Teba máme radšej lebo máš výšku

Príspevok v téme: Teba máme radšej lebo máš výšku
capricornusa

ahojte,

trochu divny nadpis, viem, ale uz dlho ma trapi jedna vec a neviem to pochopit, ignorovat preniest sa cez to, ked si na to pomyslim vytaca ma to do nepricetnosti, no ako vravim neviem si rady....

ide o rodinne vztahy....mam svokru a od zaciatku spolu nevychadzame, vzdy chcela ukazat ze je panou domu ona, proste furia, teraz uz byvame s priatelom sami s dietatom, tak je to lepsie, no nestykame sa casto, ja s priatelom sme pomerne mlada rodina (brali sme sa skoro),mame dieta, byt, ale nie sme bohati, setrime kazdu korunu, neni to jednoduche a o to viac ak vam nikto nepomoze, obaja pracujeme manualne a vsetko sme si museli vydriet....

zato priatelov brat, ktory vystudoval VS, hoci za nejakých 8 rokov vysku a drankal peniaze od svokrovcov kde sa dalo, sa ozenil, narodilo sa mu tiez dieta (uz cakaju dalsie), kupil byt, on je ten najlepsi syn na svete, svokrovci stale hovoria co on dokazal atd.

tu je ten problem....vidim nielen ako robia rozdiely medzi svojimi synmi ale uz aj nasimi detmi a to je pre mna strasne....nedokazem pochopit, preco niekto musi byt automaticky lepsi, mudrejsi clovek len preto ze vystudoval VS, my s priatelom sme sice nevystudovali ale dokazali sme vsetko vlastnými rukami ziskat a staci nam aj malo pre stastie, zato svokrovci meraju podla toho, ake ma kto auto a byt a kolko darcekov donesu atd.

je to pre mna nepochopitelne, ako moze byt niekto tak tupy a obmedzeny, ze dokaze take nieco robit? ma niekto podobne skusenosti, rada by som si vypocula aj ine pribehy, lebo mam pocit ze vsetci to maju jednoduchsie, nemam nikoho s podobnym problémom a uz ma to nebavi....

btw. priatel to vidi tiez, tie rozdiely, ale nechce si to pripustit a obranuje ich, ja uz nevladzem sa na nich ani pozriet....

variacia

hbutobo, s niektorymi nazormi v tvojom prispevku mozem suhlasit, ale rozhodne nie s tym, ze ludia, ktori studuju vysku, su inteligentnejsi. inteligencia so skolou absolutne nesuvisi. doma mam markantny priklad: sme tri sestry. ja som ten sedy priemer, nic moc, ani hroza. najstarsia sestra je velmi bystra, skore vo vsetkych inteligencnych testoch nad 150. od malicka ucitelia radili rodicom aby ju dali studovat, ale ona nikdy nemala vyhradene co by ju vlastne bavilo, rozumie takmer vsetkemu. zvladla doteraz 4 svetove jazyky, uci sa ich vo vecernych skolach. bola manualne pracovat v taliansku, spanielsku, irsku. teraz je v usa uz pol roka. nema vysoku a ani si ju robit nechce. najmladsia sestra mala vzdy problemy s ucenim, radili nam dat ju do osobitnej skoly,jednoducho jej to neslo do hlavy. ale horko -tazko urobila strednu a jedneho dna isla na prijimacky na vysoku. pred rokom promovala, je mgr. jedina z nas. pokial ide o IQ, k tej najstarsej sa neda prirovnat a je to zretelne vidiet. je prikladom, ze vysoku u nas moze vystudovat skutocne kazdy. takze ak sa niekto citi, lebo ma titul, mal by sa rychlo spamatat a uvedomit si, ze skutocna bystrost a inteligencia je o niecom inom, nie o absolvovani vysokej skoly.
obe sestry mam prirodzene rovnako rada, ale islo tu o IQ a snazila som sa byt v ich posudzovani objektivna. takych pripadov je ale na kazdom kroku dost a dost.

hbutobo

Reagujem len na diskusiu. Precitala som si tuto diskusiu a nepoznam blizsie prispevatelov, ale nechapem vase reakcie. Kazdy predsa vie, ze ludia, co maju vysku su inteligentnejsi, viac zarabaju a maju skratka lepsie postavenie v spolocnosti. Padli ste z jablone? Preco by to malo byt naopak? Skor mam pocit, ze tu sa ti ludia vysmeju za to, ze studujes a chces mat nejake vzdelanie. Uvedomte sa, vysokoskolaci budu vzdy viac zarabat. Preco by mal ist vysokoskolak za pokladnu? Nepoznam takeho ziadneho. A tiez nemusim chodit brigadovat do ziadneho Svajciarska, aby som vyzila. Nechapem preco idete sikanovat ludi, co su na VS a chcu v zivote nieco dokazat. A to nemam nic proti manualnych pracovnikom, ale je samozrejme, ze si rozumiem hlavne s vysokoskolakmi. A nepotrebujem sa do nikoho navazat, narozdiel od vas.

