Spodný tlak

Príspevok v téme: Spodný tlak
Nana2

Dobrý deň, môj problém je vo vysokom spodnom tlaku. Horný mám 120 až 135. Maximálne som mala 140. ale spodný stále okolo 92,93 až 96. Idem na 24 hod. tlakový holter.
Liečim sa na štítnu žľazu- pol tbl. Thyrozol a na úzkostnú poruchu- AD Alventa 75 mg a xanax podľa potreby, beriem aj Egilok- betablokátor na zníženie tepu. 1-0-1. Neviem, či mám ten spodný zo stresu, alebo z napätia....som z toho nervózna :-( Ďakujem za reakcie.

hanka9

Aby som bola konkretna.Opakovane vysetrenia mi preukazali upchate koronarne cievy s vysokym KV rizikom. Po tomto mi lekar oznamil, ze musim brat do konca zivota (zatial) tri druhy liekov 1) na vysoky tlak 2) na cholesterol 3) na riedenie krvi. Lieky som odmietla s tym, ze najprv sa poliecim alternativnou medicinou a az ked ta nepomoze, nebudem sa branit liekom a odporucanym lekarskym postupom.
P.s- Philips - ja si krv cistim, riedim, rozsirujem cievy, liecim ich, rozpustam usadeniny, atd... aj si MIERNE znizujem tlak (systolicky mam v sucasnosti priemer 152) a zatial v tomto stadiu ani nechcem mat taky tlak, aky mi odporuca lekar. Preco nechcem? Lebo vychadzam z toho, ze ked su upchate koronarne cievy, je automaticky aj znizena priechodnost, prietok krvi, ktora zasobuje a vyzivuje tkaniva, organy a preto Organizmus kedze nie je sprosty :-o))na toto reaguje spustenim akehosi zachranneho systemu, t.j. zvysenim krvneho tlaku. Z tohto pohladu ked ja znizim v sucasnomi tlak napr. na 120/80 tak som akoze podla teba Philips vyhrala? Preco mam nezmyselne bojovat proti pomoci organizmu, ktory velmi dobre vie, co robi a snazi sa mi pomoct? Ja sa snazim liecit celostne a nie Hŕŕŕ a nezameriavam sa vysostne len na dobry tlak, ako mi to odporuca lekar. Vsetko ma svoj cas a ked urobim chybu, bude to len moja chyba. Som hrda na to, co robim a som pevne presvecena ze nie som v ziadnej nevyhode voci tym, ktori beru chemicke lieky a dokonca ani tym, co sa podrobili „operacii ciev“ pretoze sami niektori nadavaju a musia brat chemicke lieky po cely zbytok zivota !

Nana2

Shayleen, ja ten tlak ani necítim...a bola som už všade po vyšetreniach . Ja sa len dosť kontrolujem :-/ a chcem vedieť, či je to veľa tie spodné hodnoty. Kolegyňa berie lieky na tlak, bola na holteri, len ona mala aj horný vysoký okolo 170, spodný aj 110. ja som taký strachopud, vieš, aj dr. povedala, že to vyzerá na psychiku, upravenie hmotnosti a šport, na všetkom poctivo pracujem...som učiteľka, tak sa čudujem, že nemám aj 220 chvíľami :-)))

Shayleen

Neboj oni ti to zistia a musia aj vedieť aké lieky berieš. Možno jedno nepasuje s druhým možno máš skrytú chorobu o ktorom nevieš a sa na nu neliečiš. Uvidíš čo bude po holterovi

Nana2

ja to na ľahkú váhu určite neberiem, preto idem na holter a riešim to :-) Len ma zaujímal váš názor. Prečo vrchný ok a spodný vyšší...:-( Ďakujem.

Shayleen

Vysoký krvný tlak zvyšuje riziko mozgovej porážky. Môže tiež poškodzovať obličky a zrak. V porovnaní s ľuďmi s normálnym krvným tlakom, sú ľudia s hypertenziou:

trikrát náchylnejší na rozvoj ochorenia srdcovocievneho systému (srdcový infarkt, zlyhanie srdca),šesťkrát viac im hrozí, že sa u nich rozvinie tvorba krvných zrazenín spôsobujúca srdcové poruchy,
sedemkrát viac ich ohrozuje mŕtvica.

Ja by som to na takú ľahkú váhu nebrala...

hanka9

Inac podla mna na vysoky tlak este nikto nezomrel.

Tiez si myslim, ze pri urcitych ochoreniach je vysoky tlak dokonca potrebny az nutny pre cloveka !!
a preto nechapem lekara, ked ho chce hned znizovat chemickymi liekmi na optimalny. Takyto lekar mi tlak sice da do optimalnych hranic a zas na druhej strane mi "odide" nedokrveny organ, vsak pan doktor.

hanka9

Oprava: a prakticky az do konca zivota pri pomerne dobrom zdravi. Inak lieky moc nebrali, skor rozne bylinne preparaty.

hanka9

Moj otec a mama mali vysoky tlak pravidelne asi 40 rokov. Zomreli vtedy, kedy to uz je akoze povinnost, 84 rocni a prakticky pri pomerne dobrom zdravi!