Sex či nie

Príspevok v téme: Sex či nie
lusinka223

Prosím ľudia prosím :( len má neodsudzujce :( mám 20 a priateľ 23 :( zajtra sa mám milovať s mojím priateľom len mám blby pocit že je to zlé že nám to pokazí vzťah a že je to hriech viete vyrastam v prostredí kde to všade počúvam :( ale ja to strašne chcem povedzte mi že to môžem robit

MultiLevel

LILIII, ja veriaca nie som :) Verim v Boha, ale do kostola ma nikto nedostane, neverim nicomu, co mi trepu do hlavy knazovia, navyse ked viem ako sa mnohi spravaju :) (cest vynimkam!) A neriadim sa ziadnymi prikazaniami, pretoze to vsetko vymysleli ludia, nie Boh. MOJ NAZOR :)
Takze ja nic nehlasam, len sa mi paci ako svoj postoj opisala Fleur :)

Fleur-de-lis

phoe, hej, rozumiem ti.
Ale je aj veľa veriacich čo rozmýšľajú ;)
A Cirkev urobila veľa chýb, takže rozumiem aj nedôvere ľudí voči nej.

No ja osobne cirkvi odpúšťam, lebo viem že je tvorená hriešnikmi ako ja, ktorí padajú.

A verím, že Cirkev je Božia vôľa. Že ju založil Ježiš. Tak asi preto to s ňou nevzdávam :)

A to už je asi teraz ozaj mimo tému, sorry Lilli :)

LILIII

MultiLevel ,ak to vas robi stastnym ,tak je to ok . Niet na stastnych ludi okolo mna.
Ale nechapem ,ako ste prisli na to ,ze nabozenstvo je od sameho Boha. Ako viete ,ze prave to Boh chcel ?

phoe

Fleur, na veriacich mi vadí, že nerozmyslaju, a strikne sa drzia pravidiel, nie skutocnych zásad. Pravidiel vymyslenych cirkvou na ovladanie ludi.

MultiLevel

LILII, preco je Fleurin prispevok totalne mimo? Ved je to krasne, ze nasla svoj zmysel zivota, nieco, co ju robi stastnou :) Preto sa mi jej prispevok paci, lebo ma urcite ine zmyslanie ako ja, ale obom nam ide o to iste - byt stastna :) Ona to dosiahla takto, niekto iny zas inak. A to je super :) Navyse, nikoho neuraza v prispevku, takze ja to beriem :)

Fleur-de-lis

LILLI, porozmýšľaj o jej príspevku trochu hlbšie, a zistíš, že odpoveď na jej otázku je tiež zakopaná hlbšie ;)

MultiLevel

Samozrejme...tieto diskusie boli, su aj budu, jeden druheho budu zhadzovat a kazdy sa bude ohanat svojou "pravdou"...Keby to tu bolo v rovine "ja si napisem svoj nazor, nikoho pri tom neurazim" a ten druhy to nebude pokladat za "preonacovanie", tak pochopim....Ale tu je to skor o tom, ze si kazdy tvrdi to svoje a nuti svoj nazor aj inym, pretoze nedokaze pochopit, ze niekto "veri" niecomu inemu. Kazdy sa riadime v zivote podla istych pravidiel, ci uz su to bozie pravidla alebo take, ake si clovek sam zo svojho moralneho hladiska vytvoril. Takze dohadovat sa tu, ci ma niekto pravdu alebo nie, je smiesne...(hoci si sama cosi tvrdim)
Ja si tiez myslim svoje, rada si vypocujem nazor inych, ale...Riadim sa svojim SVEDOMIM a to je myslim dolezitejsie ako cokolvek ine. Ak ma nejaky veriaci s tym problem, rada sa porozpravam o tom :)
A paci sa mi nazor Fleur :) pekny deeen :)

Fleur-de-lis

ropny zdroj, už len z toho príspevku cítiť, že nie si šťastný. Máš v sebe veľa hnevu, možno aj nenávisť. Čiže zrejme ani vnútorný pokoj nepoznáš. Ak si aj napriek tomu myslíš, že tvoja cesta je lepšia, no, ja ti nič nevnucujem.
A ja nie som žiadna svätá. Ale môj život je mi svedectvom, že Boh je živý a že s Ním vždy dokážem vstať keď spadnem.