Pomôžte mi zistiť čo mi je

Príspevok v téme: Pomôžte mi zistiť čo mi je
menma

Zdravím už niekolko mesiacov sem prispievam a hladám čo by som mohol mať za problém z nasledujúcich príznakov, ak niekto mal podobné problémy rád by som vedel ako ich riešil a čo mu vlastne bolo pretože sa snažim vypatrať vastne čo mi je.

Začalo to bolestov hlavy pred viac ako pol rokom zakrátko sa do toho pridalo bušenie srdca a unavy... toto pokračovalo do septembra kde sa mi objavil zápal alebo nejaká bolesť na penise ktorá trvá do dnes..pirbližne v polovici oktobra ma začal silno bolievať chrbat niečo ako silna svalovica a modriny naraz ale nebolo to nič z toho.. pomaly to odznievalo asi mesiac začiatkom novembra som začal mat problemy z nohami kde ma začali silno bolieť kolenne kĺby sotva som chodil (kríval som) tieto problémy mam do dnes bolievaju ma kĺby na nohach ale pridalo sa k tomu aj praskanie kosti v celom tele rameno,zapestie koleno v stehne na rukach v lakkty atd..
koncom novembra/začiatkom decembra som začal mat problémy z trávenim zo začiatku len nadúvanie po každom jedle potom sa pridala častá stolica 3-4x do dna prakticky skoro po každom jedle som musel na velku..hned na to prišly bolesti brucha silne bolesti.. niekedy sa to nedalo vydržat bolest bola aj ked som sa najdeol aj ked som bol hladný všimol som si aj žltu stolicu ktoru mávam teraz skoro každý den mam ju viac častu ako normalnu.. a aj inak zapácha taktiež v decembri sa pridaly nejaké nervové problémy skorej som to bohužial nepostrehol mavam mravenčenie okolo ust ked rýchlejšie dam ramena dole tak ma akoby kopne v rukach v celej ruke až po prsty niečo ako ked si zasiahnete nerv.. presne tak tiež mam často návaly tepla bolieva ma oblasť hlavy na čele nad očami obe strany niečo ako nejake "žilky" ma bolievaju,tiež ma tak isto bolieva zahlavie približne kde konči lebka a začina krk stred ani nie ale oba boky je to vo výške uši približne niečo ako bolest hlavy ale len v tej oblasti, tiež mi najnovšie čo sa mi stalo dnes v lavej ruky mi strpla/stuhla oblast predlaktia asi 10 centrimetrov pred laktom. Taktiež ma už asi 2 mesiace pobolievaju semmeniky z neviem čoho.. dlhodobenšie problemy- nemam rannu erekciu asi rok,problemy z močením asi 2 roky (nedokažem sa uplne vymočit a neskoro začnem močit)
tieto problemy mávam už pol roka bol som na vela vyšetreniach aj v nemocnici našlo sa pár veci ale to určite nesposobuje moj celkový problem výsledky z nemocnice su taketo

ja väčšine nerozumiem ale dam to sem rád by som vedel čo sa z toho da vylučit alebo niečo take aké choroby sa daju vylučiť alebo aka choroba by to mohla byt

celkový popis:
Vedomie lucídne,orientovaný, spolupracuje, poloha aktívna, výživa primeraná, koža čistá, trugor kože v norme. Orientačne neurologicky v norme, ameningeálny, postoj chôdza bpn, taxia správna, zánikove javy negatívne. Hlava ezocefalická, poklopovo nebolestivá, očné štrbiny symetricke, zrenice izokorické reakcia na osvit zachovana, sklíry biele, spojovky ružové, oči, uči, nos bez výtoku. Krk: symetrický, š. ž. nehmatná, LU nehmatné, hrudník symetrický, cýhanie čiste, šelest nepočujem, brucho mäkké priehmatné, bez znímok peritoneálneho dráždenia, paplačne nebolestíve, mierne citlivé v epigastriu, pečern , slezina zeväčšene, tapotment negativný. Genital chlapčenský, bez výtoku,bez zápalu (čo je divné pretože ma bolý koniec penisu) bpn. Chrbtica sumerná, palpačne nebolestiva, končatiny sumerné,klby pohyblivé,bez edámu, bez zmien farby kože, primerane teplé (tiež divne už rok mam studene konce nôh a ruk)periférne pulzy hmatné, periferia končatín teplá.

