Depersonálizacia a vodičák

Príspevok v téme: Depersonálizacia a vodičák
e36power

Ahojte, trpím DP už niáky čas, za mesiac mam 18 za ten čas od mojích 16 som zistil len teray že moja mysel je vlaste totálne vyčerpána, a viem že jedina cesta vzliečniu je nechať moje telo a mysel sa samo z regeneroť, aj ked niekedy mi to nejde,:) ale prejdíme k veci, mám jednu zálubu, a tým su autá, už od mala sa neviem dočkať vodičáku, a teraz je to tu, lenže pointa je v tom že teraz ked trpím tou DP mám s vodičaku obavy že pocity nereálna, budem pociťovať aj za volantom, neviem možno to tak ani nebude, ale chcel by som sa spýtať, či tu niekto trpí DP a kludne si jazdí, či ho to niako neobmedzuje, vopred Dakujem za odpoved s pozdravom Ivo :)

Nickname81

ach teraz si citam jednu latku ze zajtra odpovedam a šak ja si to nedokazem zapametat to sa neda aky som tupy z ničoho nič:D

e36power

presne, ale aj tak je to niekedy ťažké, a tiež nieje celé dni sa kontrolovať či to je správne, treba relaxovať, mať klud:)

e36power

Hej hej mám,:D ved to ma najviac mätie, proste uplne nevnímaš nič, citiš sa ako keby si v sne alebo čo, ale zistil som že to je len unavenoou myslou ktorá sa uzavrela, stou pamäťou máš pravdu, ja sa tiež na viacero veci nepametam,:D ale vieš čo, tento članok mi pomohol, prečitaj si to od prvej kapitoli, mne to pomohlo pochopiť to ako to všetko je, len niekedy mam aj tak svoje dni, je to o chlapikovi ktorí DP trpel 10rokov a vyliečil sa stoho, tu to je, príjemne čítanie :)
blog.depersonalizace.info

Nickname81

aj mas take ine vnimanie ?:) ze ako keby v sne ze to bezi rychlo..a seba v zrkadle tak čudno vnimas ako keby to niesi ty,či to len ja mam :D
ako dost je to nahovno aj to dost obmedzuje hehe hlavne ked na to nieje liek:) ale stači vraj ked nato nebudeš mysliet a pytat sa kedy mi to zmizne,ale len s tym zit a ono pride samo..nahovno to je v skole ze si neviem nič zapametat..-_- :D

e36power

ešte som chcel dodať k tej depersonalázicii, že zo začiatku to boli ataky paniky, nevedel som čo sa somnou deje,myslel som si že mi preplo a teraz je to take že ked aj atak príde snažím sa ho skrotiť a ukludniť sa, zatial sa mi to ako tak darí, teraz mam taku DP že sa niektoré dni strašne mizerne citím, psychická unava niekedy,nič sa mi nechce, ale zas niektoré dni je to fájn, že si aj verím, skoro všetko v pohode, viem sa porozprávať s ľudmi, chodím medzi ľudí, len niekedy som ako keby pod stresom, neviem sa napríklad pozerať súvisle do oči, ale to je len niekedy.

e36power

áno chodil som k psychiatričke, a aj chodím bral som aj serlift, 1tabletku denne, ale nepomáhalo mi to, vyskušal som aj niake iné likeky ale neviem názvi, zistíl som to že zbytočne sa budem liekmi kaziť, a že je to len na mne, ja to musím prekonať, neviem s akého prostredia to je ale mam to s tráávy,chodím aj k psychologičke, a čo som robil niake cesty, tak že v poriadku, že som len troška nesustredený, ale to som bol aj pred DP, proste chcem ten vodičák,auto,a nechcem aby ma DP v tomto obmedzovala.

Maros111

Co sposobuje tvoje DP? Pises, ze chces nechat svoje telo samo regenerovat. Znamena to, ze si bol diagnostikovany a uz si prestal s liecbou?

Takto ti asi sotva niekto da relevantnu odpoved, ci si sposobily na vedenie vozidla. Pokial sa budes liecit a budes po dlhsiu stabilny, tak ano.

Musel by si ale popisat, ze o ake DP ide. Su dlhe? Sprevadzane panikou? Vychadzaju z depresivneho alebo schizoidneho ochorenia?

Jedna vec je ziskanie potvrdenia o zdravotnej sposobilosti a druha je zodpovednost za volantom. Rozumiem, ze je to pre teba dolezita vec, ale ber to jednym supom aj so zdravim.

Poviem ti o sebe, ja mam uzkostnu depresiu, pomerne silnu, ale prichadza v epizodach. Za volantom som 100% sustredeny a nikdy by som do auta nesadol v nepohode. A ak by som sa necitil ok, auto by som odstavil. Ale u mna sa da povedat, kedy mam ok obdobie, a kedy je so mnou zle, takze ziadne prekvapenia.

slkdfjls

sice to nie je zrovna to iste, ale na tvoju podporu spomeniem pripad kamarata ktoremu bolo vzdy zle od zaludku ked sa dlhsie viezol autom alebo autobusom, ale ked soferuje tak nema vobec ziadny problem.. mozno ako sa na to vtedy clovek tak viac sustredi tak aj zabudne ze mu ma prist zle alebo ze ma mat nejake halucinacie:D