mykoza

Príspevok v téme: mykoza
miska

Ahojte..chcela by som sa spytat,ako sa mozem sama vyliecit z kvasiniek,stale ma svrbi a pali tam dole..je to neznesitelne..trapim sa s tym uz dlhsie teraz je to 2mesiac,nakolko som teraz v Irsku,neviem si vobec radi,pretoze tu nemam ziadnu lekarku,a su tu velmi drahi..prosim poradte mi ako sa z toho mozem dostat sama,alebo ake lieky mam uzivat.svrbi to hlavne vo vnutri v posve.to znamena ze nemozem mat ani pohlavny styk,pretoze to je neznesitelne a velmi ma to trapi.prosim poradte dakujem Miska

lea

Miska, myslim, ze uz pri takomto chronickom zapale pomozu jedine tabletky na peroralne pouzitie. Sporanox urcite zaberie, uz po 2 dnoch mas po probleme. treba vsak na to lekarsky predpis, ale to ti aj vseobecny lekar da. radsej chod fakt k lekarovi, lebo to same neprejde

miska

ok..tak skusim teda ten GSE..ked to tu teda v dubline budu ovsem mat..takze niekolko kvapiek na pol litra vody ?ale ako dlho to treba robit..a kolkokrat za den..a tak dik..

RNG

Tu istu koncentraciu by som zhruba pouzil na vyplach. ovela silnejsie mozu byt drazdive.
Na nechty(plesen)totiz pouzivaju 5 kvapiek do lyzice vody(prepocitane by to bolo 167 kvapiek do pol litra), ale plesne potrebuju ovela vyssie koncentracie, nez kvasne infekcie a jedna sa o pouzitie vonkajsie, nie na sliznice.
Ja som skusal na sebe toleranciu v nosnej sliznici(zapal v sinusoch, stafylokoky) a maximum tolerancie som mal 6 kvapiek GSE(33 %) ho 50 cc roztoku xylitolu, to je 60 kvapiek GSE na pol litra(to je 33 kvapiek 60% citricidalu na pol litra vody

miska

teda kvapky su lepsie?a kolko to treba uzivat..ako casto..neviem ci mi pomoze vyplach posvy..kedze to mam vnutorne..maju to aj v Dubline nevies?

RNG

Kvapky su lepsie, daju sa pouzivat aj vnutorne(8-15 do pol litra vody) aj na vyplachy-topicky.
Ja ich pouzivam aj pri zapaloch hrdla, pretoze citricidal/GSE je vseobecne antimikrobialny. Ucinny aj na antibioticky rezistentne druhy.Sirokospektralny.

36578

Citala som ze proti svrbeniu pomaha aj obycajny biely jogurt. zbavi ta palenia, no neviem ci to je pravda, ale pisu to. Asi treba len vyskusat, ked si v Irsku a nemas tam lekarku

miska

AHOjky..chcela by som sa opytat,ci by som ten citricidal dostala kupit aj v Irsku-Dubline..a na nete som nasla kvapky aj tablety..tak by som sa chcela opytat co je pre mna lepsie,alebo je to jedno..totizto ja mam velke palenie iba vo vnutri posvy..dakujem

RNG

Citricidal najdete cez internet zatial len v Cechach, 15 cc balenie. Sklepareje v obchodnom dome Slimak v Bratislave nema zatial schvalene GSE,

miska

AHOjky dakujem velmi pekne za radu..ale chcem sa spytat to si mam vypytat tak v lekarni alebo ako prosim ta..a jak si to mam vypytat dik