Laboratórne vyšetrenia:
15.12.2014
FW: 4/8
KO CBC/DIFF/RETIC:
WBC 4.5 x10.e9/L , RBC 4.90 x10e12/L . HGB 151 g/L , HCT 0.44 L/L , MCV 89.3 fL, MCH 30.8 pg , MCHC 345.0 g/L , RDW 12.30 % , PLT 217 x10.e9/L , MPV 7.6 1 , %NEUT 68.7 % , %LYMPH 24.4 % , %MONO 3.3 % , %EOS 1.4 % , %BASO 0.30 % , %LUC 1.90 % , NEUT 3.10 x10.e9/L , xLYMPH 1.10 x10.e9/L , MONO 0.10 x10.e9/L , xEOS 0.10 x10.e9/L , xBASO 0.00 x10.e9/L , LUC 0.10 x10.e9/L , %HYPO 0.1 % , %RETIC 0.7 1 , xRETIC 36 1 , Chr 33.7 pg

15.12.2014
Glukoza 4.4 mmol/l , Urea 3.5 mmol/l , kreatinin enzymaticky 58.6 umol/l , kyselina močová 458.5 umol/l , Celk, bielkovina 73.8 g/l , Albumin 50.8 g/l , ALT 0.25 ukat/l , AST 0.37 ukat/l , GMT 0.22 ukat/l , ALP 1.52 ukat/l , Lipaza 0.5 ukat/l y amylaza 1.30 ukat/l , CK 1.78 ukat/l , Natrium 137 mmol/l , Kalium 4.2 mmol/l , chloridy 102 mmol/l , vapnik 2.45 mmol/l , Horčik 0.77 mmol/l , Železo 11.02 umol/l , CRP 0.30 mg/l , ALSO 111.6 IU/ml , RF7.70 IU/ml , Crikulujuce komplexy 43.4 1, Imunoglobulin G 10.75 g/l , Imunoglobulin A 2.59 g/l , Imunoglobulin M 1.49 g/l, C3 0.81 g/l , C4 0.27 g/l , Myoglobin 31. ug/1

15.12.2014:
MOČ CHEMICKY: pH 6 1 , Bielkovina NEG 1 , Glukoza NEG 1 , Katolatky NEG 1, Moč chemicky: Urobilinogen NORM 1, MOč chemicky: Bilurbin NEG 1 , MOČ cheicky:krv NEG 1

MOČ SEDIMENT:
Erytrocyty negat. /ul , Leukocity negat. /ul , Valce negat. /ul , bakterie negat. 1 , hlen.vlákna negat. 1 , male gulate epite negat. 1 , vyšetrene 1

15.12.2014: Imunologia:
Transglutaminaza IgA 1 Ciprofloxacin............ C0.5
Tetracyklin....C 1 Trimetoprim+sulfonamid...C2
Nitrofurantoin..U 32
Haemophillus sp. :Negatívne

15.12.2014: výter z tonzil
Mikroby dutiny ústnej
Staphylococcus aureus: Citlivosť robena na čisle 7224/HDC/2014
Haemophillus sp.: Negativne

15.12.2014: Stolica kultivacia negat.
15.12.2014 Stolica na parazity lamblie 3x: negativny

Ostatné vyšetrenia
16.12.2014 Ortopedicke konzilum: doktor....
Pacient asi rok laboruje s problemami zo strany chrbtice. v liečbe neurologa spadu (doktor). Bol vyšetrený aj na ortop. ambulancii spádu (mesto,doktor)
Najskor mal bolesti kostrče potom drieku a teraz od septembtra bolesty hlavy (od juna) a zahlavia. Obj.: T.č. C chrbtica v extenzii volne flexia, priemerna rotacia volna. Nap. manevre neprikazané. Prave rameno vyšeie uložené pava lopatka vyššie uložrna, rotovana. Lavy LC uhol zvýraznený prvý vyhladen. Dynamika L chrbtice extenzia, volná flexia priemerna v anteflexii dextrokonvertna skolioza, Th a L chrbtice. Palpacia kostrče výrazne bolestivá bez secrenacie.
Z: CB syndrom, CC syndrom Manieriformný
VDT Posturálna kyfoza
Susp. (doktor) Coccygosynia
Doplniť RTG C a LS chrbtice a kostrče a popis nahrat na CD, kontrola s vysledkami a CD na ortoped. ambulancii. Pacient poučený.
Dop. doplniť konzil. očne vyš., ORL, znova neurol. konzil., vyš PND, celý screening hlavne ASLO, CRP , FW , Ciky.

