Nešťastná vo vzťahu

Príspevok v téme: Nešťastná vo vzťahu
romanticka25

Ahojte,

píšem sem preto, aby ste mi poradili, prípadne povedali svoje skúsenosti..hlavne mi nenadávajte ani nepodpichujte, nemám to na týchto fórach rada, radšej to ignorujte.Ďakujem.

Pre niektorých možno trápny a nepodstatný problém, no pre mňa asi základ života, od ktorého sa odvíjajú všetky ostatné veci, moja psychika a moje šťastie.
Takže, začala by som tým, že mám vzťah asi necelý rok, no mám pocit, že mi asi nie je vôbec súdený. Aspoň to tak vyzerá, pretože od začiatku mi v ňom nič nepraje. Už začiatok bol iný, komplikovaný, pretože dotyčný ma bral stále ako kamarátku, lebo sa nechcel viazať hŕr bŕr..ale ja som proste vedela, že ho chcem, tak ma nechal aj niekoľko mesiacov v neistote, aj keď teraz povie, že to vedel od začiatku, že ma chce.
No keď sme si už spolu začali oficiálne, tak som bola rada, konečne som sa dočkala. No vtedy som nevedela čo ma čaká.
Prešiel rok a ja aj počas tejto doby sa vôbec necítim byť milovaná a strašne mi to chýba, až neskutočne. Potrebujem jemné dotyky, pocit, že som pre niekoho jediná a nevie bezo mňa vydržať, že chce byť so mnou každú chvíľočku..alebo nejaké prejavy, prekvapenia maličké a romantické, niečo čo robí naozaj len ten kto miluje...ja viem, že tento stav časom opadáva, aj keď ja som iný prípad, lenže v tomto vzťahu som ho uňho nezažila ani na začiatku, u seba samozrejme áno a trvá až doteraz, aj keď sa to vo mne kopí, a tým, že späť nič nedostávam, tak len viac trpím.
Síce nemôžem povedať ani pol slova, že by sa choval ku mne zle, to určite nie, je to dobrý chlap aj všetko a tiež veľmi pracovitý,no počas celého vzťahu sme spolu len po večeroch na dve hodky, aj to je unavený alebo len príde za mnou na chvíľku von keď som s kamarátkou alebo sa spolu len vyspíme a ideme domov, pretože má zase kopec roboty. Budúcnosť aj rodinu so mnou plánuje, proste všetko, no mne tam to hlavné chýba. Tvrdí, že má menej času, to chápem, lebo robí komplet prerábku na dome, elektrika, steny, stropy, kúpelňa, atd atd, všetko. Tak neviem či som akurát nevychytala jeho životnú situáciu alebo čo, ale takto som si svoje začiatky nepredstavovala. Trpím viac ako keď som bola sama, pretože sama sa cítim aj teraz, žiadna opora ani podpora, proste nič. O slovách lubim ťa ani nebudem hovoriť, ja som mu zo začiatku vyznala lásku tak ako sa len dalo, niekoľkokrát som mu povedala, že ho milujem, no on nič. Až neskôr, a to len v sms, že ma lubka. Potom som to dlhu dobu nehovorila ani ja a jemu to zrejme začalo chýbať, tak sa ma to spýtal, čo sa stalo. Neviem či si to neuvedomuje alebo čo, proste každý rád dostáva dostáva, ale naspäť nič neopätuje a to ma ničí. Neviem ako ďalej, ja potrebujem lásku a nie byť len vo vzťahu na oko, hlavne, že si rozumieme a nejak žijeme, stretneme sa na 5 min a domov.

Tak moja otázka znie, myslíte si, že sa to časom môže ešte nejak zmeniť, že je to teraz len tou vyčerpanosťou a zaneprázdnenosťou kvôli domu alebo je tam šanca, že sa to otočí. Nie som naivná a podľa môjho názoru to tak bude asi navždy..a myslím si, že keď sa spraví dom, aj tak si nájde vždy nejaké iné činnosti, ktoré mu vyplnia čas. Podľa mňa keď človek miluje, tak aj napriek miliónom starostí a povinností to vie prejaviť tomu druhému. To je môj názor, no chcem vedieť aj ten váš, či som taká hlúpa a žijem priveľmi v oblakoch.

