Zmenšenie prsníkov

mirmillka

Ahojte,ja som mala isť na zmenšenie minulý piatok,ale lekár musel žiaľ odcestovať,dnes som mala druhý termín a došla "mrcha".Takže čkám,aký mi dajú znova termín.
Inak som sa dočítala: Arnica montana 30 CH je najdôležitejším liekom v predoperačnom aj pooperačnom období. Výrazne zmierňuje bolesti, krvácanie a pôsobí aj ako prevencia tromboembólie. Podáva sa 5 granúl večer pred operáciou a potom 2x denne ďalších 7 dní. Na pekné zhojenie jazvy je vhodná Staphysagria 5 CH v dávkovaní 3x denne 5 granúl. Liek sa užíva od 1. dňa po operácii po dobu 7-10 dní.
www.zdravie.sk

Kostička

Cufka, ja som takmer 10 týždnov po opke, neboj, aj ty sa už budeš hýbať. Asi sa ti to horšie hojí, pretože máš ten rez pod prsiami, kde sa koža viacej naťahuje. Tiež ma štve, že sa mi tá chrastička vždy odtrhne, alebo ani nevytvorí. Zdá sa mi, že ten steh je dlhý a začínajú sa mi tvoriť dalšie dve dierky, jedna sa už trošku otvorila... Zajtra volám doktorke.
Tak musíme byť trpezlivé a vydržať. Ahojky a daj vedieť po kontrole.

Cufka

Kosticka no ty uz mozes zumbovat!!! Ja som 4 tyzden po opke a teda toto sa mi vobec nepaci ako mi to vyzera....ale ked sa idem repikovat a dam si dolu gazy tak mi to uz aj krvaca....len nie je cas na vytvorenie chrasticky nechcem si davat tricko cez hole prsia a bez tricka mi je zima ked sa tu vyvalujem hore bez....ni uvidim co povie doktor v piatok.

Kostička

Cufka, zatiaľ nič neťahám, bojím sa. Vravíš, že si to vytvára kožu samé...No ja to mám otvorené už zo 3-4 týždne, repíkujem, vytvorí sa chrastička, potom zmäkne po sprche a zase je to otvorené...
Možno by sa to hojilo lepšie, keby sa ten steh už vstrebe, alebo mi ho vytiahnu. Zavolám doktorke a možno za ňou aj pôjdem. Lebo kým sa to nezahojí, nebudeme odsávať a už fakt chcem mať po tom, aby som si konečne kúpila nové podprdy.
Potom dám vedieť, čo mi povie.
Ozaj, bola som na zumbe, supéééééér! A žiadne bolesti pŕs, vyskákala som sa, odreagovala... Tak ahojky.

Cufka

Kosticka netahaj!!!!! Ja som sa isla dnes osetrit a normalne mi dva stehy odpadli...boli prilepene na gaze vcera som si odstranila vsetky chrasty ako mi kazala sestricka a je to lepsie len teraz to boli.. A rezali ma aj pod prsami, smerom dolu od dvorcov....a dolu v tom 'tecku' sa mi to rozislo praskol steh...nic mi s tym neurobili vraj si to vytvara kozu same...ale boli to v piatok idem na kontrolu.. A tiez to mam na lavom prsniku...takze nic netahaj.

Kostička

Ahoj Cufka,
asi som bola veľmi optimistická, lebo zase sa mi to zhoršilo. Pravý prsník úplne zahojený, ľavý štrajkuje: tiež na dvorci malá dierka ako mi doktorka vybrala steh, mám pocit že to malé žlté je aj hnis, ale je to veľmi maličké, takže v pohode. Ale na jazve smerom dolu, tá fistula, dierka má priemer asi 0,5 cm, urobila sa mi chrastička, myslela som, že sa to hojí, no po pár dňoch po sprche sa mi odtrhla a zase je to také veľké, žlté. A dokonca mi tam vybieha aj steh, akoby silon, chcela som ho vytiahnuť, ale cítila som ho asi až 2 cm nad tým otvorom, tak neviem, či to mám ťahať, či nie. Ty si si ńiekedy sama odstránila nejaký steh?
Tebe rezali aj pod prsiami? Mne nie, len smerom dolu, lebo že sa to zle hojí, tak to doktorka už nerobí.
Neviem teda, či to mám vytiahnuť, či nie, či sa to potom nebude lepšie hojiť, alebo či sa to samé vstrebe....
Tak buď trpezlivá, mne to tiež už lezie na nervy, nech sa to už zahojíííí!!!!
Tak sa drž, papa

