Moj partner je na mne zavisly!

Príspevok v téme: Moj partner je na mne zavisly!
dracik

nepisem sem prvykrat. uz viackrat som sem pisala o mojom partnerovi. doteraz som nevedela presne uchopit a pomenovat ten problem, ktory mame vo vztahu. dnes po precitani clanku ma zamrazilo. prezenu.noviny.sk vo vsetkych bodoch sa zhodujeme.

Sme spolu rok a pol. Zo zaciatku vsetko krasne, presne take, ake to ma byt. Uz po troch mesiacoch zacal on prvy s planovanim spolocneho byvania. Bolo to naozaj krasne to pocuvat, ze takto o nas sniva. Asi po tristvrte roku sme spolu zacali byvat v podnajme ,,ze ideme vyskusat ako sa nam spolu zije,,. Obcas nejaké nezhody. Ako to normálne byva. Za ten cas som si na nom vsimla nejake veci. Nema rad ked sa stretnem s nejakym kamaratom, najradsej by bol aby som nikam nesla sama, uraza sa, trucuje. Raz skoncilo v kosi jedlo, potom objednanie k lekarovi co som mu vybavila, moje cigarety...Nebyva to casto, ale ma taketo moresy.
Toto leto sme mali odist z podnajmu kde sme byvali. Zacal uvazovat o kupe domu. Spolocne. Popravde, nechala somm ho nech hlada, nech to studuje, chodili sme na obhliadky, no nebola som o tom 100% presvedcena. Zauradovali moji rodicia a radili mi aby som si vzala byt sama na seba a on tiez. V tom sa citim dobre, myslim si, ze v dnesnej dobe je to rozumne. Ved sme spolu len rok a pol. Samozrejme nesuhlasi, vidi to tak, ze si robim zadne vratka, ze chcel aby nas nieco spajalo. Ze ked si vezmem byt, ze on nic riesit uz nebude, ze zije len pre mna. Zaciatkom minuleho tyzdna sme boli pohadani kvoli koncertu na ktory som sa tesila a on tam vlastne len siel kvoli mne. Vycital mi ze som polovicu koncertu prestala vonku s cigaretami a ze ci je to normalne. Na tom sme sa tak pohadali, ze si zbalil veci a chcel odist. Potom sa vratil. Plakali sme obaja, vravi, ze by odisiel niekam daleko, ze kasle aj na pracu aj na vsetko lebo je tu len pre mna.
S tym bytom. Vravim mu, ze kam sa ponahlame, ved to budeme mat do plusu. on byt ja byt, jeden prenajmeme v druhom budeme zit, raz to dame detom. Nie. nepaci sa mu to. Vravim mu, za par rokov predame, nieco z toho mat budeme, stale lepsie ako tie roky zit na podnajme a tie peniaze uz neuvidime.
Nepaci sa mu, ked sa venujem nejakej zalube, berie to tak,,ze ho zase opustam,,

Co som mu o tom mojom rozhodnuti s bytom povedala, mam taky divny pocit, aj mi povedal, ze je z toho taky nervozny, ze sa boji ze havaruje. Ze preco cakame este so spolocnym byvanim, ze sme mohli aj so sexom pockat. Bola som jeho prva. Mam z toho vycitky a neviem ci ma pochopite, ale zacinam mat aj troska strach z neho. Neviem si to vysvetlit. Nikdy ma neudrel ani naznak ani nie je agresivny, ale je pravda, ze ozaj co sa v jeho vnutri odohrava ja neviem, je skor itrovert, tichy muz, mozno ma tajomstva, vravi ze nema. To s istotou povedat nemozem. A teraz posledny tyzden zacinam mat obavu ze ho prestanem lubit. Vsetky take tie negativne emocie, ktore posledne tyzdne u mna vyvolal ma desia.
Na zaciatku vztahu, uplne tie prve dva tyzdne som nemohla jest, mala som divne stahovanie zaludka, neboli to tie ,,motyle,,ako kazdy mi vravel, ze je to to. Az pot zo mna tiekol ked mi pisal, taky pocit ako ked sa pred vami zrazu objavi revizor a nemate listok....Neviem ci mi nieco podvedomie vtedy chcelo povedat. Prosim poradte mi co mam robit.

mimula

PO prečítaní tvojho komentára nižšie usudzujem že si ešte nevyzreté DIEťA, ktoré potrebuje "frajera" ale nie priateľa na život...
chod sa radšej baviť do klubu, a nabaľ si tam takého akého potrebuješ, tento je na teba až príliš dobrý...na skutočný vzťah potrebuješ ešte pár rokov, a možno to osud zariadi i skôr..:)

mimula

daj si chill dračik :)) vylož nohy na stôl a kus vydychni...lebo strašné dramy sa dejú okolo teba :) ..vylož nohy a stan sa na chviľu nezainteresovaným divákom.

