Nešťastná vo vzťahu

Príspevok v téme: Nešťastná vo vzťahu
romanticka25

Ahojte,

píšem sem preto, aby ste mi poradili, prípadne povedali svoje skúsenosti..hlavne mi nenadávajte ani nepodpichujte, nemám to na týchto fórach rada, radšej to ignorujte.Ďakujem.

Pre niektorých možno trápny a nepodstatný problém, no pre mňa asi základ života, od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné veci, moja psychika a moje šťastie.
Takže, začala by som tým, že mám vzťah asi necelý rok, no mám pocit, že mi asi nie je vôbec súdený. Aspoň to tak vyzerá, pretože od začiatku mi v ňom nič nepraje. Už začiatok bol iný, komplikovaný, pretože dotyčný ma bral stále ako kamarátku, lebo sa nechcel viazať hŕr bŕr..ale ja som proste vedela, že ho chcem, tak ma nechal aj niekoľko mesiacov v neistote, aj keď teraz povie, že to vedel od začiatku, že ma chce.
No keď sme si už spolu začali oficiálne, tak som bola rada, konečne som sa dočkala. No vtedy som nevedela čo ma čaká.
Prešiel rok a ja aj počas tejto doby sa vôbec necítim byť milovaná a strašne mi to chýba, až neskutočne. Potrebujem jemné dotyky, pocit, že som pre niekoho jediná a nevie bezo mňa vydržať, že chce byť so mnou každú chvíľočku..alebo nejaké prejavy, prekvapenia maličké a romantické, niečo čo robí naozaj len ten kto miluje...ja viem, že tento stav časom opadáva, aj keď ja som iný prípad, lenže v tomto vzťahu som ho uňho nezažila ani na začiatku, u seba samozrejme áno a trvá až doteraz, aj keď sa to vo mne kopí, a tým, že späť nič nedostávam, tak len viac trpím.
Síce nemôžem povedať ani pol slova, že by sa choval ku mne zle, to určite nie, je to dobrý chlap aj všetko a tiež veľmi pracovitý,no počas celého vzťahu sme spolu len po večeroch na dve hodky, aj to je unavený alebo len príde za mnou na chvíľku von keď som s kamarátkou alebo sa spolu len vyspíme a ideme domov, pretože má zase kopec roboty. Budúcnosť aj rodinu so mnou plánuje, proste všetko, no mne tam to hlavné chýba. Tvrdí, že má menej času, to chápem, lebo robí komplet prerábku na dome, elektrika, steny, stropy, kúpelňa, atd atd, všetko. Tak neviem či som akurát nevychytala jeho životnú situáciu alebo čo, ale takto som si svoje začiatky nepredstavovala. Trpím viac ako keď som bola sama, pretože sama sa cítim aj teraz, žiadna opora ani podpora, proste nič. O slovách lubim ťa ani nebudem hovoriť, ja som mu zo začiatku vyznala lásku tak ako sa len dalo, niekoľkokrát som mu povedala, že ho milujem, no on nič. Až neskôr, a to len v sms, že ma lubka. Potom som to dlhu dobu nehovorila ani ja a jemu to zrejme začalo chýbať, tak sa ma to spýtal, čo sa stalo. Neviem či si to neuvedomuje alebo čo, proste každý rád dostáva dostáva, ale naspäť nič neopätuje a to ma ničí. Neviem ako ďalej, ja potrebujem lásku a nie byť len vo vzťahu na oko, hlavne, že si rozumieme a nejak žijeme, stretneme sa na 5 min a domov.

Tak moja otázka znie, myslíte si, že sa to časom môže ešte nejak zmeniť, že je to teraz len tou vyčerpanosťou a zaneprázdnenosťou kvôli domu alebo je tam šanca, že sa to otočí. Nie som naivná a podľa môjho názoru to tak bude asi navždy..a myslím si, že keď sa spraví dom, aj tak si nájde vždy nejaké iné činnosti, ktoré mu vyplnia čas. Podľa mňa keď človek miluje, tak aj napriek miliónom starostí a povinností to vie prejaviť tomu druhému. To je môj názor, no chcem vedieť aj ten váš, či som taká hlúpa a žijem priveľmi v oblakoch.

Dadula56

Baba si nic neporiesi, pretoze stale z tych prispevkov vyplyva tolko, ze v prvom rade si hlada chlapa, ktory ju spravi hodnotnejsou, jej zivot spravi zmysluplnym a celkovo obrati vsetko zle na dobre. S takym pristupom sa zit neda resp. zije sa tak velmi tazko, kedze by musela mat velke stastie na chlapa. A ocitame sa potom v tom zacarovanom kruhu, ze sice pozadujem, ale neponukam (v tomto zmysle ponuka sebavedomej osoby, ktora dokaze existovat aj sama o sebe). A vzdy sa najde kopa dobrych dusi s teoriami o unikatnych snehovych vlockach, kde si predsalen dievca potvrdi, ze je jej sucasna existencia oka a teda staci pockat na "toho praveho". 50 % "toho praveho" by mala tvorit ona. Nemozno ockavat od vztahu, ze jedna strana poda 200% vykon...za dvoch.

