Pritahujem ju este?

Príspevok v téme: Pritahujem ju este?
WilliamTell

S priatelkou sme uz nejakych peknych par rokov spolu. Lubime sa, mame sa radi, planujeme spolocnu buducnost, ked dostudujeme. Moc sa ani nehadame, len tak v ramci moznosti, aj to vacsinou su hadky tykajuce sa toho, preco tu pisem. Mam taky mensi pocit, ze priatelku uz asi az tak nepritahujem, po fyzickej stranke, alebo ako to povedat. Ja som z nas dvoch iniciativnejsi, mam rozne navrhy apod. Mam aj vacsiu chut na nu. Mna priatelka pritahuje, vedel by som sa s nou milovat casto, paci sa mi s nou milovanie, dotykat sa jej. Sex mame niekedy tak 2x za mesiac, niekedy sme to mali raz za 7 tyzdnov. Niekedy sa podari aj 5-6x za mesiac, ale to len vynimocne. Ja mam pocit, ze uz ju asi nepritahujem, i ked mi tvrdi opak. Vravi aj, ze budeme castejsie, ale nejak nevidim posun. Nepatrim medzi nejakych kancov, sex so mnou je kratky, pretoze sa rychlo spravim 1 min, niekedy aj menej. Uz som rozmyslal aj nad tym, ci to preto nemoze odmietat partnerka. Chcel by som to zlepsit, ale ked sex mame tak ako mame, tak neviem ako to zlepsim, i priatelka mi vravi stale, ze to zlepsime, ale asi je to len pri slovach. Zacal som aj pozorovat, ze uz tak casto nerobime ani ine intimnosti, ako sme robili kedysi. Uz som aj prestal tlacit na nu, no niekedy sa to neda. Spravim si to rukou radsej, aby som nemal chut na priatelku a zbytocne sa o nieco nepokusal, ked viem, ze niekedy to vyde uplne na zmar.
Ja este verim, ze sa to zlepsi. Priatelku milujem a chcem s nou ostat.
Myslite, ze uz ju nemusim pritahovat?

Agnes998

Tiez si myslim, ze by si ju mohol otestovat v tom, ze nebudes navrhovat sex uz vobec ty, ci ona bude vobec niekedy sama iniciativna. Alebo vas mizerny sexualny zivot uz uplne opadne. Tak aspon zistis, na com naozaj si. Mozno, ked nebude tlacena tak sa sama rozhybe a zacne to iniciovat castejsie. Alebo si vydychne, ze konecne pokoj a nebudete sexovat uz vobec. Skus to. Ale suhlasim aj s odpovedam, keby ta mala rada a vazila si ta, tak by sa snazila ten problem riesit. Nevravim, ze sa musi nutit do sexu ked nan nema naladu, ale nejaka snaha aby si bol aj ty spokojny by z jej strany prist mohla. Ona to ale riesit nechce, a ked to chces riesit ty, nech prides s akymkolvek navrhom, vsetko zmetie zo stola. Toto je laska? Toto je pekny vztah? Vztah nie je len o tom, ze si dobre pokecate na veceri, obaja mate v plane postavit dom a mat dve deti, v com sa zhodujete (napr.) Vztah je aj o tom, chciet vyhoviet tomu druhemu, chciet ho urobit stastnym. Ked je ten druhy stastny, som stastna aj ja. Ked ho nieco trapi a nie je stastny, hladam riesenie. Hladam kompromisy a nie ze ja chcem toto a ty sa mi budes prisposobovat a neotravuj. Teraz riesite sex, ale nech budete do buducna riesit cokolvek, neviem si predstavit s tymto jej pristupom ako to vyriesite. Ze ona povie ako to bude a ty budes skakat ako cvicena opica?

ansandra

Znie to drasticky, no podla mna je ucinne: Radsej ziadny sexualny kontakt ako taky, kde si pripadas nepritazlivy (alebo prip. zena dotlacena). Majte sa.

ansandra

Loba,
zda sa mi, ze WT urobil nejaky pokrok, pocas casu, co tu komunikuje. Aspon si ujasnuje, co chce a ake ma moznosti.
Ako som zistila, je vhodne polozit si otazku, ake mam moznosti, a co najviac tych dobrych si ujasnit, aj napisat a potom sa o ne snazit.

