Úprava vody z vodovodu

RNG

Mrtva a ziva voda patri do rozpravok o Vitazkovi, nie do objektivnej vedy. Tak isto rozne bluznenia o krystalickej orientaci vody a podobne.
Voda ma vlastnosti inaksie od destilovanej len z chemickych a biologickych latok co su v nej rozpustene alebo rozptylene. Aj ked sa ti roznymi polami/krystalami podari v nej dosiahnut urcite orientacie/struktury, kedze je to tekutina a miesa sa pri nalievani a pochodoch v tele, tieto musia nevyhnutne rychlo zaniknut.
A kedze funkcia vody v tele je cistidlo a transporter a nie zdroj mineralov, tak cim cistejsia, tym pre telo lepsia.
Ak ma niekto reci o osmotickych tlakoch, co su realne, moze si vodu remineralizovcat, kontrolovane cistymi solami rozneho druhu, staci len gram na liter vody a uz mas vodu silne mineralizovanu=1000 ppm, bezna vodovodna ma obvykle od 50 do 200 ppm
Samozrejme osmoticke tlaky su nulove az ked ma roztok rovnaku koncentraciu soli, ako telesne tekutiny tj az 9 gramov na liter(9000 ppm), co sa nazyva fyziologicky roztok a pouziva v kvapkach do oci, co nepalia alebo v umelych slzach a zavlhcovani kontaktnych sosoviek. Ale je to slansie ako morska voda, ktory ako snad kazdy vie nie je na pitie vhodna, lebo neprecisti/neodsoli/neodmori telo.

Deria

No vidis, ja som citala, ze destilovana voda je mrtva a organizmus potrebuje zivu vodu. To znamena co, ze dazdova voda je mrtva, ked je podobna destilovanej?

RNG

Voda nie je ziadny zdroj mineralov, prave naopak prebytocne latky a mineraly co telo nepouzije musi z tela odmyvat. preto ma byt co najcistejsia a nie plna roznych soli a zamorenia
Povodne zvierata a ludia pili dazdovu vodu, co je blizka destilovanej,. Dnes piju studnicnu, artezsku a mineralnu pramenitu, ktora ma privela roznych mineralov a dnes aj vyse 50 000 chemikalii, co predtym v prirode nikde neboli(patentovane) a dnes zamoruju celu zem, najma husto obyvane oblasti
Ja pouzivam destilovanu vodu uz vyse 30 rokov, bez problemov.
Obcas si do nej pridam ovocne koncentraty, na zlepsenie chute a dodanie roznych antioxidantov, tiez mikrovlakniny a ine doplnky, podla potreby. A samozrejme vitamin C, ktory takto dostavam celodenne, nie naraz v kapsuliach, lebo zivotnost vitaminu C vo forme askorbovej kyseliny a askorbatov je len 1/2 hodiny(polcas rozpadu) a takto si udrzujem vyssiu priemernu hladinu v krvi.

Deria

Maloktore filtre na vodu su naozaj kvalitne. Nekvalitne, rozne lacne filtre su dokonca nezdrave uz len z toho dovodu, ze v kazdom filtre zostava vzdy nejaky zbytok vody. V tejto vode, ktora ked dlhsie a v teple stoji, mozu vzniknut bakterie. Na to, aby sa tomu zabranilo, treba najmodernejsiu technologiu, co stoji aj pekne peniaze. Kvalitny filter by mal prefiltrovat vodu tak, aby sa nestala ujma na zdravi. To znamena, aby zostali vsetky potrebne mineraly zachovale a 99% skodlivin bolo odstránených. Treba sa informovat, ktory filter tieto kriteria splna. Radsej ziadny filter, nez zly filter!

ddana

Úpravovňu by som si nekupovala v žiadnom prípade. Minule som to pozerala v archíve stv tuším bol prípad v relácii Občan za dverami, ale netuším, ktorý diel.

hlas

Tak ako teda s tou vodou, kúpiť si niečo alebo to nechať tak? Lebo vraj ani obyčajná voda z vodovodu nie je najlepšia.

Deria

Myslim, ze u teba to nehra az taku ulohu, ty pri tvojej vitarianskej strave dostanes iste do tela bombasticke davky vsetkeho, co telo potrebuje.:)