Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti

Príspevok v téme: Svokra a švagrina štvú mojho muža proti mne kvôli nezamestnanosti
Elidea

Mám 36 rokov, mam dcérku z prvého manželstva, má 9 rokov. Muž má syna, ten študuje VŠ a žije so svojou mamou, riadne na neho platil výživné, ale so synom vychádzajú zle. Nerozviedli sa kvoli mne, ale už pred naším zoznámením. Spoločné dieťa nemáme. Moju dcéru má muž veľmi rád, aj ona jeho. Ale ako ona rastie, už si tak nerozumejú ako predtým. Mám ekonomickú SŠ, robila som účtovníctvo, môj muž VŚ, obaja máme druhé manželstvo. Bývame v malom meste, v prenajatom byte. Muž pracuje, slušne zarába, ale mne sa prácu podľa mojich predstáv nedarí nájsť a hocičo robiť nechcem. Splácame hypotéku, snažím sa viesť domácnosť bez rozhadzovania. Ale aj tak švagriná a svokra do môjho muža zapárajú, že mám ísť robiť. Už sa takto naťahujeme už vyše roka, som z toho vážne zúfalá. Teraz mi môj manžel dáva ultimátum. Mám 3 mesiace, aby som sa zamestnala. Odsťahoval sa k príbuzným a povedal, že zaplatí už len 3 mesiace za nájomné a dá mi trocha peňazí na domácnosť a na krúžky pre dcérku. Vyhráža sa rozvodom.
Ale ja vlastne ani neviem, či si chcem udržať toto manželstvo. Ke´d má môj muž zlú náladu, zapáral do mňa aj do dcéry. Vedel byť vyslovene otravný. V poslednom roku sme sa veľa hádali. Veľmi ma hnevá, že môj muž sa stále radí so svojou mamou. Ona je trocha hysterická, je vdova a môj muž jej musí každý deň telefonovať. Nemá ma rada, muž sa bál povedať jej, že sa berieme, preto sme sa zobrali bez jej vedomia a dlho sme jej náš sobáš tajili. Najprv som si so sestrou svojho muža rozumela, ale teraz ma neznáša. Pritom ona bola doma s dieťaťom až 12 rokov! Skúsila som dve zamestnania, ale môj muž mi prácu znechutil, stále ma kontroloval, alebo prišiel pre mňa, alebo aby sme šli na obed.
Ja nepotrebujem zamestnanie na to, aby som si dačo dokazovala. Ani jemu nepotrebujem nič dokazovať, sme predsa dospelí ľudia. Myslím si, že v skutočnosti môj muž nechce, aby som pracovala. Je rád, že ma môže ovládať cez peniaze. Iba ma nevládze chrániť pred svojou mamou a sestrou.

V poradni sme boli,už viackrát. Môj muž hovorí, že nás nechce stratiť ale trvá na niektorých zmenách a hlavne, že mám ísť robiť. Ja som povedala, že neviem, či chcem udržať manželstvo.
Myslím si, že keby môj muž tak slepo neposlúchal svoju mamu, že by sme mali pokoj. Ako mu to mám vysvetliť ? Alebo svokre, nech nám dá pokoj ?

Zlatokopa

Uff tak teraz tu ja šťastie na kolektív mam , síce mam sama kanc. ale sme tu ok , predtým som robila na recepcii a tam sa to nedalo vydrzat , tak asi viem ako ti bolo
Myslím, ze snom vacsiny je byt sam sebe pánom takže to zavidim :)

Elidea sa nas vsetkych asi zlakla :-O

bmw

náhodou v kancli robiť je fajn, ak máš dobrý kolektív, čo ja som v minulosti nemal, tiež som zažil kadečo, začínal som po škole 24 ročný s dvomi 57 ročnými tetkami :DD , skoro som umrel, ked mi povedali, že budem s nimi.., našťastie odišli do dochodku po roku :), a potom som prešiel do banky, a odtial som odišiel na vlastnú päsť robiť...5 rokov som hladal čo by ma naplnalo...sloboda je pre mna vyvolená...nemožem pod nikým robiť :)...a mám 30 pomaly:).., takže starec tiež nie som :)

Zlatokopa

Viem ze som mlada sa vyjadrovat na taku temu , nepoviem keby tu ona pisala a stazovala s a stym ze sa snazi aspon nieco robit potom by to bolo ok ale cez rok sa hadat s chlapom za peniaze??To by ma vazne nebavilo to im nemoze potom kapat v nicom ale sak budis zbyocne som sa tu rozculila nad nou

Zlatokopa

jezis tu nikto neriesi nezamestnanie par mesiacov ... ale ona pise sama ze sa natahuju vyse roka .... to je sakra rozdiel ja sa absolutne necudujem ze ju tam neznasaju pre mna je to cudzia zenska ale uplny odpor k nej citim akurat tak lutujem toho chudaka co plati na jej decko aj a na u na vsetko je sam..