WilliamTell
Po precitani Tvojej odpovede na moju odpoved si myslim toto:
Skus nechat u vas temu sex uplne plavat, resp. samotnu cinnost. Ked sa nechate "vyhladoviet", mozno odpoved, ako to zlepsit, pride rychlejsie. Resp.ked nebudes nic navrhovat a pockas si, kym to navrhne polovicka, mozno to pre Teba bude dokaz, ze si pre nu pritazlivy. V kazom pripade je to jedna moznost, ako dalej.

Tiez som zazivala strasti v tejto oblasti, tak snad to vyriesis. Treba zistit svoje skutocne potreby(a komunikovat ich laskavou formou). Vacsinou to je kamen urazu a nie to, ze by ten druhy bol zly alebo nekompatibilny.

odpovedam

Loba presne vystihla to, co si myslim. Ty nemas sebauctu, ked jej toto tolerujes. Tu nejde o to, ze je to sex. Mohlo by ist o cokolvek ine. Ty sa jednoducho prisposobujes jej. Skaces ako ona piska, ona chce sex, tak bude. Ty chces? nebude. Iba ak ma naladu ONA. Urcite si velmi dobry a ohladuplny clovek, ale nenechaj naozaj sebou zametat. Ako zena to viem povedat, ze jej spravanie je manipulativne a nema nic s laskou. Vacsinou je to opacne, ale tento krat si to ty, chlap, co sa pred zenou (a samym sebou) ponizuje. Hladas ospravedlnenia ale daj si klapky z oci dole.

Jej spravanie nenaznacuje tomu, ze ta lubi. Jedinyou sancou, ako to zistit, je dat jej ultimatum. Pretoze ako vidis, laskavym, trpezlivym a nenasilnym pristupom si nepochodil. Necakaj, ze ti to niekedy pomoze. Ona si jednoducho z teba spravila poslusneho psika. Ked jej vyhovujes, tak ti dovoli spravit jej dobre, ked ma nieco pre teba spravit ona, sex nechce. Takze naozaj, chlapce, zobud sa. Ona ta nelubi, preto s tebou normalny sex mat nedokaze.

A ak ti bude tvrdit opak, nech ti to vysvetli ako normalna, citiaca, empaticka ludska bytost. Chces mat toto do konca zivota? ja ked mam priatela, tak nevydrzim bez neho dva dni (aj v zmysle sexualnom), nieto este cakat mesiac na prejavy lasky. Naozaj, zobud sa a ries to. S nou. Pritlac ju a hned uvidis, ako sa zachova. Bud ti lasku najavo da, alebo nie...

Loba

1. prestan sa porovnavat s ostatnymi, co je normalne, co nie. Pre kazdeho to je nieco ine
2. mna osobne by ma nebavilo mat sex stylom ze partner sa spravi a mna potom "dorobi aby som aj ja z toho nieco mala". urcite nie.
3. kazdy jeden co ti tu pise ti hovori len svoj pohlad, vobec to nemusi byt pre teba nijako smerodajne. Ale moze ta to inspirovat, vobec to nemusis brat ako vseobecnu pravdu. kazdy mame ine skusenosti
4. hlavne uz nieco rob a nelutuj sa a akokolvek ti to robi dobre, necakaj, ze ludia ta budu stale len povzbudzovat, lebo tak ci tak, ci sa nieco zmeni, alebo nie, je stale len na tebe. Tak sa zobud.

WilliamTell

odpovedam:

ja nechcem zas na priatelku tlacit. Mozno som na nu tlacil az moc a dopadlo to tak ako to dopadlo. Ako som uz pisal, priatelka ma neodmieta vzdy, ked ma chut, tak sa milujeme, ale je to tak 0-6x (6 vynimocne) za mesiac. Mozno je nastavena tak, ako to priroda zariadila. Pocas ovulacie a pred kramami. To som vypozoroval, ze ma svoje dni a ma chut. Priatelka niekedy pred sexom uprednostni oral alebo prsty, pretoze ma pritom orgazmus, tak si myslim, ze preto sa viacej venujeme tymto aktivitam. I ked aj po sexe sa mozem venovat jej takymi aktivitami.
Mna niekedy trapi, ked mi niekto spomenie alebo precitam takto na fore, ze ked dlhsie nesexuje tak si daju aj viacej kol po sebe, popr. sa miluju castejsie. Hlavne v tych zaciatkoch, kedy by to mal byt sex den co den ak to umoznuju okolnosti. Ja som to nezazil mozno aj z toho dovodu, ze priatelka sa bala otehotnenia (pouzivali sme ochranu).