Prezývka55

romanticka25 mimochodom ani ja nemam rad ked niekto vytahuje sukromne veci z rodiny alebo zo vztahu a hovori im 3tim osobam(kamaratom alebo znamym)

nechodime spolu? :D lebo vo vela veciach sa s tvojim priatelom zhodnem :D

tvoj problem je ze sa nevies sama zabavit a stale si vyzadujes pozornost to je tvoj hlavny problem potom necudu ze tvoj stary od teba uteka.

romanticka25

Prezývka55 vieš čo tvoje rady si môžeš nechať, vidím, že doteraz si nič nepochopil o čom som písala, tak mi nezvyšuj tlak aj ty!!! ďakujem...nikto si to nepredstavuje tak ako si napísal...a zbytočne to už budem vysvetľovať niekomu kto je nechápavý a napíše hentaké niečo od veci...

ako keby ja chcem byť nezamestnaná do smrti a byť s frajerom 24 hodín denne, prosím ťa uvedom si čo píšeš a čo je môj problém...dovi dopo

Prezývka55

MultiLevel tak ale pochybujem ze niekto bude chciet babu co nic nerobi a nevyvyja ziadnu cinnost len by na krku niekomu chcela vysiet.

romanticka25

a ešte jedna vec, napríklad mi vynadal ak som sa niekomu s niečim zdôverila...
lebo on mi reagoval tak a inak ako ja, že je to súkromie a bla bla...pritom vec, o ktorú sa jednala bola úplná hlúposť...
pripadalo mi to, ako keby ma chcel zmeniť podľa svojho, že nemôžem si ani povedať svoj názor a urobiť podľa svojho myslenia, tak ako to cítim ja...
:((((

romanticka25

MultiLevel veď to by som veľmi priala, aby som nemala ja čas na neho, ale neviem si ani nič vymyslieť, myslím, že on si je istý a tým aj spokojný, že som doma a nefalangujem niekde po diskotékach alebo neviem čo...

a ja sa už veru neozývam, lebo aj zo začiatku ak som sa ozvala, tak väčšinou zavolal až po dvoch hodinách, lebo nebol pri telefóne a robil...a aj keď mi zavolá, tak popri rozhovore furt len počkaj chvilku, počkaj..tak nechápem na čo volá, keď ani vtedy vlastne nemá čas a robí popri tom niečo...

ja som to len raz spravila, že počkaj, lebo sa ma mamina niečo pýtala a on hneď, že no nič, zavolam ti neskôr, lebo sa mu nechcelo cvhilu počkať 5 sekúnd...

tiež si myslím, že by dvaja mali byť pre seba opora..

no a to, že je rád, že ma má, to mi aj sem tam povie...ale zas len vtedy keď už vidí, že som neviem aká troska, tak je to asi z ľútosti, aj keď by to poprel...

nič som od neho nikdy nechcela...a nemôžem si prosiť od niekoho lásku, už sa mu nevtieram ani si ho nijak nevynucujem, viem, že by to malo akurát tak opačný efekt, preto som tam kde som..v zúfalstve...chcela som všetko spontánne, takéto veci nikdy neriešiť, proste napríklad počas dňa si zavolať, povedať si ako jeden druhému chýba, ako sa bude snažiť byť so mnou, ako sa ma nevie dočkať...ale na miesto toho v telefóne počujem len čo robí v robote, koľko tam toho má, komu pomohol, kto ho požiadal o pomoc a akí majstri mu dnes zase prídu robiť a čo sa chystá on, aby mu to ubudlo...to je všetko...

chyba nie je v tom, že nemá čas, na jednej strane som ho vždy chápala v tom, že je snaživý a robí ten dom pre maminu, aby sa mala dobre..jeho mamina môže byť len šťastná a pyšná, že má takého syna, v tomto klobúk dole...ale ako hovorím, asi sa aj opakujem, vždy aj tých 5 minút keď sme spolu, tak úplne o ničom, chladné je to celé ako po niekoľkých rokoch manželstva a len o robote, o kolegoch, čo prežil a čo ho čaká, nonstop...

a najradšej mám keď spomenie napr nejaký výlet alebo nejaké miesto alebo masáž, že mohli by sme ísť...na začiatku som sa vždy tešila, lebo som myslela, že to bude aj reálne, ale zistila som, že sú to len slová, lebo vždy povie potom potom...ako nebol so mnou ani na moje narodeniny, lebo musel odcestovať, tak ani na moje meniny nebol so mnou, lebo akurát mu došiel majster, ktorý inokedy prísť nemohol..proste vždy niečo..a zas povie, že je mu to luto, že však si to vynahradíme potom, ale žiadne POTOM nikdy nie je!!!! nikdy...a aj posrate nedele, ktoré mi akože väčšinou venuje, tak strávime v obchodoch kde sú nábytky a podobne...to sú naše "výlety"... ja už nemám silu niečo plánovať, lebo viem, že aj tak by z toho nič nebolo...

