Vytrhnuty nerv zo zuba a boli

Príspevok v téme: Vytrhnuty nerv zo zuba a boli
Helus

potrebovala by som ci ma niekto skusenosti,pred 3 tyzdnami mi zubarka vytrhla nerv zo stolicky,predpriprava na mostik s korunkou.Zatial nebolel,ale v pondelok mi zaplnila korenove kanaliky,a od pondelka boli na dotyk,aj bez dotyku.Vcera som dostala antibiotika Dalacin a zatial ziadne zlepsenie.Znami ma strasia,ze o ten zub pridem,ked boli zaplneny mrtvy zub.Ale tym padom som nahrata,nebude za co zachytit mostik.Mate niekto s tykymto skusenosti,som na Flektore,valetole.A bolest neustupuje.

Helus

Zuzi74 presne,ako tvoja sestra,dnes som sedela uz stomatochirurga,co mi to trhal,dnes mi to cistil,a dal do toho take strafiky,napchal do rany,skoro som sa s prepacenim posrala,od bolesti.Ta bolest ked skoncil bola sialena.Zajtra idem znova na vymenu tych strafov,a malo by to byt ok uz potom.Cela sanka ma bolela,cez vikend mam antibiotika,tak hadam uz sa trapenie na cas skonci.Po novom roku pojdem na preblombovanie 8-cky a ked bude vsetko ok tak sa zbrusi a nasadi sa od 4-ky korunka-po 8.A ked nie,tak bude musiet von aj ten,a nieco vymysliet.Bez zubov ostat nemozem vzadu.Ale ziadne trhanie nervu uz nebude.ten zub bol v poriadku,pokial sa nevytrhol nerv.Kazdy zub ktory sa musel vytrhnut,tak najprv bol zbaveny nervu.Napisem urcite,ako pokracujem.Pa a diky za podporu.Inac mam milu zubarku,snazila sa mi dat co najlepsie terminy,a moje telo takto reaguje.

zuzi74

Fiha, tak to je taky isty problem ako mala sestra pred rokom, dokonca jej tiez v piatok vytrhli zub, ktory dlho liecili a v pondelok uz sedela opat u zubnej. Rana zacala hnisat, cele lico mala opuchnute a lekarka jej nedala ani ziadne lieky po vytrhnuti zubu, vraj ked koji. Potom isla k druhej zubarke a ta sa chytala za hlavu, ze ved pre kojace matky existuju lieky proti bolesti. Ranu museli vycistit a lieky nastastie zabrali. Vyrpela si teda dost, takze rozumiem, ze uz musis byt z toho hotova.
Drzim palce a ozvi sa, ci je to uz lepsie.

Helus

Zuzi74 tak ja som este neskoncila,mam bolesti,este vecsie,ako ked tam bol zub.Volala som dnes mojej zubarke,asi to bude treba zajtra otvorit,a vycistit.Asi tam mam hnis,boli ma uz aj ten posledny zub,cela sanka,takze somna analgetikach kazde 4-6 hodin,aj v noci no hruza.no bude to zaujimave,vyplachujem si to,rana sa pekne dava dokopy,ale som aj napuchnuta.No hadam do vianoc budem na tom uz dobre.Este mozem prist aj o posledny zubok,a potom uz len do zadu protezu.uz nebude kde zachytit mostik.Ale urcite ti napisem,ako som dopadla.

zuzi74

Helus, som rada, ze si sa ozvala, castokrat som si na teba spomenula ako sa ma zubok. To vytrhnutie je mi luto, ale ked sa inak nedalo a trapila si sa....
Ono to mas teraz este citlive, mne tiez uz trhali zub a ver, ze tak ako mi vsetci hovorili, ze je to malina, tak to malina rozhodne nebola:-(
Mozes si opatrne vyplachovat usta tymi kamilkami alebo repikom. Ja verim, ze sa to coskoro vylieci a bude uz len dobre:-)

Helus

zuzi74 tak mne dnes zub museli vytrhnut,nic sa uz nedalo robit.Snazili sme sa ho zachranit,cistilo sa to,ale uz boli chytene aj korene.Hovori sa,ze zuby su svina,a je topravda,boli ma to este viacej,a trha v rane.

Helus

zuzi74 kazdy den som v tel.kontakte so zubarkou.Veru vyzera to na zapal,rentgen nic v pondelok neukazal,beriem analgetika,chladim si lice.vcera vecer bola silna pulzujuca bolest.V pondelok rano sa hlasim u pani zubarky,ako som na tom,maju od zajtra dovolenku.ked nezaberu antibiotika,tak sa musi vybrat korenova vypln.co narobim,zub potrebujem,musim vydrzat.

zuzi74

Hm, inak to je zvlastne, lebo ja som nedostala ziadne atb po vyplneni kanalikov a bolest ustupila. U teba to zrejme vyzera na nejaky zapal.
Kazdopadne drzim palce.

Helus

zuzi 74 dnes som bola zase u zubarky,bolest pretrvava,prve co som prisla,tak mi spravila rentgen,a je zaplneny dobre,aj si prizvala od vedla koleginu.Dala mi este dalsie antibiotika,a ked to neprejde,tak pristupi k odvrtaniu korenoveho kanalika,a zacne znova davat vlozky.A to mi mala uz o tyden brusit na korunky.No hadam o neho nepridem.

Helus

ZUZI74 dakujem velmi pekne za odpovced,som v stalom kontakte so zubarkou.Aj dnes mi vcravela,ze je dobre zaplneny ,ze mam este vydrzat do pondelka.Ano boli ukrutne,a od pondelka som poriadne nespala,som na analgetikach,nemozem si dovolit o neho prist.lebo uz mam par koruniek,aj nadstavby,a bez zubov je to velmi zle.Cely zivot mam patalie zo zubami.Ked som mala v minulosti takyto problem,tak vzdy zub isielprec,ale teraz nemoze,inac by musel byt inplantat.Dakujem za rady.