Ničim si pečeň?

Príspevok v téme: Ničim si pečeň?
fetisha

ahojte, chcem sa tu poradiť. pociťujem bodavú bolesteť v oblasti pečene po požití tvrdého alkoholu. mám 26 rokov pred 7 rokmi som brala tvrdé drogy vnutrožilne aj som prekonala žltačku typu A, kvôli ktorej ma hospitalizovali, uzdravila som sa no naďalej som drogy užívala, dokopy som ich užívala asi 2 roky denne priemerne 0,3g, išlo o metamfetamin, občas heroin a subutex. 7 rokov som čistá, občas požijem nejakú tú tabletku na skludnenie, inak žijem normálne a v poslednej dobe popíjam po práci aj tvrdé a nedávvno som spozorovala bodavú bolesť v oblasti pečene po požití tvrdého alkoholu. V tvári vyzerám normálne, nevidím opuchy ani škvrny ani rozšírené póry, pleť je bledorúžová. V rodine máme cirhózu. Chcem sa spýtať, koľko rokov takto vydržím, aby som cirhózu dostala?

pečeň

Hneď sa to nemusí prejaviť, poznal som človeka, čo pil dosť dlho a zomrel asi po 50-tke na cirhózu. Ale je to škoda, prestaň s tým, po tom všetkom, čo si už prežila tvoja pečeň, nemusí vydržať najdlhšie. Alebo možno vydrží, a v starobe sa to prejaví najviac, skús sa nad tým zamyslieť.