ďalej keď náhodou ideme k nemu na chvilku, tak samozrejme, že aj ten čas čo sme spolu, tak zaspáva, ospravedlňuje sa a hotovo, mikrospánky a ja sa znovu rozprávam sama so sebou..a keď sa zdvihnem, že idem radšej domov, tak vystrelí a spýta sa čo sa deje...no jednoducho ma nebaví pozerať do blba a on spí...a jeho odpoveď, že však niekedy som bola iná a veselá, niekedy mi to nevadilo...no asi preto, že som bola ešte zblbnutá a naivná...nemyslela som si, že to bude tak navždy a že on nič...veď komu by to nelichotilo, že? každý by bol rád, že zaspí a jeho polovička sa len tak naňho pozerá, prípadne pohladí, ale on nič...
tak nikdy nechápem na čo ma k nemu vlastne volá..povie, že by sa chcel len tak pritúliť...tak znie to super, ale zase naživo je to úplne inak..čakám nežnosť..a jeho pritúlenie znamená, že zaspí a chrápe..a hotovo..lebo čaká zase, že ja budem niečo robiť...a ak nerobím, tak sa už niečo deje...a do mňa porad nervy :(((

MultiLevel

si na nom prilis zavisla...Nesmies cakat, ze ti zavola, nesmies si vynucovat jeho pozornost, lebo prave vtedy sa on bude menej a menej snazit. Prosto nesmies byt neustale ako na striebornom podnose, ze ked on chce, tak si po ruke. A vecne cakajuca...
Ukaz mu, ze si vies zariadit cas aj bez neho, ked si ho on na teba nedokaze najst. Prosto mozes chodit von s kamoskami, mozes sa zapisat na najroznejsie kruzky, citat knihy, pozerat perfektne filmy, cokolvek, len nesediet doma a necakat kedy si pan velkomozny zmysli, ze bude s tebou.
Je sice obdivuhodne, ze pracuje a nema na teba cas, ale sama citis, ze to tak bude aj neskor. Ze si vyplni hoc cim cas a zas nebude s tebou. A nech sa najma nehneva chlapec zlaty, ale byt pozorny k svojmu dievcatu sa da aj ked ma clovek toho vela predsa....ved na to mate vztah, aby ste si boli jeden druhemu oporou!
Ak sa necitis stastna, dajte si zbohom. Mozno kdesi na teba caka chlap, ktory nech bude mat toho neviem ako vela, ozve sa sam, povie ti hoc aj cez telefon, aka si vynimocna a ako dakuje za to, ze ta ma....

Prezývka55

romanticka25 ale simona ti to napisala dobre, musis zvysit svoju hodnotu, tu nejde o sklamanie ci nesklamanie

romanticka25

Simona789 tak to si presne vystihla, presne takto to je, ale úplne do bodky :( bohužiaľ...

a aj teraz som bola s ním asi na hodku v aute a všetko o čom sme sa rozprávali bol len dom, jeho povinnosti, starosti, práca...tak isto je preňho na prvom mieste rodina rodina...o nás dvoch nepočujem ani slovo..nič pekné, nič a puká mi srdce, preto zase plačem ako malé dieťa v izbe, pravda vážne bolí, no musím sa vzchopiť, normálne sa už cítim na psychiatriu...

asi som stvorená len celý život plakať..

a ďakujem za všetko, ste super ľudia :(((

zase som sa sklamala, zas, už xy-tý krát, vždy si poviem, že to bolo naposledy a potom bum, zas...asi hľadám stále len tých nepravých ľudí :(

