Akne

Príspevok v téme: Akne
dtt

Zacalo to v oktobri/novembri 2012. Odvtedy mam pravidelne akne hlavne na licach v okoli ust a na nose. Prvykrat som siel k lekarke v januari 2013 a predpisala mi Zineryt, ktory pomahal aspon ciastocne a preto mi ho o mesiac predlzila (uzival som ho 4 mesiace). V lete zacal zaberat menej a preto som pouzival nejake pripravky z lekarne (ichtyolova mast atd). V septembri sa mi akne vyrazne zhorsilo a tak som zasiel zase za koznou, ktora mi predpisala duac gel, ten som uzival asi pol roka, no zase prestal ucinkovat. V aprili som objavil Sudocrem, ktory z bezne dostupnych masti mi pomahal najviac, no len zmiernoval vyrazky, ale nebranil ich vzniku. Poslednykrat som bol za koznou teraz v juli a predpisala mi Skinoren + Zineryt, ktore uzivam 5 dni ale vobec to nezabera, naopak to este zhorsuje. Preto som zacal znovu pouzivat Sudocrem, ktory aspon ciastocne pomaha. Taktiez uz takmer 2 mesiace pouzivam Bioderma Sebium Gel Moussant, ale nevyzera, ze by nejako pomahal. Mam uzivat Skinoren + Zineryt aj dalej, napriek tomu, ze mi nepomahaju? Moje akne moze mat suvis aj s travenim, kedze castokrat, ked mam hnacky, tak sa mi aj objavia vyrazky. V rodine mame celiakiu, tak som sa aj ja dal vysetrit, ale zatial sa mi nepotvrdila (aj ked to nie je este finalny vysledok). Doktor mi poradil aby som uzival probiotika, ktore mi celkom pomahaju s tymi hnackami (a bolestami brucha), ale akne mam aj tak. Co mam robit? Snazim sa zit zdravo, nejem cokoladu, snazim sa jest menej slanych veci a viac zdravo, denne vypijem 2-3l vody, snazim sa aj sportovat (bicykel a behanie). Mam uzivat aj nejake vitaminy (A, D, E alebo zinok)? Este doplnim, ze mam 18 rokov.

Fiffy

Akné si liečim už od svojich 16 rokov, teraz mám 21, celý čas mi doktorka predpisovala len lieky na lokálnu liečbu, ZINERYT mi ako tak lokálne zaberal, ale akné nevylieči. Jediné čo mi na akné naozaj pomohlo je liek ACNENORMIN, ktorý sa užíva pol roka, čítala som naň všelijaké ohlasy a aj kožná mi ho nechcela predpísať, ale nakoniec som sa dočkala a ani sa nedá opísať aká som z toho šťastná. Konečne po tých rokoch zúfalstva a schovávania sa cítim opäť ako normálny človek bez potreby nanášať si na seba kilo make-upu. Skús sa svojej kožnej spýtať na takýto liek, lebo tie lokálne to len zmiernia, ale nikdy nevyliečia, len to predlžuje trápenie.. Ja som musela aj zmeniť kožnú, pretože prvá mi nechcela lieky absolútne predpísať. No nakoniec priebeh ich užívania prebiehal absolútne bez problémovo, len som musela viac natierať pokožku, lebo bola suchá a aj pery, ale ten pol rok ubehol ani neviem ako a ja mám zrazu krásnu pleť. Tak držím palce aj tebe. ;)