, tam sa išiel roztrhnúť od ochoty, všetko opravil, porobil ale doma nehol ani prstom. Mama ho musela sto krát žiadať o jednu vec a aj tak to nespravil. Ten tvoj ti už teraz dáva najavo, že si pre neho na poslednom mieste, ani teraz k tebe nemá vôbec žiadnu úctu a bude to len horšie! Určite s ním neostávaj, existujú aj lepší chlapi! Takto by to byť vôbec nemalo, priateľka a neskôr manželka, deti a rodina by pre muža mali byť vždy na prvom mieste, až potom kamaráti. Keď už je teraz pre neho jeho kamarát čo sa mu rok neozve pre neho dôležitejší ako ty, tak čo bude preboha ďalej. Mala som priateľa, ktorý bol tiež takýto, bola som pre neho posledná z posledných, robil toto isté ako tvoj, mali sme nejaký program, zrazu mu zavolal kamarát, tiež kľudne nejaký ktorý sa mu mesiace neozval, niečo potreboval doniesť, spýtal sa ho, či má čas a či to môže hneď a bývalý že jasné! Hneď zrušil program ktorý sme mali a išiel za kamarátom, pritom to nebolo nič, čo by súrilo, len nejaká kravina. Jeho rebríček bol asi taký, že na prvom mieste pre neho bola jeho mama, potom ostatná rodina, potom kamaráti, potom úplne cudzí ľudia, potom dlho dlho dlho nič a úplne dole ja. Neviem, prečo mal takýto vzťah ku mne, nikdy som mu neublížila, niečo choré v ňom bolo. Nakoniec som ho opustila a síce to nebolo hneď, našla som si chlapa, pre ktorého som ja tá najdôležitejšia. Nie je jednoduché takého chlapa nájsť, ale dá sa to. Treba len hľadať a neostávať v neperspektívnom vzťahu so sebcom.

phoe

Taki nervaci sú povedzme jedna tretina, ale v ostatnom , s tymi kamarátmi a darčekmi a záujmom o frajerku, jej potreby...je to tak ...

lujzax

phoe: nieeee, to hádam nieee :D :( nemôže to byť až 80%.
Tina M: Máš úplnu pravdu. Ale zas čo mám čakať, že čo bude. A keď príde ten zlom, už spraví fakt čosi zlé, tak až potom to ukončím?
Mala by som sa aj ja pokúsiť byť ticho, keď ho chytí amok.
ďakujem vám

phoe

Časom aj sama pochopis, že je sebecky, naladovy a nevhodny do života a opustis ho. Ale takto sa chová 80% chlapov.

TinaM

Myslim si, ze nech ti napiseme cokolvek, aj tak sa zariadis podla seba. Ja riesim nieco podobne, aj ked nie je tych veci tak vela, ako si napisala ty. A viem, ze nedokazem opustit milovaneho cloveka preto, lebo niekde v hlbke dusi ma mata, ako sa jeho charakter vyvinie,ked bude starsi, ked budeme mat rodinu. Bohuzial takto to nefunguje. Podla mna,aby si to dokazala ukoncit, musi sa nieco stat-nieco realne a sucasne, co by ta presvedcilo, ze toto znasat nebudes. Lebo neista vidina zlej buducnosti, to nie je momentalny dovod na rozchod.
A k tej vybusnosti-ked je moj priatel nas*any (co nebyva vobec casto), tak na neho vobec nehovorim. necham ho, nech sa vyzuri sam, nech vzdycha, nadava, triesky vecami...a ked sa ukludni, potom sa s nim porozpravam.