Cufka

Jaaaj Kosticka zavidim ti....som netrpezliva.. A k tomu toto....na lavej strane sa mi roztrhli dva stehy akurat dnes skusam ze len sa osprchujem a nerepikujem to len tam kde mam chrasticky a teda lezim hore bez....vetram a nic nerobim....na pravej strane to mam dobre...cele vymenene rez na lavej strane zahojeny akurat v tom tecku sa mi to roztrhalo, okolie dvorca pekne zahojene...prava strana super ale dvorec ako hovoris po jednom stehu tu mam tiez taku dierku... A chcela by som uz cvicit alebo aspon zasadit kvetinky v zahrade... Musim vydrzat :) inak v pohode dokonca som sa prestahovala z hostovskej izby do spalne a vobec ma neboli chrbat...akurat krk mam stuhnuty ten mi manzel masiruje :))) objednala som si sportovu podprdu...dufam ze som trafila velkost dam vediet potom....dobru noc

Kostička

Ahoj Cufka,
ja tiež repíkujem, nemám sice roztrhnuty steh, ale spravila sa mi mala "fistula", taká dierka na stehu, trošku to hnisalo, ale už je to pekne zrastené. Doktorka povedala, že je to reakcia na stehy, lebo mi to aj trochu sčervenalo.
Keď sa všetko úplne zahojí, bude mi ešte odsávať z vonkajšej strany pŕs, že aby mi to neodstávalo. Ja tomu nerozumiem, mne sa zdajú v pohode ale teším sa, že sa mi ešte trochu zmenšia. Odsajú mi tuk a ten veru nepotrebujem, hihi.
Budúci týždeň chcem začať cvičiť, zumba, možno beh.
Tak už sa teším na pohyb, aj na to odsávanie.
Tak sa všetky držte, ahojte.

Cufka

Ahojte, no podla doktora vsetko v pohode s tym stehom....teda roztrhol sa vnutorny steh a pokracujem dalej v repikovani a potom vraj to mam dost vetrat tak trikrat za den ked sa orepikujem tak sa "vetram" na gauci aspon hodku a potom si to natriem mastickou co mi dali a to si este nechavam tak a potom kedze treba nieco aj urobit tak si supnem gazu na to a podprdu....doktor mi povedal ze si mozem kupit tu bavlnenu sportovu od Triumph (niekto to tu spominal tiez) tak pojdem pokukat do mesta ci nieco take maju.

Lienka, predoperacne vysetrenia som si chcela dat robit v sukromnou zariadeni v BA kde by ma vysli na 216 EUR. Tak som si potom volala na polikliniku v mojom meste a tu by ma to celkovo vyslo do nejakych 70 EUR. Ale sesternica je sestricka v nemocnici v Trnave a ta mi tam vybavila interne vysetrenie a tam som neplatila nic a takisto som sa tam objednavala na anesteziologicke a tiez som nic neplatila....bolo mi povedane ze preto lebo to je statna institucia. Tvoja prakticka lekarka by ti mala urobit odbery (moja doktorka ma taketo nieco spoplatnene) a poslat do labakov na rozbory (u mna tie rozbory vychadzali okolo 25 EUR keby som si to platila), potom na interne na poliklinike som mala platit 14,90 za vysetrenie a 7 EUR za objednanie na cas. A to je vlastne vsetko - 200 EUR je moc.

Lienka027

Ahojte,

Cufka - všetko v poriadku s tým stehom? Prosím Ťa, keď si si dala robiť predoperačné vyšetrenia, tak si za to tiež platila okolo 200 €?

Nikolakol - ako sa máš?