Nízke sebavedomie

Príspevok v téme: Nízke sebavedomie
Lentilkaamat

Ahojte . Mám trošku problém s nízkym sebavedomím .
Prečo vždy keď si ku mne v škole prisadne nejaký kamarát (Muž.pohlavie) tak sa začnem tak strašne červenať ,že to nieje až normálne . Nie,že by som sa hanbila dotyčného ,pretože keď sním idem von ,tak je to v pohode nič ,ale keď v spoločnosti medzi spolužiakmi som ,tak sa cítim strašne blbo,že čo si o mne pomyslia. viem,že je to normálna vec ,ale neviem ako stým bojovať .

Jesika

Podla mna by si sa mala prestať zamýšlať nad tým čo povedia ostatný. Veď keby som sa ja stále strachovala o to čo si myslí moje okolie asi by som nerobila nič iné len sedela doma na zadku zavretá niekde v izbe a bála sa aj okno otvoriť aby to náhodou nepohoršilo susedov. Pozri každý z nás má vlastné problémy a starosti aj radosti. Nikto nemá prílišnú potrebu riešiť malichernosti a tí ktorí tú potrebu majú to sú duté mozgy nad takými ľudmi sa nezamýšlaj. Vždy keď budeš chcieť niečo urobiť a zastaví ta ten pocit že ta všetci sledujú alebo ti v hlave začnú behať myšlienky že čo si okolie pomyslí, tak normálne si v duchu povedz že ťa nezaujíma čo si druhý myslia, veď nikto nežije tvoj život za teba. Máš právo robiť to čo ťa baví a mať okolo seba ľudí , ktorí sú v tvojom živote pretože ich tam chceš. Bodka.Rob veci po svojom a príliš sa nestrachuj , lebo sama viem že niektoré príležitosti prídu len raz za život a tiež sa mi stalo že som ich kvôli malému sebavedomiu kedysi odmietla a teraz ľutujem . Boli časy ked som si myslela že nie som dobrá a každý sleduje moje chyby ale tak to nie je každý si žijeme svoj život a nemáme čas sledovať čo robia ostatný a ak aj ano len preto aby sme sa poučili z ich chýb prípadne im pomohli ked to potrebuju. Len duté hlavy diskutujú, ohovárajú a preberajú ľúdí. To si zapamataj :)

emG

mám niečo podobné... určite ti pomôže hodnotný partnerský vztah... pretože problémy sa vo dvojici lepšie riešia..