Nemám chuť na nič.. dokonca ani žiť

Príspevok v téme: Nemám chuť na nič.. dokonca ani žiť
ximena7

Dobrý večer.
Je tu veľa takýchto tém, ale potrebovala by som poradiť že čo s tým, neviem si už vôbec rady. Beriem sem tam lieky na upokojenie ako je Xanax, Neurol - aby som ako tak vedela cez deň fungovať. Ale posledné dni je to už neúnosné. Cítim sa uplne zničená a na dne, nevládzem ani vstať s postele a robiť bežné veci ako variť, upratovať no proste nechce sa mi. Keď idem von mam úskostné stavy, tak isto je to v škole. Mám take zlé myšlienky že ľudia ma ohovárajú, že vyzerám zle. Nemám chuť sa ani učiť nič...Je mi zle s celého môjho života.
Sem tam je mi fajn ale to je fakt sviatok.
Vonku ani nechodím lebo nemám žiadne kamarátky no nič, priateľa mám ale ten mi pomôsť nedokáže. maximálne mi vie zopár pozitívnych rád dať a to je všetko na druhí deň je mi rovnako

Čo myslíte mám vyhľadať odbornú pomoc? Psychológa alebo psychiatra? :( Ďakujem a vážim si každu jednu radu

ximena7

mna by to bavilo zas zacat... len proste chodila som s kamaratkami s ktorymi niesme uz v kontakte. Oni maju svoj zivot uz svoje cinnosti tak nemam naladu ani chut ist tam sama.

ximena7

Presne si to pomenovala že čo potrebujem - ten impulz. A ja viem že to sedenie doma ma bude len brzdiť a nič sa nebude meniť k lepšiemu.

mascha

komu sa chce ísť samému..., je bariéra, ktorá ťa neposunie dopredu,ale ťa bude držať a potápať,
viem,že v tomto stave potrebuješ,impulz nakopnutie,ale to ťa doma asi nečaká, snáď ho nájdeš vo svojom okolí a v ľudoch,ktorých stretneš,napr. človeka na vozíku,ktorý je neschopný pohybu, ty hej,ale máš na rozdiel od neho blok vo svojej duší

ximena7

Masha ja viem, máš pravdu. Veľakrát chcem sa pozbierať a ísť sama napríklad do fitka lebo to ma niekedy bavilo, ale niesom schopná lebo komu sa chce ísť samému.

mascha

no tak je to len tebe,ty sa musíš pozbierať nezávisle na ňom, váš vzťah nadobudne iné rozmery, keď budeš vedieť priateľovi povedať čo si robila, zaujímavé prežila...
musíš ísť von aj bez kamarátok,analyzuj k čomu najviac inklinuješ, čo ťa zaujíma, potom sa okolo seba viac a dobre poobzeraj,ako by si to pozitívne čo v tebe je vedela rozmnožiť a naplniť samu seba....

ximena7

Priateľ pracuje a spolu sme možno 2-3x do týždňa aj to až večer, skôr sa nedá... a ja medzitým som sama doma. A samej sa mi veľmi nechce ísť niekam - je to jak začarovaný kruh

mascha

nechodíš von a to je chyba, keď máš priateľa máš možnosť ísť s ním na nejakú túru, alebo len tak do lesa,alebo si zahrať stolný tenis,proste mladosť je pohyb, pohyb je život,vybehaj,vytras,vypoť tie čierne myšlienky zo seba