Sebaposkodzovanie

Príspevok v téme: Sebaposkodzovanie
LadyOpium

ahojte chcela by som sa spytat ako prestat so sebaposkodzovanim..robim to uz 4 roky a neviem uz ako dalej...stratila som koli tomu aj velmi dobreho kamarata kroy sa mi snazil pomoct a ked videl ze je to marne vykaslal s na mna...

zacalo to vlastne tym, ze som si skrz depresiu chcela podrezat zily nepodarilo sa mi to , no ten pocit, ked isla zo mna ta krv ma uspokojoval, sposoboval mi psyhicku ulavu tak som to robila cim dalej castejsie... najhorsie na toom som bola ked som sa pohadala s kamoskou-nie vsak koli rezaniu a ja som sa zacala rezat az tak ze som mala po rukach hnisave rany, ktore sa nechceli zahojit...

cez leto som musela chodit vzdy v dlhych rukavoch aby si to nikto z okolia nevsimol... stale musim mat u seba nieco ostre, najviac ziletku ale niekedy mi postacia na to aj nechty pripadne palicka od lizatka pokial uz fakt nic ostre nie je na dosah... skusila som mnoho psychiatrov, psychologov, hospitalizacie, rozne kombinacie antidepresiv, no nepomaha...

preto sa pytam-je nieco co ma dokaze psychicky uspokojit v takej forme ako rezanie?

PORADTE PROSIM, LEBO JA UZ SOM ZUFALA

LadyOpium

ona vie o tom co urobil...dokonca ona ma vyhlasila za blazna ked som to na psychine povedala a potom po mne obaja v aute vrieskali nech si nevymyslam bo ma zavru na psyxchinu do konca zivota

bella21

No vinník by mal byť potrestaný, škoda tej stiahnutej žaloby. Jednak by mal možnosť a čas nad sebou uvažovať, jednak by nechodil po svete a nebol v pokušení. Hádam však by sa na vlastné deti - a k tomu chlapcov - neopovážil siahnuť. Neviem, či by som im niečo také o ich otcovi hovorila, ak chodia ešte na ZŠ a o ničom netušia. Možno by ani nechápali, čo im chceš povedať a takými slovami o ich otcovi by si im mohla zničiť ich detský svet, hlavne, ak sa k nim správa slušne a naozaj by nemal v pláne im takto ublížiť. Varovať ich mamu je asi to najlepšie, čo môžeš spraviť. Ak je to jeho žena a teda o všetkom vie, mala by to byť v prvom rade ona, aby ustrážila svoje deti. Ale ťažko je radiť v takej situácii.

LadyOpium

pokec som si zrusila...mam teraz novy piste mi na nick ,,nancy..."

ja by som mu odpustila jedine vtedy, keby sa dal liecit...myslela som si isty cas, ze som mu odpustila, ale nebola to pravd,a len som klamala samu seba...trvalo dlho, dlho ze som si nahovarala, ze on za to nemoze, ze je chory clovek...no nakoniec som prisla na to, ze keby sa liecil, nedopadlo by to tak, ako by to dopadlo...preto sa bojim aj o samka aj o petka...aj ked niesu moji pokrvni bratia, hrozne sa bojim, ze pokial ich nebudem varovat, ze znici dalsie dva ludske zivoty...ale zaroven sa na nich bojim nakontaktovat zo strachu z odmietnutia a pohrdania...

bella21

Lady, to je dobre, držím ti palce. Aj keby si zlyhala, snaž sa ďalej, nevzdávaj to.

Aj keď sa ten človek k Tebe správal tak, akoby mal nad Tebou moc a nič od Teba nepotreboval, v skutočnosti je od Teba v istom smere závislý. Potrebuje totiž Tvoje odpustenie, to si sám nedá. Možno teraz oň ani nestojí, ale raz bude. To, ako voči tebe konal, znamená jasné zneužitie autority, ktorá mu bola nad Tebou daná (tuším to bol nevlastný otec). Mal ťa chrániť, nie Ti ubližovať. Prekročil medze takým vážnym spôsobom, že porušil nielen morálne pravidlá, ale dokonca aj svetské zákony. On by mal cítiť hanbu, nie Ty.

Ak raz prídeš do štádia, že mu odpustíš, budeš konečne slobodná. A šťastná a konečne úplne závislá na ňom. Už ťa viac nebude strašiť, už Ti viac nebude môcť ublížiť ani v spomienkach.

Prajem Ti všetko dobré. A píš, keď sa budeš cítiť zle. Vypočujem Ťa.