Prezyvka55

katty* jasne kuriatko, hlavne najviac ma na ludoch vzdy pritahuju ich diagnozy a zoznam liekov ktore si kazdy mesiac musia kupovat, v neposlednom rade mi imponuju ludia ktori nieco hovoria a druhe robia :D pripomina mi to politikov, neviem preco na nich ludia nadavaju ale podla mna su dokonalym obrazom naroda.

Bipolar ked si kvoli vam nieco spravim pojdete do basy? :D

Helen789

Miki24, vidíš si silná osobnosť, vieš ako by si sa zachoval, stačilo napísať túto radu. Je fajn, že Ťa to zaujíma, ale nič to nemení na tom, že ráno zase vstanem, vyhnem sa tv a rajčiakom a susedov milo pozdravím, nech sú akí sú :-) A Miki, predtým som pracovala v administratíve s kolegyňami s titulom mgr, a tiež mi ostával rozum stáť pri ranajšom rozoberaní topiek, farmy, super star, či košele kolegynky z vedľajšej kancelárie, ale neznamená to že by som ich nemala rada, alebo by som hádzala teraz všetkých študovaných do jedného vreca. Navyše mňa manuálna práca napĺňa, baví, aj tak neobsedím a beriem ju ako poslanie

sewie

capricornusa,

dufam ze si napriek vsetky moznym odklonom od temy nasla zrnka pravdy ktore ti pomozu sa vysporiadat so situaciou a si si vedoma ze si jedinecna uzasna bytost ktoru nemusi trapit zmyslanie svokry. staraj sa o to aby si bola stastna ty a tvoja najblizsia rodina, ostatnych sa pokus nejako tolerovat nie pre nich ale pre svoj vlastny pokoj v dusi! dalsi priklad od mojich starych rodicov-mojho otca stale sudili za to ze bol pribratejsi a jeho bracha a jeho rodinu uprednostnovali...ludia robia rozne zvlastne predsudky...proste im to odpust, nie preto ze si to zasluzia, ale preto ze ty si zasluzis pokoj a sustredit energiu na lepsi veci...hlupe poznamky predychaj a chod dalej! ty najlepsie predsa vies aky si covek a coho si hodna! drzim ti palce!!!!!podla tvojich prispevkov si inteligentny clovek a dufam ze ta stretne este vela dobreho!

miki24

helen tak mňa to zaujalo,že čo nemáš rada. osobne pokiaľ by robili sa rozdiely tak by mi to bolo jedno. dokázal by som si sadnúť a vybudovať všetko sám. mám dostatočne silnú vôľu a energiu, aby som bol fakt šťastný v budúcnosti a to, že sú nejaké rozdiely tak tie vždy budú.

Helen789

Ospravedlňujem sa vopred, ak sa niekto po mojom nasledujúcom príspevku rozhodne hodiť pod vlak. Vlastne ma do toho nič, ale vážne sa to tu už veľmi odklonilo od témy-jedine že vaše názory o vlastnostiach manuálne pracujúcich adresujete priamo zakladateľke témy, ktorú nepoznáte a nenapísala nič čo by vás mohlo rozčúliť .. Tiež nemám v obľube negatívnych, arogantných, drzých a vtieravých ľudí, paradajky, ranné vstávanie, televízne programy ..a. čo? Koho to zaujíma? Proste ignorujem alebo sa prispôsobím- dospelý človek vie k čomu aké stanovisko zaujať.. Je jedno ako vnímate nejakú skupinu ľudí, tie pocity ovplyvnia jedine vás,pozitívne-pozitívne,negatívne negatívne.. Skúste sa iba vžiť do situácie, že by vaša svokra/svokor, matka/otec robili viditeľné rozdiely, len preto že váš švagor/brat sestra/švagriná mali podľa nich niečo viac ako vy.. niektorí z diskutújucich by to šla ráno požalovať pani učiteľke, lebo podľa reakcíí sú ešte deti..a niektorí by sa spovedali svojmu psychiatrovi.. Nie je jednoduché byť zodpovedný za vlastné pocity a emócie, ignorovať čo vám zdvíha tlak, ale vyrovnaný človek vie, že je to potrebné pre vlastné a teda aj všeobecné dobro

miki24

lombardo ono je problém v tom, že väčšina manuálne pracujúcich ľudí tú inteligenciu skutočne nemá. učenie im nešlo, pevná vôľa tam nebola, ale čo už. chválabohu s podobnými ľuďmi sa nestretávam už tak často, ale ako som písal z niektorých rečí napr. čo som pracoval na tom hrade ostával mi rozum stáť. proste väčšinou sú to jednoduchší ľudia, s ktorými si nie veľmi rozumiem a so staršími už vôbec nie...

lombardo1981

Bipolar, prepáč, ale tiež si myslím, že sa nejednalo o šikanu. Síce dialóg bol pomerne vyostrený a niektoré posty zosmešňujúce. No tie sa vyskytli na oboch stranách.

Aja02

Ahá, takže keď s ňou niekto nesúhlasí a dovolí si jej oponovať, tak je to šikanovanie? Nikto jej tu nič zlé nenapísal, akurát jej slušne oponovali, a čo je na tom? V reálnom živote vám tiež každý na všetko nepritakáva alebo vari áno?

Najčítanejšie články