Zmenšenie prsníkov

Kostička

Ahojte všetky,
dnes som bola na kontrole, všetko je v poriadku, na ďalšiu kontrolu až o mesiac. Už je to mesiac, čo ma operovali, ubehlo to veľmi rýchlo. Chcela by som sa spýtať, ktoré to máte tiež za sebou, čo ste používali na prsia okrem náplastí na jazvy alebo krémov na jazvy. Ja mám ten Siltape, silikónovú pásku na jazvy, mastím si to telovým mliekom po sprchovaní. Treba si robiť aj nejaké tlakové masáže? Alebo aké krémy či olejčeky mi odporúčite?
Ďakujem za rady, viem že ste o tom už písali, ale nechce sa mi to hľadať.
Majte sa krásne.

Kostička

Ahoj Gina, ďakujem za tip na ten Mepilex. Medzitým som zavolala doktorke a poradila mi, kde to objednám cez internet. Zajtra mi to má prísť na dobierku.
Zajtra idem aj na kontrolu, som zvedavá, či budem musieť prísť zase o týždeň alebo neskôr. Hojím sa dobre, hematóm už ani nevidieť.
Ahojte

gina333

Ahoj Kostička, ja som mala náplaste Mepilex. Môže ti ich vypísať aj lekár-chirurg na recept,ak to uzná za potrebné.
Tvoja plastická chirurgička/myslím že ťa operovala žena, však?/ by to tiež mohla urobiť.Aspoň sa jej na to spýtaj. Ja som si ich tiež zohnala, používala som ich asi 2 týždne, potom mi môj lekár povedal, že to vôbec nie je potrebné, lebo jazvy sa hoja pekne.Používa sa to na jazvy veľké,hrubé,a tak.Že to sú zbytočné výdavky.Akurát pri dlhšom používaní môžeš dosiahnuť opak, že jazvy budú až vtiahnuté-ako járčeky v koži.
Tak som ho poslúchla.A zatiaľ je to u mňa OK. Tak sa drž.

Lienka027

Nikolakol..
Ahoj, ja mám 27rokov a termín asi v apríli, zajtra sa dozviem presne. Tvoja odpoveď ma potešila.. Ďakujem

Nikolakol

cufka, dakujem a držím ti veľmi palce!!! :-) Teším sa na tú opku, a strašne sa teším na leto, kedy si pôjdem kupiť nové plavky, kedy konečne kamarátom poviem, že idem sa s nimi kupať a nebudem sa vyhovárať na to, že dnes nemôžem a pod. a konečne si kupim normálne spodné prádlo, a ked pôjdem behať nebudem si musieť dať tri podprsenky atd. atd. A ked pôjdem na odbery a predoperačné vyšetrenia, to budem asi musieť povedať svojmu doktorovi, že na čo ich chcem, ano? to bude trapne :/ ale čo už, aj ja si myslím, že to bude jedno z mojich najlepších rozhodnutí. Ja mám opku za mesiac, ale viem, že tá doba tak strašne prejde a budem mať konečne dva a polky :-)

Cufka

Zuziynka pear....prosim ta, ty si bola u Dr. Gubu....napis mi ako bolo... pisala si tu ze vsetko v poriadku ale potrebujem vediet kedy si tam prisla, ako sa spravali, kedy ta isli robit, co ti dala pred opkou, co po opke, a ako dlho si tam lezala... Dakujem velmi pekne

Cufka

Ahojte Ladies.....takze mne uz pomaly stahuje zaludok ....zajtra idem na sono, koncom tyzdna na odbery, buduci tyzden anesteza....a potom v pondelok na stol :o))) Boooooooooooooooze ako to vyzeralo byt daleko a teraz je to realnejsie a realnejsie... Inak si tiez myslim ze toto rozhodnutie bude jedno z tych najlepsich...uz si konecne zacinam uvedomovat ze tie lajdaky uz nebudem mat a snazim sa predstavit ako asi budem vyzerat..oblecena, vyzlecena....a ako hovoris Gina v lete budeme behat aj hore bez, aspon na dvore :o)))

Nikolakol, ja mam 3rocnu dcerku...nekojila som ju pretoze som potrebovala klobuciky lebo s tymi prsami co mam teraz by som ju akurat tak pridusila...ale vyskusala som jej davat nutrilon a poviem ti...vedela som kolko zjedla takze som sa nestresovala ked zacala plakat ze je hladna....urcite suhlasim s tym ze materske mlieko je najlepsie ale moja mala vyrastla na nutrilone a nic jej nie je....za cele tri roky bolo chora akurat ked nastupila do skolky aj to tam mali akurat nejaky crevny virus... takze tak. Tak sa ty neboj a tes sa...mlada baba aby sa tahala s nejakymi patkami... drzim palce.

Kostička

Ahojte,neviete mi poradiť, kde by som zohnala tú pásku Siltape? Nemôžem ju zohnať v žiadnej lekárni. Alebo mi poraďte niečo podobné, ak viete. Vďaka!

Nikolakol

Lienka027, ja idem v marci na operáciu, a mám ešte len 20. Deti plánujem, veľa som sa o tom informovala, ale aj tak som sa rozhodla to podstúpiť! Jediné čo ťa môže odradiť je to, že nemôžeš kojiť- aj ked ma tu teraz možno supermatky zabiju za moj názor, ale informovala som sa o tomto probléme u veľa ľudí, ktorí nemohli kojiť a detičky majú zdravé a šikovné :) a veľa žien, ktoré ani nepodstúpili žiadnu plastiku kojiť proste nemohli. Materské mlieko je najlepšie pre tvoje dieťa, ale existuje veľa druhov umelých podobných mliek. Samozrejme je to finančne náročné. Ale ja mám 20 rokov, deti najbližších 10 rokov neplánujem a už dosť som sa trápila s mojimi päťkami! A zmena prsníkov po pôrode... hm .. to je veľmi individuálne. Nemusí prísť žiadna, môžu sa zmenšiť, zväčšiť.. Možno o 10 rokov znova bude potrebná nejaká operácia, ale tak isto sa aj implantáty musia meniť, takže je to je podľa mna jedno. Toľko môj názor. Ale bolo to ťažké rozhodnutie aj pre mňa, musela som zvažovať všetky pre a proti, kontaktovala som ženy, ktoré podstúpili túto operáciu pred pôrodom a nestretla som sa so žiadnym negatívnym prístupom. Všetky si len chvália !