Táto tvoja úzkostná úvaha, je trošku pritiahnutá za vlasy. Ano máš pravdu, že priateľ sa bojí, že o teba príde, lebo ťa má rád, a zároveň cíti tvoj odstup nastupujúci...preto sa začína snažiť intenzívnejšie, začína mať obavy aj on. Nevie ako to myslíš, nemá v tebe istotu, asi mu ju nedávaš, správaním, postojmi.
Začni u seba hľadať najprv príčiny - a odhalíš veľa z reakcií od ľudí. Ak ho máš rada, zmeň postoj, porozpravajte sa-ale uprimne a narovinu, ako kto čo cíti...a myslí, aj do budúcna, ak ho nemáš rada, bol len chvíľkovu známosťou- a po zaľúbenosti myslíš že lepšie je zbaliť švestky a hľadať niečo inšie. Zaľúbenosť -cca rok,rok a pol...potom prichádzajú rozdielne názory, skúšky, realita, a tu sa ukazuje, čo to vydrží, a či ste na to zrelí..mimochodom to s tým bytom máš podľa mňa Recht. Nie sú to žiadne zadné dvierka- je to len rozumné.
Zhrnutie:- zanalyzuj najprv svoje spravanie- také sú odozvy
-porozpravaj sa uprimne a narovinu s priateľom, čo očakavaš, čo chceš, a aj on,vyjadrite svoje pocity k daným veciam-bývanie, obmedzovanie, voľnosť vo vzťahu, celková REALNA vizia do buducnosti
-ak to nemysliš s nim vážne, a nevidíš to na celý život- ukonči to..
siaa

Janno82

Škoda, že sa vám nedarí si to, na čom sa rozchádzate nejako vydiskutovať. Tak aby si si aj ty mohla v kľude povedať to, čo ti prekáža, čo by si si predstavovala inak, tak ako si to napísala aj tu a tak isto by si to povedal aj on, samozrejme pokojne. A teda výsledkom by mal byť nejaký kompromis. Je zaujímavé, že napriek tomu, že ťa má rád a ako píšeš, že je na tebe závislí, akosi nemá snahu aspoň o nejakú zmenu či ústupok. Určite má na tom podiel aj to, že je to jeho prvý vzťah a zrejme má určité svoje predstavy, ako by mal ,,správny" vzťah vyzerať a keď mu to do toho nejak nezapadá, tak reaguje podráždene.
Možno je viac na tebe, pokiaľ ho máš rada, záleží ti na ňom a máš viac skúseností z predošlých vzťahov, nájsť nejakú cestu, ako by to šlo, aj keď iste niečo pre to musí spraviť aj on a nie len stáť si za svojím. To už si musíš nejako utriediť sama. Ale máš pravdu v tom, že máš právo na svojich priateľov, záľuby a taktiež z času na čas je fajn si niečím spestriť deň. Také vybočenie zo stereotypu.

mojnazor7

nechapem co tu stale riesis ked je asi uplne jasne ze sa k sebe vobec nehodite.. asi ani ty sama si nemala vela chalanov

Prezyvka055

keby si mozno prestala pit, fajcit, nadavat a hystercit mozno by to medzi nami fungovalo :D ale inak by som ta nechcel ani ja.
Ak je tvoj frajer zly co mozno je aj pravda nemusis sa znizovat na uroven nejakej trubky.
Ja napriklad ak niekto krici ani sa s nim nebavim :) poslem ho nech sa ukludni a za hodinku nech mi pride povedat o co mu ide alebo za 2 pokial mu ta hodinka nestaci.
Skus sa kontrolovat ved si dospela.

sponka1

svojim chovanim si ho zablokovala,zaslužiš si takeho partnera ako si sama.Prepač ale ty potrebuješ v živote vzrušo a možno aj zopar na z.... Moj nazor.

dracik

intuicia je celkom zblbnuta, mozno je to aj tym ze sme stale spolu a sami. nemame spolocne zaluby,spolocnych kamaratov, jemu sa maloco pozdava co vymyslim, taky bez zivota niekedy. pritom ma aj skvele vlastnosti tie ktore som obdivovala len mi pride ze uz to nestaci, vsetky tie nezhody, hadky a vcera ako skaredo som mu povedala. Uz mam pocit ze som ta najstrasnejsia zena na svete. Nedokazem mu byt dobrou partnerkou, respektive takou akou by ma chcel mat. som z toho frustrovana, a moje hnevive reakcie su len dozadovanie sa toho aby ma bral taku aka som a miloval taku. ale nechapeme sa. nepocuva uz na normalnu komunikaciu. uz reaguje len na hadku a samozrejme opacne. :(

sponka1

tak ako som to napisala,menej špekuluj,spoliehaj sa na vlastnu intuiciu a atď....bola si jeho prva tak ho buď nechaj nech spoznava svet alebo ho ľub a ver mu....