Navalove prejedanie sa

Príspevok v téme: Navalove prejedanie sa
Snazim_sa

Ahoj.

Ja neviem, ci ide o formu poruchy prijmu potravy, ale mam divne navalove stavy prejedania sa- podotykam sladkeho primarne. Mam obdobia, kedy sa drzim na uzde a v pohode sa vyhybam vsetkym jednoduchym cukrom, nijak si ich neodopieram, ale skratka ich nevyhladavam a potom dojde obdobie, kedy neviem co by som si skor dala. Cokolada, keksiky, nutely, vsetko co je po ruke a je mi zle. To trva niekolko dni a potom zas chvilku nic. Niesom (zatial) ani v nadvahe, ale ak to takto bude pokracovat, tak neviem kde skoncim, vsak to nieje ani zdrave. Minule som si povedala, ze vyskusam alternativu ovocie, ale nebolo dostatocne sladke tak som sa zas musela \\\"dojest\\\" sladsimi vecami. :/
To je strasne ... nevviete mi niekto poradit co robit v takej situacii? Dakujem za vsetky pripomienky.

slaninairl

Alenka nebudeme s tym nieco robit? stale len priberam... rozmyslam o diete. alebo proste by som sa chcela vratit spat k svojej strave, ale potrebujem niekoho, kto by to toho isiel so mnou, aby som to fakt vydrzala

Alenka563563

slaninairl, stalo sa mi to isté čo tebe, bola som šťastná a štíhla keď som si po pol roku vybojovala svoju postavu. Teraz stále priberám a neviem si pomôcť...

anonymka44

Ja by som sa Vás chcela opýtať, či mi neviete poradiť. Nemávam síce návalové prejedanie sa, ale ja mám problém so sladkosťami a to taký, že ich vôbec neviem jesť. mám rada maskom, syry, zeleninu, vajcia a také veci. a este orechy, hlavne mandle. ovocie vobec, lebo ma z neho zduva. len z bananu nie. no a ak si dam sladke, tak za taku necelu hodinu sa dostanem do takej hypoglykemie, ze nevladzem ruky dvihnut, taka som slaba a odpadavam od unavy. a to mi staci niekedy zjest 1 banan. vela sportujem a tak. no a ja viem, ze mozno mam aj vyhodu oproti ludom, co nevedia odolat a prejedaju sa, ale zato obcas by som si mozno aj zobla daco take sladke. robili mi aj testy na cukrovku 1 aj inzulinovu rezistenciu a dopadli OK. pritom aj pri tych testoch na IR som skoro odpadla pol hodinu po vypiti tej sladkej zbrndy.

m8

Nejedzte čipsy, sladkosti, sladke vody, dopoludnia ovocie ake chcete no nie do prasknutia, trošku pracujte aj na stiahnuti žaludka, nejedzte sacharidy takze cestoviny nie, zemiaky ako prilohu nie, ryzu nie, polystyreny a knackenbroty takisto nie z toho sa nenajete a obsahuje vela sacharidov.
maso hociake so zeleninou, ovocie, vyvary masove, zeleninove bez cestovin ak velmi chyba sladke tie dva dni pred menzesom ked telo pyta tak jedzte, ale neprejedať sa, radšej zjesť 3 velke banany a jablka alebo ananas, melon a potom až možno maly kusok čokolady ako dve čoklady :) Oblubte si čajiky nesladene, vyborny je aj zazvorovy potlačuje chut do jedla aj do sladkeho, tiež chrom v tabletach, naozaj potlačuje chut na sladke. da sa zvyknuť takto žiť, stači troška pevnej vôle Eešte dodam, pomaly jesť, prežúvať, jedlo si vychutnávať, nejesť postojačky, nejesť pri telke. Pekne nachystať si tanier, naložiť si, prichystať si vodu, dať si na stôl, pekne sa posadiť a pomaly jesť :) Odchádzať od stola polosýty a po 20 min. už hlad nebude ani chute.

Jaaty

Môže to byt aj zajedanie uzkosti, alebo smutku, nudy, ako sa pri tom citiš? Ja jem sladke tak 1-2 dni pred menzesom, možno to ma niečo aj s hormonmy ktovie ako nam to koliše. Alebo s cukrom. Ja mam tiež inzulinovu rezistenciu. Začnem niečo jest a telo vôbec nevidi, že už ma dost. Až za chvilu sa citim prejedena a je mi zle. Teraz jem tak, že keď mi telo pyta sa postavim prejdem. Myslim na niečo ine a ono to po chvily prejde. Skus to aj ty.

Snazim_sa

Najhorsie je, ze hlava hovori, ze budem lutovat a ze by som to nemala, inak sa zas rozbehnem, ale vnutorne nutkanie je ine. Rozmyslam o nejakej alternativnej medicine, bylinkach alebo niecom, k comu by som pristupila. Mozno len staci telo zvnutra vycistit a hlavne nejest hluposti nejaky cas, aby sme zabudli na chute :)

Simonna

Presne toto mám aj ja. Potom sa nenávidím a tak potom 2 dni nejem ... no v tom to príde, prejem sa do prasknutia a dokola - začarovaný kruh :-(

Snazim_sa

Ahojte, no vyhybat sa jednemu kusku, aby som sa nerozbehla je nonsens, vsak kedykolvek cloveka niekto ponukne a ak sa to ma potom rozbehnut ( co je samozrejme presne tak) tak asi tam nieje nieco v poriadku nie? :/
Presne to je ten problem MEETOO, povedat si DOST. Teraz som pocas vikendu pekne jedla, rano si davam kukuricne lupienky s mliekom a kokosom, aby som mala takuto formu sacharidov v tele, no opat je tu treti den, kedy ma vabia uz aj ine veci, musim to prezit aspon tyzden bez sladkeho, aby si telo odvyklo od toho jedu, ale je to tazke :(

Florianka

vyzera to na PPP - ako bulimia... ale taktiez to nemusi byt, mozes to tak proste mat len zafixovane v hlave, ze mas chut na sladke a dostanes ho... co keby si tie sladkosti nemala doma? tak by si s chutou na sladke poradila nejako
ale mavam podobne stavy, ak mas v poriadku hmotnost, tak aj tak je cas zacat sa kontrolovat, nez to skonci nejako zle a s kilami navyse...