Simona 789

Precitala som si tvoj pribeh a aj ked nikto nedokaze posudit niekoho vztah z par riadkov, myslim, ze tento chlapec je s tebou len z nudze, prepac, ze som taka uprimna, ale ziadne vyhovorky, ziadne prestavby domu a vela roboty predsa nie su logickym vysvetlenim, aby si na nas partner nenasiel ca. Mala som taktiez uzasneho chlapca pred 10 timi rokmi, lubil ma, ale jeho prioritou bola jeho rodina, to co robil s bratom, to co mali naplanovane doma a ja som si vobec nepripadala ako sucast jeho zivota, cakat, kedy mi vecer zavola....isla som zosaliet, z cakania, z tej zavislosti, ze som nemala svoj zivot a preziva ho len cakanim na to , kedy si na mna najde cas. Vies, ked je niekto krasny a uspesny je omnoho atraktivnejsi ako ten co je zufaly a smutny...sama som si zacala uvedomovat, ze si ma taku aka som ani nemoze vazit...ponizovalo ma cakanie na neho a to, ze som nebola sucastou vsetkeho, co robil...Rozhodla som sa odist do sveta a uz ma povzbudilo len to, ze zrazu zneistel...aj ked ma neodhovaral, kedze tvrdil, ze ma v tom podporuje...islo mi na jednej strane srdce vyskocit, ako si ma asi tento chlap, co mi tvrdi, ze ma lubi, ako si ma asi vazi, ze ma necha odist....na druhej strane som sa rozhodla, ze chcem byt taka, aby on na mna cakal, aby on chcel aby som bola sucastou jeho zivota a vsetkeho co robi, chcela som sa postavit na vlastne nohy a byt na nieco hrda, co som sama dokazala a za co by si ma mohol vazit, ( lebo plakanim mu na pleci, ze sa nudim a ze som sama sa nikomu nikdy nezapacis) Odisla som, zoznamila sa s kopu inych ludi a videla veci, co som dovtedy na nom prehliadala....aj ked sme si volavali, vedela som,ze ked sa vratim domov, uz s nim by nechcem...Dnes som rada,ze som sa tak rozhodla a zijem s niekym, kto napriek omnoho narocnejsiemu, zodpovednemu povolaniu a niekedy 13 hodinovym casovym rozdielom caka dlho do noci na to, aby mi ako prvy rano zavolal, ako ma lubi, ked rano vstavam....preto moja rada...prestan byt na nom zavisla, postav sa na svoje vlastne nohy, velmi tazko sa to ale da na nasom malom slovensku s minimalnymi pracovnymi a spolocenskymi prilezitostami....takze moja raa, skus nieco vonku, nove prostredie, novy ludia,nove prilezitosti...Alebo aspon zmen seba, necakaj na nho, najdi si svoje konicky, svoje zaluby...bud pre nho zaujmava....pozeraj sa to celu vec tak ako by si ty bola na jeho mieste...pacil by sa ti a pritahoval by ta chlap, ktory bude za tebou cely den mrncat, vecer sa ti vtierat, napriek tomu, ze mu nebudes oaptovat ziadne city, chcela by si pocuvat ako ti hovori, ze je sam a nema co robit a ako ta lubi? Myslim, ze ho to len ubija...nepodliehaj depresiam, aj z nicoho dokazes pomahat ludom, zvieratam, byt nejako uzitocna, aby ta to naplnalo....necakaj, ze ta niekto pozve zit jeho zivot, vytvor si svoj vlastny a prave preto ta niekto bude raz milovat, pre to kto si, co v zivote robis a ako dokazes byt samostatna a postarat sa o seba a trebars este aj pomahat inym, namiesto toho, aby si cakala, ze ta niekto zoberie za ruku a vytiahne ta ztadial, kde prave si.....

Agnes998

Ja nemam pocit ze si nevyrovnana a nemyslim si, ze chces od svojho partnera tak vela. Sama mam vztah kde dostavam to, co ty nie a co tebe chyba a pride mi normalne takto fungovat. Ze si nezamestnana, ok, stat sa to moze hocikomu, v dnesnej dobe ziadna praca nie je ista. My uz spolu byvame a priatel sa ma vzdy pyta ked chce nieco v byte zmenit a dava aj na mna. Vzdy sa nejako dohodneme, najdeme kompromis, ani jeden z nas nie je tvrdohlavy. Hovori mi kazdy den ze ma lubi. Casto mi kupi nejaku malickost co vie ze mam rada, ako banany, jogurty ci paradajky hoci on to neje. Robi pre mna drobnosti, ktorymi mi dokazuje svoju lasku, napr. mi v praci vyrobil-vyrezal paletu z plastu na malovanie, malujem obrazy, aby som nemusela kupovat drahu z internetu. Ked vecer sedime na gauci a kukame telku, vzdy sa ku mne prituli. Toto su veci ktore ty nezazivas a nedivim sa, ze ti chybaju. Zena potrebuje mat pocit byt milovana. Ja som ho nasla v mojich 33 rokoch, takze si nemyslim, ze ty v tvojom veku by si sa mala vzdat a byt presvedcena, ze uz nic lepsie nenajdes. A kludne hladaj aj cez internet, ja som mojho tiez tak nasla. Na nete je aj dost uchylov, debilov ci zenacov hladajucich ulety, ale da sa tam najst aj poriadny chlap.