16.12.2014 Neurologicke konzilium: (doktor)
Sledovaný u nas, má polytopne tažkosti,bolieva ho hlava, v pposlednom obdobi bolesti brucha, ma pukanie v C chrbtici, občas mu buši srdce.
Obj: vigilny,spolupracuje, AF šije voľna, MN okulomotorika bulby dotahuje, cerenie symetricke, HK rr C5/8 sym zániky , br rr sym, DK rr L2/S2 sym zanilky 0, patol fenomeny 0, postoj chôdza bez poruch
Z: chronicka tenzna cefalea
Doplnit MR hlavy,kontrola s výsledkami v plane pripadna liečba TCA?/
amitryptilinm ibuprofen pri bolesti

16.12.14 Očne konzilium (doktor)
Vizus. OD: 5/5 OS: 5/5
VOT: OD: 16 mmHG OS: 17 mmHG
Perimeter. fyziiolog ZP
ODS: PS Kludny, opt. media priehladne, očne pozadie: PZN ohraničena C/D 0,3, sietnica leži, bez lož. zmien, MK volna, FR vyb
ODS: Emetropia
Cefaleu očneho pôvodu možno vylučit

16.12.14 ORL konzilium
18.r pacient. hospit. pre abdominlgie a bušenie srdca.. Z nášho hladiska asi pool roka ma cefaleu, viac menej vo front. oblasti, najprv asi 2 mes. to bolo sustavne teraz udáva asi tak par kra do týždna vo večerných hodinach(sranda teraz mi je skorej vo večerných hodinach lepšie) V sept. aj v nov. mal nádchu. ATB neužival. Zrána odkašliava hnede hlieny. Nos si vyplachuje doma slanymi roztokmi. obj.: OF kludny, tonzily menšie, zadna stena hltana je nepovlečena, rinsok.
spetum priame rinoendoks. str. prieduchy volne bez vytoku nosova dutina bez hlienu, bez opuchu, nos hltan-perzis. NH mandľa, neprominuje
Z: Caphalea frontalis ORL nalet t.č. negat.
DOP. CT PND /resp. aj v kosnom okne robene/, s vysl. kontrola

16.12.14 RTG vyšetrenie: (doktor)
Chrbtica-C chrbtica: normalny nalez na skelete.
TH chrbtica. Plochšia hrudna kyfoza, minim. dextroskol.,bez iných zmienn
LS chrbtic: znamky diskopatie L5-S1, si zuženim IPV, spina bifida S1.
Sacrum: bez patolog: známky. nalezu. CD s vylsedkamy vydane matke pre ortop. konttrolu.

17.12.2014 detske SONO
USG PND maxilarne dutiny obojstranne bez zmien, M.M. takmer prazdny bez zmien
obliky P: 105x32mm,L 98x34mm, obličky obojstranne bez zmien
USG testes: prave testes 48x22mm, Lave tt 47x21mm testes obojstranne norm.
štruktury prim. vaskularizované

17.12.2014 USG PND
PND: dutiny su vzdušne

Liečba
Ibuprofen

Dg. Záver
Chronicka tenzna cafalea
Abdominalgia v dif.dg.
CB syndrom, CC syndrom v.s
Coccygodyna
VDT Postrualna kyfoza
Hyperurikemia
BPTR
St.p. refluxnej ezofagitide, GERD 2014
St.p. APE 2004

na zaver odomna: z výsledkov by som bol rád keby sa tu našiel niekto alebo pripade viac ludi čo by dokazaly vičitat z toho nejake veci a pripade aj napisat možne choroby, rad by som vedel čo by sa z týchto výsledkov dalo zistit sice mam určene diagnozy ale ja sa citim strašne nanič..
viem že moje problemy su aj psychicke kedže som sa aj dost stresoval mam aj sklony k hypochondrie ale pred týmito vecami alebo tažkostami som bol kludni človek stres som sice mal ale žil som pomerne spokojne ja osobne si myslím že je to fyz. rázu a vdaka tomu mam aj zhoršenu psychiku ... prosím ludia poradte mi dačo čo by to mohlo byt už som unavený z večných tažkostí a to mam len 18 rokov :( ďakujem

menma

no asi skúsim založit temu osobytne len na ortopediu možno sa tam objavý niekto kto sa do toho vyzna a vedel by mi pomôcť či to je z toho či nie

železo

Ja mám tiež dextrokonvexnú skoliózu, kyfózu, a zvyknú mi tŕpnuť ruky, niekedy až na zvracanie, ťažšie sa mi dýcha, takže je aj tam pravdepodobnosť, že z toho môže byť o niečo horšie. Ale ťažko posúdiť do akej miery.

