Bolesť brucha - psychický problém?

Príspevok v téme: Bolesť brucha - psychický problém?
|AnonyM|

Už ako som tu daval staršie temy že mám bolesti brucha už rok na gastroskopii mi zistili helikobaktera, mierny chronicky zapal žaludku, reflux žlče až do pažeraka, 2mm ostrovček črevnej sliznice na pažerakovom zvierači.
No ale chcel som sa opýtať či tie dlhotrvajuce bolesti brucha nemožu byť aj zo psychiky. Možno že už ma neboli žaludok ale tým že vždy na to myslím tak mam taký pocit akoby ma vždy bolel. Nepovedal by som že moje bolesti súvisia z jedlom. Žaludok ma boli aj keď som hladný, keď som najedený, ráno, večer... vždy rovnako niekedy je to lepšie ale niekedy aj horšie.

AlisonWolf

Všetko je možné, ja som si prihnala dlhodobým stresom helicobactera a aj keď bol liečený ATB, pravdepodobne sa mi zas pri vyššom strese vrátil, minulý týždeň som bola na gastroskopií, aby sa zistilo, čo mi zas je... Kým nemám stres, je mi fajn, ale akonáhle ma niečo veľmi vystresuje, bolesti trvajú aj po prežití stresu.

|AnonyM|

Ďakujem Vám za odpovede :) ... a práca no, chodím ešte len na strednú ale zbytočne sa stresujem za hluposti.

RNG

Psychika v tele ovplyvnuje vsetko, stress je zabijak, takze sa treba co najviac destresovat.Pozri cez google a noj nicok pod slovom stres a tiez spanok, lebo tie so sebou vzajomne zavisia.
Ale travenie je vec dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik. Takze ked ti telo z roznych dovodov dostatok nevyluci dostatok , tak si
musis kyseliny a rozne enzymy doplnit.
Doplnanie mikrovlaknin a probiotik odporucam kazdemu cely zivot, lebo ich v potrave nedostavame dostatok.

Peggy23

No neviem, čo ta ťaží. Porozmyšlaj, kedy vznikli tvoje problemy a prečo, čo je za tym a zmeň svoje myslenie.

emalea

ANONYM...a akú pohodu resp. nepohodu máš v práci?? Ja nejako podvedome cítim, že som si zničila zdravie /telesné aj to psychické v práci./..stále som bola v strese a tiež patrím k ľuďom ako Ty, že sa viem vytočiť za každú blbosť, resp. stresujem za každú somarinu...
ach ako závidím ľuďom, čo majú prácu ako koníčka, sú kľudnej povahy a nemajú ešte k tomu nad sebou šéfa...to sú doslova ŠŤASTLIVCI...ale takých je ozaj málo...ako šafranu...

Peggy23

Ahoj, pozri na stranke www.ludsketelo.sk a daj do vyhladavača psychosomaticke poruchy v gastroenterológii. V žaludku sa nachadza tzv. brušny mozog. Takže to, čo preživaš v mysli sa odrazi aj na tvojom traveni a keď maš oslabeny niektory organ tak ho napadnu aj virusi a bakterie. Cele telo je prepojene a cele potom trpi.Niečo alebo niekto ti stoji v žaludku, čo nevieš stravit. Odpusti a vyrovnaj sa so situaciou a odide aj tažoba s bakteriami. Všetko je v hlave. Držim palce

|AnonyM|

Tak ako neviem či by to moholo mať suvislosť aj stým že pre 5 rokmi som stratil otca :/ ... inak nepametam si čo take by sa stalo... raz zo dna na den ma začal bolieť žalúdok a už to tak pokračuje rok :/. Inak dosť stresujem pri niektorých veciach a zbytočne ...