Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tetania

Príspevok v téme: Tetania
sisa5

Dlhšie (pol roka) chodím po lekároch. Zvyšoval sa mi tlak a mala som aj chvíľami búšenie srdca (tep 170)sprevádzané závratmi. Nebolo to vždy spolu aj búšenie, tlak, závraty, iba niekedy. Stále ma pobolieva ľavá časť hrudníka, rameno a lopatka. Pred menštruáciou 1-2 dni to bolo horšie. Neskôr sa mi to zhoršovalo v čase ovulácie. Výsledky gynekológie sú negatívne. Vyšetrením štítnej žľazy zistili autoimúnnu tyreoditídu bez liečby. Čo sa týka chrbtice odblokovali mi dva stavce. Neurológ mi predpisuje lieky Myolastan, Guajacuran, Xanax, a dlhodobo Ronal. lieky neužívam. Chodím na akupunktúra a stav sa mi trochu zlepšil. Chcela by som vedieť, či má niekto skúsenosti s tetaniou. Totiž test na tetaniu som mala pozitívny. Lekár mi povedal, že je to narušenie pH v krvi alebo organizme a je potrebné hlboké dýchanie alebo dýchanie do sáčku. Lieky vraj na to nie sú. Aj moje zdravotné problémy môžu byť z toho. Má niekto s touto "chorobou" skúsenosť? Ako sa dá stabilizovať, pripadne odstrániť napr. bylinami, cvičením,...? Pýtala som sa, či by mi pomohol psychológ. Vraj nie. Tlak a tep mám sem tam skákavý, raz vysoko a raz trochu nižšie. Ďakujem
---------------------------
Výraz v slovníku "tetánia" www.zdravie.sk

mizantka

vidim, ze som neni sama,co ma takyto problem.tak si dnes pojdem kupit banany :)) inak ja cvicim,posilujem,behavam.aj ked mam tie krce je mi to jedno.neprestanem robit to,co mam rada.k elkarovi pojdem asi za par tyzdnov.mam ist aj na to vysetrenie stitnej zlazy a maju zistit,ci mi chyba vapnik.som fakt zvedava.a co sa tyka trpnutia..ono to vsetko zacalo asi pred 2 rokmi,ked mi pri pohl.styku zacala trpnut ruka.teraz je to uz pomaly cele telo.preto dufam,ze sa toho zbavim a vyliecim sa z toho.a okrem toho berem magnezium,vraj mi chyba,tak popijam sumivy,celkom chuti.

ooo

Mizantka ja mám aj tetániu aj panickú poruchu aj úzkostnú poruchu... ono to často ide ruka v ruke, niekedy je ťažko tie diagnózy vôbec oddeliť a presne určiť... aké máš prejavy okrem tŕpnutia?

[zruseny12]

ja zasa cvicim,tiez podobne pilatesu,len take obyc.cviky na chrbat,nohy,ruky svaly...zacni jest banany,lebo ciste od cvicenia tazko prejdu krce,a viem ake to je...ja i ked som sa obuvala do topanok,ked ma chytil krc do palca u nohy...tak nic moc...este k tomu ked sa zohnem tak sa mi tiez tazko dycha...JA MAM Z NEDOSTATKU VAPNIKA mierne odvapnene kosti,osteochondrozu,spondiozu...a este vela veci sposobene edostatku vapnika...najnovsie som mala krv v ociach,bielky krvave...tak idem na ocne...rezu ma oci,palia a uz nevidim poriadne na male pismenka.../mna by tiez zaujimalo,keby mi nechybal vapnik,ci by to bolo ine z ocami,lebo ja som mala zrak ok/...
Stitna zlaza je tiez dolezita...