Loba

Normalne po tvojej poslednej odpovedi si hovorim ze koniec.

Ty si nevazis sam seba v prvom rade, ako jej mozes neviem kolko rokov neustale podliezat a ona ta odbije vzdy nejakou hlupostou, ktorou to len oddiali.
Ked to chces naozaj riesit tak to ries a nestazuj sa tu v jednom kuse.

Skus vsetku tu energiu, co venujes sem a vymyslanim si dovodov o tom ci si alebo nie si pre niekoho atraktivny venovat tomu, ako to, co sa ti nepaci vyriesit.
A vzhladom k tomu, ze nemas vobec odvahu jej navrhnut nejaku spolocnu diskusiu u odbornika, respektive konstruktivnu debatu : tzn. nie ze ta odbije niecim takym akoze neotravuj ma, ale ze sa naozaj porozpravate velku buducnost v rozvoji tvojho sexualneho zivota nevidim.
Teda pokial planujes zostat v tomto milujucom zvazku, kde vladne laska a respekt a tolerancia, ako tak citam.

WilliamTell

qwertinka:

myslis, ze sa o seba nestaram? Povacsinou, ked idem za priatelkou, tak sa osprchujem, obleciem si ciste veci, navoniam apod. Dodrziavam hygienu aj tam dole, co sa aj holenia tyka. Chodime na prechadzky, aj kino, aj vecera bola, ci v restike, alebo u nej, u mna az tak moc nie, lebo nemam moznost byt sam. Venujem sa jej, nejdem hned do lona ci na prsia. JA by som rad vyuzil jej pery, ale ked priatelka sa niekedy nechce moc dlho bozkavat, pokial nema naladu. Vacsinou ukoncuje bozky ona, ako som uz spominal. Mam pocit, ze bozky na krk uz asi nezaberaju, niekedy ju to stekli, popr. sa uhne. Hladkam ju, davam jej masaz niekedy - to ma rada. Venujem sa jej noham, dokazal by som ich stale bozkavat, nehorazne ma to berie. Ale neviem, ze by ju to az tak vzrusilo. Mozno je na moje dotyky uz zvyknuta a uz ju to tak neberie. A neviem co ine mam vymyslat, pretoze by som aj rad uvital, keby tam bolo trosku spoluprace. Priatelka mi aj raz povedala, ze ja som ten co by ju mal zvadzat, hadam nebude ona mna. Neviem ci to myslela vazne ci zo srandy :)

odpovedam

necitala som celu debatu, ale vobec nemam dojem, ze si rozumiete. ved vy vobec neriesite problem. A to problem menom nezodpovednost. Mam dojem, ze tvoja priatelka len kluckuje, ale to podstatne ti nepovie. Bud sa boji, ze ta zrani (mozno ju naozaj nepritahujes) alebo ma nejaky problem ona, o ktorom nevies a boji sa o tom hovorit.

Dalsia vec, pokial si jej povedal, ze sa o tom uz nebudete bavit, ako to chcete vyriesit? Na tvojom mieste by som ju pritlacila k muru a dala jasnu poziadavku na pravdivu a otvorenu odpoved. Preco ta odmieta? Musi pochopit, ze to myslis vazne a ze ta to trapi.

Reci, o tom, ako bduete spolu sexovat, ked budete chciet dieta su prazdne sluby. Ked je clovek zalubeny a lubi druheho, pomaly nemysli ani na ine nez intimnosti. U vas toto zlyhava na plnej ciare. Pritazlivost je v prvom rade o chemii. Mozes mat na sebe cokolvek a byt osprchovany/neosprchovany, prirodu neokabatis.

