Zdanuje sa príjem knazov zo svadby, krstín, pohrebov?

otaznikkkk

Len taká otázka, že ak majú plat, bývanie a energie zadarmo, kolko Vy zvyknete platiť pri krste, pohrebe a tak?

otaznikkkk

Mňa len to trapi že z nas s priatelom sa vysmievaju že ja s vysokou školu robim za pasom za 350 eur, a jeho bratia len že som nešikovna a pritom som mala na VŠ len A a B. Ako oni pracu hned po škole získali ako knazi a nevedia pochopit že získat v sukromnej sferer pracu je ťažšie troška. Lebo oni už na ktorú faru ich daju, tam majú zadarmo nájom to sa platí z farského, celu faru a plus tie penizae za pohreby, krstiny, sv. omše, spovede, svatenie bytov a tak. Tak normalny človek pomaly na nájom nema a myslím si, že by mali brať ohľad, že je doba aká je a akceptovať každého:-(

vitavi

Evanjelium podľa Matúša - kapitola 19 ... 21 Ježiš mu vravel: "Ak chceš byť dokonalý, choď, predaj, čo máš, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebi.
Cirkev nepozná evanjeliá. Alebo nie ?

otaznikkkk

tak kostoly sa berú za kulturne pamiatky a sú z velkej časti financované aj z ministerstva kultúry politikmi, greckokatolicky knazi maju deti aj ženy,...

kop.problemm

Kto vie aká je pravda?! Kto vie, koľko ich stojí len taká "pravádzka" kostola?!
Ja by som im nič nezávidel. Nemám čo, aj keby boli milionári. Im je to úplne jedno, či sú prachatí alebo nie.
Nemajú deti, nemajú komu dať. A keď podporia svoju chudobnú rodinu, tak nerobia nič zlé.
Ľudí nikto nenúti, aby im niečo dávali. Ak im niečo dáte, tak len podporíte chudobu alebo prestavbu kostola, ktorý má možno aj 500 rokov.

sorento

U rim.katikov sa ZA NIC NEPLATI. Pri sobasi, moze da neake peniaze, ale nemusi. To iste pri sv. krste, atd.
V minulodti bola extremna chudoba, ale aj velky bohaci.
Mudry knaz pri spovedi povedal bohacovi, ze za pokutu za chriechy, musi dat urcity financny obnos.
Bohac to bez problemov daroval cirkvi a knazi pomahali chudobnym ludom.
Ako cirkev prisla k majetku ?
Ked zomrel clovek, ktory nemal majetok dat, nemal dedicov, daroval ho cirkvy. Ja co viem, boli to hektary pola, aj lesov. Tento majetok PATRI CIRKVI. Ak je vzaty, je to jednoducho kradez. Knazov je menej, preto musia navstevovat viac farnosti. A preco by nemohli jazdit pohodlnejsich autach ?
Rodicia pomozu, knaz ma svoj plat, tak nech si kupi hoci aj helikopteru. Nikde neni v Biblii, ze knaz musi bit asket. Boli ktori zili asketickym zivotom, rozdali svoj majetok...vid sv.Frantisek z Asissi.

otaznikkkk

Len to mi najviac vadí proste ked počúvam od priateľa ako mu hovoria, že zas mi dala ta stara za spoved v dome 50, 100 eur,...len ten prístup sa mi nepači . Podľa mňa by si to mali viac ceniť, proste pomodliť sa z anich a ešte sv. liturgiu dať za tie babky ved oni sú šťastne, že maju spoločnosť a tak

otaznikkkk

Prezyvka55....
no čista pravda a mohli by ludom aj viac pomahať a nie vidieť len seba majetky, drahe auta, garaže, fary luxusne zariadene pre seba na bývanei a tak

otaznikkkk

??????
nehovorím že sú veštci, ale určite toho duchovneho vedia viac ako obyčajní ludia a nič neporadia