Obrovsky strach zo straty sluchu, neviem sa vyrovnat s tym, ze inak pocujem

Príspevok v téme: Obrovsky strach zo straty sluchu, neviem sa vyrovnat s tym, ze inak pocujem
pia

ahojte, som zena mam 28 rokov, zivot pred sebou, som zatial bezdetna, Vs. vzdelana, pracujem ako ucitelka na strednej skole.....nikdy som ziadne problemy so sluchom nemala.....zacalo sa to asi pred mesiacom po zapale priedusiek, jedneho vecera som mala som pocit vaty v uchu-lahko zalahnute ucho. Myslela som ze to prjde, ze je to z nadchy, alebo zapalu priedusiek proste po chorobny stav... kedze pracujem ako ucitelka, dost mi to vadi, pri vyucbe citim ze to proste nieje ono, na jedno ucho pocuje slabsie.... Bola som u 4 ORL, postupne sa vyjadrovali, ze mam len vpaceny bubienok- tubotympanicky katar...ze je to z nadchy sposobene dysfunk. eustach trubice a ze to prejde, neprechadzalo..behala som od lekara k lekarovi, vyplachvali usi, robili prefuky politrerom, vsetko mozne.. Preslo 6 tyzdnov a ja mam trvaly pocit ,,akoby tlaku" v uchu, absolvovala som aj tympanografiu,ta bola ok audiografia-ta ukazala percepcnu stratu sluchu praveho ucha6%, emisie TEOAE , kde mi zistovali prevodova porucha sluchu bola vylucena. Je to mozno smiesne, ale ja som psychicky v koncoch, lekar sa vyjadril ze percepcna porucha sluchu nieje liecitelna, bud mi vnutorne ucho napadol nejaky virus, bakteria, alebo doslo k nedokrveniu vnutorneho ucha, alebo sluch. nervu. Neviem sa s tym vyrovnat, stale placem, hlavne ked si predstavim ze som tomu mohla predist, keby mi do par dni po ,,zalahnuti" aplikovali kortikoidy infuzne, KTO TO MAL vediet? ze to nieje od nadchy? ze je to percepcna trvala strata sluchu????!!!..Kazdy vravi, ze je to mala strata, ze si zvyknem, ale ja si proste neviem zvyknut, vadi mi to v beznej komunikacii, v skole som nervozna z hluku deti, upadla som do depresie, s nikym sa uz nebavim, a najviac sa bojim ze sa mi to bude zhorsovat :(, Mám hrozu na predstavu, ze jedneho dna ostanem hlucha :(

pia

rene1337: dobry den, tak ano mam zrejme depresiu, zvysenu uzkost, strach co dalej, hlava ma boli kazdy druhy den, krvne testy som si bola robit tento tyzden CRP na hranici (5) ASLO mam dlhodobo zvysene maposledny som mala 600, toto som uz riesila bola u vsetkych lekaroch nefrologia, alergolog, zubar, gynekolog, pneumolog...nikde nenasli lozisko

Maoam

este skus gingko na lepsie prekrvenie k tym ostatnym vitaminom, mineralom, stop. prvkom a skus aj akupunkturu, pri problemoch ako tvoj su velke uspechy

Maoam

pia - nehnevaj sa, ale uprimne - tvoj najväcsi problem je strasna uzkostlivost a panicka porucha

razi to uplne zo vsetkych tvojich prispevkov, strata sluchu 6%...ja viem, ze je neprijemne mat pocit tlaku v uchu, ale tvoja reakcia je neadekvatna a panicka, to by si mala riesit este viac ako tvoj sluch a lietanie po XY lekaroch

okrem toho - myslela si na to dodat CNS magnezium, B-vitaminy a dalsie latky? aj sluch potrebuje na svoju spravnu cinnost a regeneraciu vela latok a tvoja psychika takisto svedci o tom, ze mas s velkou pravdeposobnostou velky nedostatok viacerych latok potrebnych pre spravnu funkciu CNS

