Navsteva psychologicky..ako to mam chapat?

Príspevok v téme: Navsteva psychologicky..ako to mam chapat?
Simkik18

Dobry den, mam zasebou prve sedenie u psychoterapeutky, porozpravala som jej vsetko co ma trapi, tazi, ake mam pocity a stavy. Bola mila a zlata davala mi zopar dobrych rad v kt. viem ze musim aj ja sa pokusit o zmenu a snazit sa robit nieco co ma bavi.
Len akonahle som jej povedala ze v skole neviem a na ulici medzi ludmi byt bez neurolu lebo hned mam vnutorny nepokoj, paniku, atd. Tak proste ona mi zacala vysvetlovat ze take lieky nemala by som len tak brat. A ako mam potom v beznom zivote existovat ked si vela krat pripadam jak ziva mrtvola ??? Odporucila mi asi 3 sedenia u nej a ked sa nic nezlepsi tak ma posle aj ku psychiatricke.
Neviem, viac som ocakavala od toho sedenia,mala som pocit akoby si myslela ze to su obycajne beznee veci co sa mne deje a vela veciam som nechapala co hovorila :(
Ake ste maly vy sedenia? Zaujimali by ma vase zazitky, a ako to pokracovalo...

5.5 elsa

sejla to asi nebude na voľný predaj,niekto jej to musel predpísať,ak chodí k nejakej inej doktorke a tá jej to predpísala tak to asi musí brať,jedine žeby ona to vysadila tá dr čo jej to predpísala, takže jej psychologička nemôže hovoriť aby to prestala brať,zrejme má nejakú diagnózu a tá psychologička o tom nevie:)

Sejla

tak je zvlastne, ze ty beries neurol dlhodobo, precitala si si nieco o tom lieku, alebo aspon pribalovy letak? Neviem dievca, na tvojom mieste by bola moja hlavna obava to, ze to uz musis brat, inak nevies fungovat.

5.5 elsa

Simkik a čo to vyvoláva ten vnútorný nepokoj,paniku?niečo sa môže stať ak by si ten liek neužila?tak si ho pre istotu dáš?niekedy si odpadla,alebo niečo?,ak ti dá psychologička nepomáha mala by si si nájsť inú :)

zewa

Prve sedenie je take o nicom vzdy. A zvacsa maju ludia velke ocakavania a dufaju v zazrak. Je to ale velka drina, pracovat na sebe. Ono je to tak, ze bud tomu cloveku doverujes alebo nie. Ja som si povedala po prvom sedeni, ze doverovat budem a urobila som vsetko, co mi odporucila. Vdaka tomu som dnes tam, kde sa mi ani nesnivalo, ze budem. Bez liekov. Ale take gro celej terapie trvalo 2 roky. Neda sa hned cakat vyriesenie ;)

MultiLevel

Mnoho ludi ma mylnu predstavu o tom, kto je to psycholog a co maju ocakavat od sedeni u neho. Myslia si, ze ked k nemu pridu, vykecaju sa, ze psycholog zoberie carovnu palicku a vsetko vyriesi. Ze povie nieco, co zazracne pomoze, a ze dotycna osoba, ktora za nim isla, sa nemusi nijak snazit :)
Samozrejme, nie je psycholog ako psycholog. Su lepsim horsi....ale vseobecne, psycholog pomoze len tomu, kto sam chce. Su totiz ludia, s ktorymi nikto nepohne, ani coby im spravili lobotomiu, stale budu chciet zit vo svojej predstave, a nepomozu mu ani 10 psychologovia :)
Psycholog nie je vsemohuci, pomoze natolko, kolko vy dovolite. Z jedneho jedineho sedenia sa tak isto zazraky nedaju cakat, vela raz ziaden zazrak nenastane ani po 5 sedeniach. A casto sa da tomu zamedzit, ak je clovek otvoreny, nezatajuje nic a najma, SPOLUPRACUJE :) To, ze ti pritakava a povie "ano, viem ako sa citite" nie je nic neuprimne, pouzivame to vsetci ak chceme dat cloveku najavo, ze ho chapeme. A ked ti to lezie na nervy, preco jej to nepovies? :) Preco nie si teda ty uprimna, ked to vyzadujes od psychologicky?
Ten clovek ta nepozna a musi zistit pricinu tvojich problemov, len skrz to, co ty sama povies. Bud teda otvorena. A tie lieky ti neodporuca zrejme preto, aby si sa sama popasovala so svojim problemom a nepchala do seba nic...neviem, to mi len napadlo.

Simkik18

Terapeuti niesu od toho, aby ludom pomahali ??? No ako s 1. Sedenia nezisti od cloveka vela to je pravda ale naordinovat caje mi pripada zvlastne.
Nemam ziadnu diagnozu zatial, a neurol mam od obvodneho lekara, ku psychiatrovi zatial nejdem, odporucila mi terapeutka ze ked sa nic nezmeni po 3-4sedeni tak vtedy nech ho vyhladam.

zbludiladusa

psychologovia su uplni zbytocní,ja som skusila troch,roznych,uplne,z inych kutov SR a uplne zbytocne,všetci do bodky rovnakí,pritakavaju stále na to,co im my hovoríme,hoci ani možno niekedy nepocuvaju,lebo ked sa ich potom spytam na radu,tak nič,nič neporadia,len že to je na vas,to je psycholog ?do faka aj im všetkým,a aj tak,ako mi niekto može pomocť ?ked nikto nevie ako sa citim a co prežívam?len JA ?ved to nechápu ani najbližsi,ako može pomocť porozorávať s as niekym uplne neznammym akože ?ved aj tak mu všetko,cely svoj život nestihnete vyrozpravat,iba utrzky ..a čo z toho ?velke hovno,lebo vas aj tak nepocuvaju

Najčítanejšie články