Vodičský preukaz

Príspevok v téme: Vodičský preukaz
Faceclub

Zdravím,

Viem, že to sem nepatrí ale nikde inde ma to nenapadlo.

Pred nedávnom som si kúpil babetu a chcel by som vedieť čo k tomu potrebujem. Videl som fóra, kde sa písalo o vodičáku skupiny AM ale keď som pozeral stránky autoškôl, tak iba na jednej bol ten vodičák a stál 233€ čo je podľa mňa na babetu veľmi drahý vodičák.

Čo sa ďalej týka, mám 15 rokov..

Viem, že prilba je viac menej povinná a poistka musí byť, ale neviem ako to je teraz, či to nepomenili.. Nerád by som bol, keby ma zastavili policajti.

rober

Dobrí deň aky vodičsky preukaz na skuter a ak ta babetta ide viac ako 45km/1h tak potrebujem aky vodičak alebo stači nam skupina AM za odpoveď ďakujem

autoskola

§ 75 Rozsah a členenie skupín motorových vozidiel
(1) Na účely udeľovania vodičských oprávnení sa motorové vozidlá členia na skupiny AM, A1, A2, A, B1, B, BE, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE a T.

(2) Do skupiny motorových vozidiel AM patria
a) dvojkolesové motorové vozidlá alebo trojkolesové motorové vozidlá s najväčšou konštrukčnou rýchlosťou 25 až 45 km.h-1, ktoré sú charakterizované,
1. ak ide o dvojkolesové vozidlo, motorom, ktorého zdvihový objem valcov motora nepresahuje 50 cm3 v prípade spaľovacieho motora alebo ktorého najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora, a
2. ak ide o trojkolesové vozidlo, motorom, ktorého zdvihový objem valcov motora nepresahuje 50 cm3 v prípade zážihového motora, najväčší čistý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade spaľovacieho motora alebo ktorého najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora, a
b) ľahké štvorkolky, ktorými sú štvorkolesové motorové vozidlá, ktorých prevádzková hmotnosť je menšia ako 350 kg bez hmotnosti batérií v prípade elektrických vozidiel, ktorých najväčšia konštrukčná rýchlosť nepresahuje 45 km.h-1, a ktorých
1. zdvihový objem valcov motora nepresahuje 50 cm3 v prípade zážihových motorov,
2. najväčší čistý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade iných spaľovacích motorov, alebo
3. najväčší trvalý menovitý výkon nie je väčší ako 4 kW v prípade elektrického motora.

ring7885

Čo musí mať vodič babetty:

Vodičák kat. AM - teda mopedy (do 50cm3 a s konštrukčnou rýchlosťou do 45km/h)
Prilba je povinná - aj keď je Babetta pomalá, ale ak ťa naberie nejaké auto, môže pomôcť.
Poistka (povinné ručenie) musí byť zaplatené.
Technický preukaz (doklad o kúpe) musí byť.

ŠPZ zatiaľ babetty nepotrebujú.....