zber 12 hodinového moču

ethel

to je nedostatočná informovanosť,chybu robí sestrička...niekto vyciká aj cez dva litre:-)) neviem si to predstaviť:-))) ako to donesie...

katka2

Áno, viem, že kvôli obličkám. Dcéra je po operácii. A ten zvyšný moč treba doniesť do ambulancie? Myslím, ten zvyšok 12 hodinového. Pýtam sa preto, lebo mi sestrička kázala robiť ten zber od dnešného večera do zajtra rána, odniesť to vzorky do laboratória, aby v stredu mala výsledky. Len či mám zobrať aj ten moč do ambulancie - to bude už ale starý moč..tak tomu nerozumiem :)

ethel

katka,najlepšie je dať si velký pohár na zaváranie(5litrový) a do toho..je dobré aj vela piť-2 litre aspoň...Ráno keď pôjdeš cikať,vycikaj sa do menšej nádoby-zober vzorku, a zbytok vylej do tej čo si zbierala a z toho zober vzorku.Označ si to,aby si vedela,čo je zber a čo ranný.Odoberá sa to na vyšetrenie funkčnosti obličiek.

katka2

sestrička v ambulancii nemala čas mi vysvetľovať. Takže viem, že začnem večer o 7.00 a skončím ráno o 7.00 a z toho množstva mám odobrať aj do skúmavky a odniesť do laboratória. Lenže potrebujem aj ranný moč v ten istý deň.Môžem to tiež odliať z toho? A či ten moč treba doniesť do ambulancie.