[zruseny12]

mizantka,na krce v lytkach mne pomohol jeden BANAN denne,alebo aj POHANKA je dobra,ja si ju davam do polievok...
ci TETANIA suvisi s PP,to vobec netusim,lebo ja to nemam aspon mi to neurol.nepovedala.
Ja som zatial nikde nebola u PSYCHOLOGA A PSYCHIATRA,ale niektore TETANICKY chodia....ja nejak nepotrebujem psychol. a psychiatra...
CAJE:pijem zeleny z aloe vera,potom praslickovi,z pupavy-listou,z dateliny-kvet,rozmarinovi...ale to je na viac veci...nie len na tetaniu...lebo ja prave jak som startila vela vapnika,tak aj ine problemi mam zdravotne...ja napr.BEHAT nemozem,lebo sa mi tazko dycha/ale niekedy som behavala za skolu atd./dnes vyhladavam len take trasy kde je je do kopca...ale po schodoch sa snazim chodit pesi,nie vytahom...

mizantka

mariaa to este neviem.zatial mi len moja neurolog.povedala,ze ju mam a ze to tiez moze suvisiet s tou mojou panickou poruchou.a povedala tiez, ze by som mala chodit k neuropsychologovi.a mam tie krce v lytku,trpnutie ruky a bla bla a teraz ale fakt neviem, ci je to kvoli tej tetanii,alebo kvoli PP.co myslis??som este v uk,ked dojdem ,mam ist na vysetrenie stitnej zlazy, ci mam v poriadku vapnik a tak.no ten vapnik vraj v pohode nemam.. :(( a ake cajiky pijes??ja cvicim tiez,behavam.bez toho si neviem predstavit zivot.tu behat moc nemozem,no cvicim pilates.aj ked mam tie krce v nohe,neni to moc prijemne..prejde mi to??

[zruseny12]

mizantka,ja mam tiez tetaniu,potvrdena 2x,ale Antidepresiva neberiem,ani som ich este nikdy nebrala,ani by som ich NIKDY NECHCELA BRAT....zatial mi stacia doplnky a caje pijem a cvicim,lebo ja mam tetaniu z nedostatku vapnika a tuhnu mi aj svaly...dostavala som aj krce v lytkach aj prsty mi od krcov krutilo...trpli mi konce prstou,cela tvar,nos...ani neviem co este vsetko som mala,nieco uz sa zlepsilo...inak mala som 1x-vyssi stupen vtedy som sa nemohla postavit ani s postele...:0((((......teraz chvalabohu niektore veci sa zlepsili...no neviem,ale mne lekar na tetaniu toho vela nepredpisal,co by mi pomohlo...dal mi take tablety,ze som lezala ako narkomanka...tak som ich prestala brat a snazila som sa sama si pomoct...a ty mas aku tetaniu?lebo to je viac druhov tetanie-co ti chyba?

mizantka

ahojte
ako sa u vas prejavuje tetania??ja ju vraj mam,ale este som nezacala som ziadnou liecbou.lekar ma dovolenku:( a okrem toho mam panicku poruchu, na ktoru berem antidepresiva.moze to mat s tym nejaky suvis??aj dnes mi zas zacala trpnut ruka a noha.idem sa zblaznit..

ninik

cauko, idem akurat pozriet toho maila a napisat ti, dufam ze to pojde:D a potom pokecame, co sa ti stalo...ma to mrzi:((( idem to pozriet.zatila papa

[zruseny12]

Ahoj ninik,tak ti poslem mail z azetu mam totiz este jeden mail...inak sa mam tak v norme,len ma dnes niekto sklamal tak ma to trosku mrzi...som rada,ze sa mas ok,a ze problemi ustupili....napisem ti hned mail...zatial sa maj krasne a keby si sa ku mne nemohla dostat ani cez azet tak pis tu na tetaniu...hoci som uz rozmyslala,ze ani na forum chodit tu uz nebudem...

ninik

Ahoj mariaa, konecne som ta objawila, neda sa mi posielat maily z centrumu, newiem ci mas plnu schranku alebo preco to nejde, pisala som ti asi8mailow a nikdy ich nedorucilo:(((newiem cim to je:(( ak sa ti da, ozwi sa mi na daku moju temu.dik nina...alebo mi napis, ale co z toho ked ti mail neodosloem:(((inak sa mam fajn, tie problemy ustupili:D aspon daco pozitiwne:D

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.