Prezývka55

Maoam hej mas pravdu ale inak nechapem preco zeny nechcu byt prirodzene samostatne a silne ( nie kazde ale povacsinou).
Potom sa zbytocne dostavaju do ruk nasilnikov ktory s nimi krutia ako vedia, nevravim ze je to tento pripad, lebo jej frajer je najskor flegma ale si predstav ze zena bez cielov, zalub, v depresiach sa necha zbalit nejakym nasilnikom na sladke reci.
Podla mna zena by mala byt do istej miery nezavysla a samostatna uz len kvoli sebe.

doubledog

je taka psychologicka hra, ktoru si moze kazdy sam zahrat a je dost poucna.

podla znameho filmu by sa dala nazvat "kurz negativneho myslenia"

spociva v tom, ze si uplne zamerne a vedome konstruujes negativne zivotne scenare, pricom ich zamerne prehanas.

je velmi dobra na stopovanie vlastnych negativnych programov a ich odhalovanie.

Maoam

Prezyvka, no lenze ked ona nic nezmeni uz teraz, tak to bude opakovat dokolecka dokola a bude coraz zufalejsia. Prave preto som na nu apelovala (a nielen ja), nech vyuzije tuto sice drbnutu a tazku situaciu, ale zivot jej ju ponuka, moze sa fakt posunut vpred, ked to pojme take, ake to je a naco to je.
Plus poriesi paralelne aj depresie.

Maoam

Prezyvka, je to samozrejme jej povaha, ale aj vplyv dlhotrvajucich silnych depresii. Prave preto treba zacat riesenim TYCH a az potom riesit osobnostne veci.
Ona dokym bude v silnej depresii, nebude schopna ani triezvo uvazovat ani nic vykonat - teda previest do praxe, pretoze sa bude vkuse utapat v tazkych emocnych stavoch.

Takze treba zacat z ineho konca.

Az ked sa jej zlepsi chemia v mozgu, bude silnejsia po tej stranke, ze bude schopna viac premyslat a nasledne postupne aj konat no a preto jej treba aj paralelne psychologa, lebo sa potrebuje vykecat a vyrevat niekomu nezavislemu ale musi to byt odbornik, ktory jej pomoze prist na to, co vsetko v jej zivote viedlo k tomu, ze je dnes tam, kde je.

A zvysok bude na nej.

Bez jej aktivneho pristupu a ochoty uvedomit SA a svoje problemy a ochoty RIESIT to, cize neplakat a stazovat sa, ale KONAT skutocne realne, z toho prd bude.
To je jasne.

Ale su ludia, ktori skutocne chcu pomoc a ked ju dostanu, naozaj s tym daco aj urobia. Je ich malo, ale jestvuju.

Mozno bude ten pripad.

nellyy

Prezývka55

až ťa trase od jedu :D :D :D

evidentne si pracovne vyťažený tak, že tu presedíš deň a je jasné, že keď prídeš domov, padneš do postele :D

buď empatický a nereaguj na moju osobu, pretože si smiešny

Prezývka55

Maoam pravda boli ale ked jej niekto napise ze nech konecne nieco so sebou robi aby mala co ponuknut ziskala sebadoveru a stupla na cene, tak len nadalej vyplakava aka je ona nestastna a ako sa nic neda a ako je vsetko tazke

Maoam

jemine, dievca, ludia ti tu napisali XY super prispevkov, daj si tu namahu a precitaj si tie rozumnejsie od prvej stranky po tuto opakovane, alebo si ich aj vytlac na papier a citaj si ich v posteli aj vecer pred spanim

byt tebou, tak postupujem asi takto:

1. navstivim psychiatra kvoli antidepresivam, lebo mas silne depresie, prvych 14 dni su blbe vedlajsie ucinky, ale potrebujes doplnit,rsp. vyrovnat hlavne serotonin a dopamin v mozgu

2. vybav si sedenia u psychologa, lebo tvoj problem je ovela komplexnejsi, ako sa zda, to sa netyka iba tohoto vztahu
(chod cez poistovnu, ked pojdes najprv k psychiatrovi, tak kvoli depresiam ti poistovna preplati urcite dost sedeni - to len ako tip) - pokecate a uvidis, mozno pridete analyzou tvojho doterajsieho zivota k zaujimavym objavom, rsp. na to prides ty sama, kazdopadne ta to donuti rozmyslat nad sebou

3. prestan plakat a namyslat si, ze si 'vadna', ze si neviem aka negativna a Co. ci neschopna a pod.

v mojom prvom prispevku som ti pisala, ze tento vztah mas preto, aby si sa uvedomila, on ti akurat zrkadli vsetky tvoje problemy

toto nie je chlap pre teba,co uz sama vies, ale skrz neho a ten vztah si mozes uvedomit velmi vela veci o sebe a mozes ich zmenit, aby si sa raz v buducnosti mala lepsie

prestan fnukat a bedakat a zacni rozmyslat - ide TU O TEBA A LEN A LEN O TEBA

4. co sa jeho tyka, ODMLC SA, sekni kontakt, uplne, telefonaty, sms-ky, stretnutia, FB, maily, vsetko, proste mas ine problemy teraz, ine DOLEZITE CINNOSTI A ZACNI RIESIT SVOJ ZIVOT

mas tych frontov vela, niekde proste zacni, hlavne neries JEHO, ale SEBA, ok?

ludia to tu s tebou fakt myslia dobre, ja viem, ze je sakra neprijemne citat o sebe nieco taketo, ale inak sa to neda, bohuzial, psycholog ti tiez povie neprijemne veci, tym musis hold prejst, ale raz za to budes vdacna, vazne