LMarika

Bolo by treba vysetrenie na potravinove intolerancie, na histaminovu intoleranciu, potravinove alergie, alergie na kovy, alergie na plesne, alergie na konzervacne latky nachadzajuce sa v potravinach.

ALERGIA NA KOVY - existuju potraviny bohate na nikel, patri sem napriklad kakao, haring, spenat... na nete vygooglis dalsie.

HISTAMINOVA INTOLERANCIA - existuju potraviny bohate na histamin, ktore v pripade choroby treba zo stravy vylucit. Patria sem napriklad soja, citron, kakao, spenat, paradajky, pohanka, vino, vsetky konzervacne latky, akakolvek varena strava vytiahnuta z chladnicky, maso, ktore bolo napriklad 3 dni v chladnicke (mrazene nevadi), zelenina, ktora bola dlho v chladnicke (mrazena nevadi), ryby ine ako cerstvo chytene, kuracina... je ich vela a kludne by prave histaminova intolerancia mohla byt tvojou diagnozou. Na HI ta vysetri alergolog z odberu krvi. Ak sa diagnoza potvrdi, bude potrebne uzivat s vysokohistaminovymi potravinami vyzivovy doplnok Daosin, ktory obsahuje enzym zodpovedny za travenie histaminu.

ALERGIA NA PLESNE (afatoxiny)- Aflatoxiny najdes vo varenej strave, ktora bola vytiahnuta z chladnicky, takze podobne ako pri histainovej intolerancii, vsetko musi byt cerstve. Pozor na maso a na zeleninu - rovnako ako pri histaminovej intolerancii plati, ze lepsie mrazene ako chladene a ak chladene, tak len cerstve a nikdy nie maso v akcii, ktore ma ako datum spotreby uvedeny dnesny den, no na rozdiel od HI kuracina a ryby problem nerobia, zelenina musi byt tvrda a stavnata a nie makka a zvadnuta, napriklad salatove listy, kel, kapusta...

ROZNE ALERGIE A INTOLERANCIE NA KONZERVACNE LATKY. Neviem, ci najdes dobreho alergologa, ktory ta na ne vysetri, ak nie, tak potom uz jedine len sebapozorovanim skusat, co by sadlo a co nesedi, vylucit zo stravy. Alebo proste vylucit zo stravy vsetky konzervacne latky a kupovat len prvotne potraviny hotovo (ziadna pasteta, salama, sunka, parky, klobasa! Ale len bravcove na rezne, hovadzie na gulas, morcacie prsia...)

menma

wau dakujem za veľa reakcií, magnesium som si dal dik za radu

ono priznaky na alergie vracanie a stále hnačky to hnačky som pár krat mal ale za celý pol rok čo mam problémy som ani raz nevracal.

house no s tým tlakom to mam celkom divne zabudol som spomenut že pred polrokom som mával tlak 140/90 približne v nemocnici mi merali aj tlak mal som vždy nejak 125/85-80 čo je už lepšie chodieval som aj pláavať a behaávat tiež na prechadzky ale ako ma začaly bolievať kosti tak som sa na to vykašlal.. je mi hrozne luto že nemožem už ani poriadne športovať

železo, železo mam normálne u dospelých je to kusok znižene pravdepodobne ale ja mam 18 rokov a 67 kil čo by som nemal mat na svoj vek a váhu ešte železo ako dospely čo maju v priemere 80kg teda muži.

čo sa týka celiakie tak gastrolog mi povedal že to robili tiež že to by na to prišli takže to asi celiakia nebude.