Navyse, z toho, co citam, je tvoja priatelka urazliva a hned si problem vztahuje na seba, ze ona je vinna, lebo chces od nej len odpoved. Nuz. toto je tazky oriesok a dievca ma pravdepodobne problem so sebaprijatim. Jej spravanie nie je vyrovnane ani zdrave.

Osobne by som ti naozaj poradila si to s nou vykomunikovat a povedat jej svoje osobne pocity a ako ta zranuje to, ze ty problem riesit chces, ale nevies ako. Ste dvaja, nech ta podpori, pochopi a vysvetli ti, co v skutocnosti jej prekaza. Lebo ver tomu, ze nieco jej prekaza.

Drzim ti palce, ale mam tusenie, ze opat nepochodis. nenechaj si vsak do nekonecna skakat po hlave. Mat sex je uplne zdrave, normalne a akokolvek to vyznie povrchne, na nom stoji a pada vztah.

qwertinka

vraj dochodcovia vo veku 50-60 rokov :-P chlapce, kolko mas rokov ty? kazdopadne, si si isty, ze priatelka zaziva orgazmus kazdy jeden krat?

navrhla by som, aby si sa jej skusil venovat- zobral do kina, na veceru, vinko, pripravil veceru doma, alebo si urobil filmovy vecer doma, pokial nemate peniaze na kino atd, zobral na prechadzku, zaujimal sa pri rozhovore, ako sa ma. pekne sa pred tym uprav, nie je nevyhnutne obleky a podobne, ale ciste dziny, sveter alebo koselu, samozrejme dodrziavat prisne osobnu hygienu, aby si bol pred rande vonavy a pritazlivy. proste sa musi citit ziadana aj tymto sposobom a mat pri sebe pritazliveho chlapa. a neocakavaj automaticky, ze po takejto snahe sa ti odmeni sexom, ona sa nemoze citit do sexu tlacena.
dolezita je tiez uz spominana predohra, nevrhaj sa jej hned na prsia a do lona, predohra moze kludne trvat cely vecer, zacina, uz ked sa stretnete a ked pritazlivo vyzeras, pokracuje trebars tancom na diskoteke, dotykom kolena v kine atd. Ja napriklad priam nenavidim, ked sa mi muz okamzite vrha na prsia, mam predsa pery, tvar, usi, krk ... tolko miest, ktore sa daju bozkami potesit. Bozky tiez nesmu byt uslintane, ani suche, tazko to popisat, proste s citom a predstavit si, co by bolo tebe samemu uplne najprijemnejsie na svete a tak to robit. a vsimat si pozorne jej reakcie, bez toho to nejde. natahuj sa s nou a hraj, kym sa napriklad dostanes k lonu, tak ju mozes 10 minut pred tym natahovat jemnymi dotykmi bruska, stehien, len velmi postupne sa dostavat do doleziteho bodu a hlavne, stale ju sleduj. ked mas pocit, ze sa nudi, zrychli, naopak, ked vidno, ze je vrusena, treba este spomalit a este viac ju rozpalit. a hlavne. sprav ju skor, ako sa spravis sam. kedze tebe to trva zufalo kratko, hraj sa najprv s nou, urob jej to ustami, nauc ju uzivat si sex. neviem ti inak poradit, nepoznam ani jedneho z vas, mozno je fakt chladnejsia, ale verim, ze keby raz zazila fakt dobreho milenca, tak by sa jej triasli kolienka a na sex by sa tesila. nevymyslaj s urologmi, nekecajte tolko o tom a nerobte natlak. maximalne sa jej mozes opytat vo vhodnej chvili, co by sa jej pacilo, ale tam je tiez dolezite vytvorit dovernu atmosferu, aby sa necitila ako na vysluchu a aby mala pocit, ze sa ti moze zdoverit bez toho, aby si sa urazil, alebo aby sa ta to dotklo. uprimny rozhovor o sexe nie je jednoduchy, ale moze vztahu velmi pomoct. kazdopadne, drzim palce, tento problem urcite nevyriesi lekar. ty sa kludne venuj pravidelnejsie masturbacii, to by ti tiez mohlo pomoct s vydrzou, ale bacha na to, aby ta vobec dokazala priatelka este vzrusit.