LadyOpium

no zatial sa drzim...od toho utorka som sa nerezala cize tyzden som ,,cista" no a to co mi pises mi presne do slovapovedal moj psychiater ked som bola vcera uneho...mi zvysil antidepresivum jedno tak hadam mi to pomoze lebo uz nechcem sklamat samu seba

bella21

To, ako sa on ku Tebe správal negatívnym spôsobom ovplyvnilo to, ako Ty samú seba vnímaš a ako sa k sebe správaš. Akoby si prevzala jeho pohľad na seba. Nenechaj ho aj naďalej kaziť Tvoj život. Aspoň o tom rozmýšľaj. To, čo Ti robil, bolo zlé a aj to, či Ty sama sebe robíš (sebapoškodzovanie), je tiež zlé.

LadyOpium

trvalo to tri roky uz nebyva s nami od mojich troch okov len ked som musea ist k nemu na prazdniny vtedy to robil a ja som sa tam vzdy bala ist uz sa nestretavame odkedy som ho udala ale neni v base lebo jeho zena ma vydierala nech tu zalobu stiahnem no on vyuzil moje nizke sebavedomie cize som mu uverila

bella21

Lady, ja viem, čo sa Ti stalo, pamätám si, že si o tom písala. Pamätám sa aj na proserpinu a myslievam na vás obe. Nie je dobré, že to tajíš pred psychiatrom, nepriamo si tým oddiaľuješ možné vyliečenie. Žiadne tajnosti nie sú dobré! Lebo to bolestné v človeku hnisá a kvasí. Otvor to, nechaj tam vojsť čerstvý vzduch! Ako Ti majú pomôcť, keď nevedia takú závažnú informáciu? Kiež by tam bol nejaký psychiater či psychiatrička, ktorej by si aspoň trochu dôverovala a zdôverila sa.

Ten človek, čo Ti ublížil, býva s Tebou a mamou v jednej domácnosti? Vídavaš ho? Ako dlho to zneužívanie trvalo?

Keď muž sexuálne zneužíva dievča či ženu, prichádza k nej s klamstvom o nej samej. Akoby jej hovoril, že ju môže využiť pre svoje ciele, akoby bola hračkou či predmetom. Že nezáleží na tom, čo si ona myslí alebo či to chce. Toto je hrozná lož! Možno niekde vnútri v Tebe je toto uložené a hnevá Ťa to. Veď Ty nie si hračka ani predmet. Akým právom to teda urobil? Máš právo povedať čo chceš či nechceš a ten druhý to má rešpektovať. Možno Ťa to hnevá a búriš sa proti tomu, ale aj napriek tomu možno veríš, že si si to nejako zaslúžila, že si na vine. V Tvojom podvedomí je určite veľa nesprávnych postojov, ktoré máš voči sebe samej ako následok sexuálneho zneužívania. Mala by si ich všetky niekomu povedať, aby Ti ich ten niekto naopak postupne jednu po druhej vyvrátil. Pretože odtiaľ pramení tá depresia, prázdnota, nechuť žiť či chuť sa rezať a trestať.

Ako to malo byť správne? Milujúci muž prichádza k žene s týmito myšlienkami: milujem Ťa a prijímam Ťa celú takú, aká si. Tvoju dušu, myseľ, Tvoje telo. Si krásna a chcem byť už len s Tebou. Buď mojou a ja budem Tvojím. Sme si rovnocenní a v našej láske vytvoríme jednotu. Povedz áno a urobíš ma najšťastnejším mužom na svete.

Lady, ten posledný odsek ešte môžeš zažiť. Už len pre tú nádej skús ďalej bojovať.

LadyOpium

bella21 ja sa rezem lebo som bola sexualne zneuzivana...a ked map ripravil o panenstvo tak som sa chcela zpodrezat a vtedy mi na to prisli...psychologicka o tom vie, ale psychiater nie, lbo sa mu to bojim povedat...a ani na psychiatrii kam chodim na preliecenia to nikto nevie, lebo tam je hrozne a chcem s vzdy odtial co najskor dostat tak tam klamem ze sa mam dobre...pobyt v cvokarni mi vobec nepomaha...raz ked som ukradla na arteterapii z nastenky som isla na hajzel sa rezat ma nasli a nazalovali na mna tak tam dosiel osetrovatel a vrazil mi...tak sa tam uz aj bojim chodit koli nemu...udala by som ho ale on by im povedal ze som dusevne chora ze neviem co hovorim a policia by to zmietla zo stola preto som radsej doma