Ešte ma napadlo ak sa niekto vyzna v ortopedických problemoch tak tam niečo v tom zazname spomina doktor o skolioze a pokial viem chrbat dokaže sposobovať aj traviace tažkosti ak sa niekto vyzna v tých výsledkach v tomto je to poškodenie chrbtice ktore diagnostikovali súvisle z traviacimy problemami? lebo niektora čast chrbtice sposobuje to a niektora to..

ono čo sa týka intolerancii tak mna hlava bolieva pravdepodobne z chrbtice tiež som skušal diety na histamnovu intoleranciu to bolo bez effektu.. týžden som jedol len ryžu a proste take jedla čo maju malo histaminu a žiadne zlepšenie takže tak..

ak sa ešte niekto vyzna do krvných výsledkov ake choroby žaludočné sa daju z tých výsledkov vylučit? ak sa to tak dá ? ďakujem

LMarika

Maly domaci test na celiakiu, ktory si mozes urobit sam doma, kupis v lekarni a vola sa Celiatik test. Stoji nieco okolo 12 €. Maly domaci test na potravinove intolerancie so 46 potravinami sa tiez da kupit v lekarni, vola sa Food detective test a stoji nieco okolo 80 €. Urobis si to doma a mas pokoj, rychlo ziskany vysledok, ktory ta nesmeruje na ten spravny sposob stravovania sa. Ak ti ten Celiatik test ukaze celiakiu, okamzite navstiv gastroenterologa, aby ju potvrdil - a to este pred zavedenim bezlepkovej diety do stravy! Vysledy, ktore si dal do inych tem, sa netykali vysetreni na potravinove intolerancie, tykali sa niecoho ineho. Vysetrenie na potravinove intolerancie si este nemal, tak si svihaj kupit ten test a hned budes vediet, na com si a ktorym potravinam sa mas vyhybat. Potravinove intolerancie trapia uz takmer polovicu svetovej populacie, je to najcastejsia pricina roznych traviacich problemov, ale aj bolesti hlavy. Ti najnestastnejsi potravinovymi intoleranciami postihnuti pacienti koncia u psychiatrov, lebo ich tam posielaju blbi prakticki lekari, ktori nevedia, co je potravinova intolerancia, alebo nevedia, kde, u koho a za kolko sa taketo testy robia a potom chudakom pacientom balamutia mozog recami a psychickom povode traviacich tazkosti. A ked sa raz psychicky celkom zdravy clovek dostane na psychiatricke vysetrenie, tak psychiater si uz prenho nejaku cvokarsku diagnozu vymysli, vsak fantazii sa medze nekladu, vsak? Bezna realita u psychiatrov: "Medikamentozna liecba: 5 tabletiek Zyprexa rano, 7 tabletiek Zyprexa na obed a 10 tabletiek Zyprexa vecer. Ak by tazkosti s travenim psychickeho povodu neprechadzali, bude nutne zvysit davky liekov. Syndrom nahleho umrtia (otrava Zyprexou) prinesie ulavu az na veky vekov amen."

house

Este som zabudol na tu kostrc.Da sa to postupne napravit robia to niektori rehabilitacni lekari , cez konecnik .
Moj nebohy ujo bol na to odbornik pracoval v Piestanoch, vela ludom pomohol s tymito problemami.Musel si spadnut na zadok, a to dost silno vsak ? Cely problem moze byt prave tam.
Ja na Tvojom mieste by som vyhladal takeho odbornika co by to vedel urobit.
Lekari taketo napravovania nechcu robit, lebo tam je urcite riziko...
Len operacie.Ta kostrc a chrbtica v Tvojom pripade vysvetluju skoro vsetky Tvoje popisane problemy.

house

Neviem, ci som celkom slepy , ale nikde som nevidel hodnoty krvneho tlaku.
Busenie srdca som maval v Tvojom veku aj ja a prave preto ma zaujima krvny tlak.Nemal v rodine niekto vysoky tlak ? Ak tomu tak je, potom aj Ty mas nabeh
na to.Ja som bral v tom case uz ako 21 rocny Trimepranol.A uzivam betablokatory dodnes.Podla mna by Ti pomohol rekreacny sport najma plavanie a turistika.Pravidelna navsteva masera.
Menej za zaoberaj chorobami a radsej urob nieco pre svoje telo.Neviem ci mas
dostatocne bohatu stravu , nie si nahodou vegetarian ? Aj z toho mozes mat tieto problemy, moze Ti nieco dolezite v tele chybat.
Co sa tyka bolesti zaluda ,pomahaju harmancekove oplachy a harmancekovy krem .Hlavu hore, ak nemas dievca rychlo si najdi aby si si to nerobil sam ,preto Ta to boli ...