beries antidepresiva, liecila si sa niekedy na psych. ochorenie? tak na mna posobis, neber to ako utok, ale treba sa skor u teba zamerat na to, ako sa dostat do kludu, lebo v zivote sa ti moze prihodit kadeco a ked na kazdy problem budes reagovat takto, tak sa zblaznis a to sa mozu stat ovela zavaznejsie veci

rene1337

Momentalne zazivas depresiu z problemu ktory nevies vyriesit a zda sa ti ze si bezmocna, problem u teba nastava z velkeho stresu ktory ma velky vplyv aj na tvoje zdravie, imunitu potrebujem ale viac informacii aby som ti vedel pomoct, predpokladam ze nemas dobry spanok, bolest hlavy,tlak vsak ? co sa tyka krvnych testov aslo je zakladna informacia mas ho v norme alebo zvysene?

pia

diviak2: ano mam aj tinitus, j ked neviem ci v pravom slova zmysle, lebo ja mam na poskodenom uchu skor sumenie ako piskanie. Tu v Prešove je najst dobreho usneho zazrak, bola som u styroch, skusali na mne prefuky a somariny, mysleli, ze to bude len z nadchy....az posledny zistil ze mam percepcnu poruchu a rychlo mi nasadil lieky(skoda, ze som toho lekara neobjavila skor:( hypacusis perceptiva cum tinnito. bola som 3 x v priebehu dvoch mesiacoh na audio, zakazdym mam iny vysledok najvacsia strata bola 6,3%, pred tyzdnom som mala uz len 1,9% straty na postihunutom uchu, co je zaujimave. (mozno zaberaju lieky na prekrvovanie Cavinton a Betahistin. Menierova choroba bola vylucena, nemam zavraty, neurom akustiku-to idem v pondelok na MRI, dalej mi robili nejake emisie TEOAO- prevodova porucha bola vylucena. Takze zhrniem to tak, ze stale hladam pricinu, aj ked mi ORL lekar povedal, ze ju nezistim, pretoze to sa zistit neda, co vnurone ucho poskodilo. Vzhladom na to, ze som to schytala, ked som mala zapal priedusiek, asi nejaky virus najskor, aj ked som nemala ani len teplotu, prislo to nepozorovane, pocitom mierneho zalahnutia, tlaku, takeho duteho pocutia a sumenim.

pia

ked som bola u ORL a spomenula mu ten tlak tak mi len ironicky povedal, ze ziadne manevre mi nepomozu . pretoze mam poskodene vnutorne ucho a preto ten tlak v uchu, takze si nevem predstavit, ako sa ma takto naucit zit :(

diviak2

pia: Ja som mal pred 20 rokmi senzorineuralnu poruchu. Odvtedy sa to subjektivne kontinualne zlepsuje, aj ked samozrejme pomaly, lebo poruchy sluchu su ireverzibilne. Samozrejme najprv treba dokladne vysetrit, o co ide. To znamena vylucit vsetky odhalitelne a mozne diagnozy, ako je Menierova choroba, nador na sluchovom nerve, zuzenie ciev, atd. Na tieto veci sa specializuje MUDr. Suchova na Antolskej a ta ta komplet vysetri od audiometrie az po MR. Tiez nepises, ci mas tinitus, na to je vhodne uzivat zinok a vitamin E. Potom sa mozeme bavit dalej, lebo nik ta nevysetri cez net. Su to neprijemne veci, ale v podstate to je riesitelne. Ludsky mozog je velmi prisposobivy a postupne si zvykne na akykolvek stav. Ide len o to, aby sa clovek mohol venovat inym veciam a zil plnohodnotny zivot namiesto sledovania svojho zdravotneho stavu a trapenia sa:-)

Shayleen

Som sa akurát dočítala že pri tlaku v ich pomáhajú ešte Autogenni Training, a Homöopatické bobuľky ako Magnesium phosphoricum a Kalium phosphoricum