Má zmysel hladať zmysel života?

Príspevok v téme: Má zmysel hladať zmysel života?
pacient123

prečo sa zmysel stratí s dostupnosťou .. straŠne ma desí predstava že keď dosiahnem to v čom vydím zmysel zmení sa to na niečo bezcenné.Prečo keĎ dosiahneme to čo chceme prestane nás to zaujímaŤ ? ---mam s tim aj skusenosť par veci po ktorých som tužil som mal ale potom ked som to mal tak ma to prestalo zaujimať a stratil sa vyznam toho prečo som to chcel i ked to boli len hmotne veci ale každy vraví že aj z laskou je to tak že nič netrvá večne asi je to pravda ..asi život naozaj nemá žiaden zmysel ....som človek trpiaci socialnou fobiou a mam aj akné -----som zúfalí zo všetkého nič nemá zmysel pre mna ani vonku nwm prečo by som mal ísť čo matam čaka ? no nič len prechadzka !!! nwm ako dalej .!!! ked nič nemá zmysel tak ma zmysel aj to ked budem hladať zmysel ? alebo ma zmysel že si budem nahovarať že všetko bude ok alebo že ked urobim to a to tak sa všetko zmení ? všetko je ivné na tomto svete nič nemá zmysel

zewa

Zmyslom zivota je zivot sam. Len ked zomries, tak zivot prestava mat zmysel. Proste nehladaj zmysel zivota, ale rob take veci, aby ti tu za ten cas bolo co najprijemnejsie. Keby si cely zivot robil iba jednu vec, moc by si si toho nezazil. Preto, ked nieco dosiahneme, je dobre zamerat sa na nieco ine a vyskusat takto kopec veci ;)

doubledog

zmyslom zivota je zistovat, co je zmyslom zivota :)
takze, ano ma to zmysel.
ale lepsie je zivot zit tak, aby mal zmysel.
sam vies, ze materialne veci hlbsie uspokojenie neprinasaju. z toho je jasne, ze zmyslom zivota moze byt len nieco nematerialne.

slskdjfsl

inak cely ten koncept "zmyslu zivota" by mal taky skor emocionalny nez racionalny charakter, proste nieco co citis v sebe, co ta rano uplne samo vytiahne z postele a zrazu zacnes nieco robit... a to z coho tento pocit bude plynut je uz uplne jedno, fakt nech je to hociaka aj jednoducha vec, dolezite je len to aby si to v sebe citil..
je to podobne ako so sportom.. mozes si nastudovat treningove plany, kupit si sportove profi vybavenie, citat sportove magaziny, chodit pravidelne trenovat so spravnou technikou.... ale ked z toho necitis radost a vnutorne uspokojenie je to uplne o nicom a nevydrzis to aj tak dlho robit, pretoze sa neda stale tlacit len na pevnu volu.. tak ako aj napriklad do sexu sa tiez nemusis nutit (za beznych podmienok:D), mas z toho radost a taky dobry pocit, tak podpobne to citis aj ked robis cosi co ti vnutorne dava zmysel, tesis sa na to, robis viacmenej automaticky a prirodzene a mas z toho dobry pocit:)

sldkfjls

dosiahnuty ciel v nasich ociach straca hodnotu pretoze sa nam automaticky posuvaju hranice nasich tuzob.. zariadila nam to tak evolucia aby sme nestagnovali ale stale hladali nieco nove. zmyslom zivota z tohto pohladu teda tazko moze byt dosiahnutie nejakeho jedneho ciela. skor by ten koncept mal byt taky, ze chceme nejaky vysoky ciel ktory potencialne dosiahneme az pred smrtelnou postelou :) a to co nas skutocne naplna a robi nam radost zo zivota je samotna cinnost ktora k tomu najvyssiemu cielu vedie a jednotlive ciastkove medzivysledky a male uspechy, ktore postupne dosahujeme. dolezite je podla mna hlavne to aby sme nestagnovali na jednom mieste, pretoze stagnacia je akoby v kontradikcii so zivotom.. podla mna sa citime nenaplneny a prazdny prave vtedy ked sa nikam neposuvame, nezazivame nove veci, nerobime tu nasu nejaku cinnost k nasim cielom, nedosahujeme tie malicke postupne uspechy..
a tiez si treba zvazit co za ciele vlastne mame, ci ich skutocne chceme a ci to nie su len ciele kohosi ineho, ci je to skutocne to kam nas srdce taha. a nekomplikovat tie ciele, nerobit ich zbytocne nejake "vznesene", nech su hociako jednoduche, prizemne, ci pre ostatnych hlupe, dolezite je ze su nase a ze nas nejak pritahuju

anjelik *

Ono záleží dosť na tom, čo si pod jednotlivými pojmami predstavuješ. :o) Čo si predstavuješ, že život je, čo si predstavuješ , že je zmysel a čo chápeš pod pojmom láska.:o)

Ak pod pojmom život, rozumieš sám seba, seba ako živú entitu, tak potom zmyslom života je žiť, čiže, ty máš žiť. Ak pod láskou rozumieš chápanie a poznanie, tak potom sa môžeš v úvahách aj dopracovať k tomu, že zmyslom života je obsiahnuť a dosiahnuť čo najhlbšie pochopenie. A to sa dosahuje premýšľaním a nie tým, že si kupuješ veci, že sa zamilovávaš a odmilovávaš na počkanie.To rob tiež, ale snaž sa prísť na to, prečo to tak je. Prečo ťa tie veci tak rýchlo omrzeli. Možno aj preto, že sú neživé a ty živý si. Tak ako ťa ako život môže napĺňať niečo, čo živé nie je? :o) Vieš, ono tí ľudia, ktorých sa ty tak desíš, že si radšej schovaný dnu, sú tu na to, aby ťa obohatili. Svojimi postojmi, názormi, reakciami, svojimi vlastnými prejavmi života. Ty sa dostaneš do interagovania s nimi a to ti dá možnosť zase sa niekam posunúť. Vyhádzaných už bolo a bude, to predsa nie je koniec sveta. Ak sa vnútorne ukľudníš, ukľudnia sa aj hormóny v tebe a pleť sa ti zlepší. Vlastne tie vyrážky sú vyplavovaním tvojho vlastného jedu z tela. Zmysel života sa nehľadá, on sa postupne buduje a napĺňa. Si mladý, máš všetko pred sebou, tak vykroč von a skúmaj tento svet, čítaj ho ako zaujímavú, alebo menej zaujímavú knihu a uč sa z nej. O sebe, o druhých. Na to sme tu, aby sme vnútorne rástli a pomáhali si navzájom, neponárali sa do bahna zúfalstva, ale stáli pevne na povrchu. Na to ale musíš zosilnieť a silnie sa len poznaním a zážitkami. Ešte stále máš pocit, že niet čo robiť? :o))

sweater*

sice nemam ziadnu fobiu, ale tiez v podstate neviem preco zijem. urcite by sa naslo kopec ludi co sa ohradi, ze si zdravy, mas co jest, mas byt stastny... kde spat polka planety nema ani len to, jasne uznavam. ono to nieje nic o rozume, proste to ide dakde znutra, ze neviem preco som tu. chodim do prace, skoly, nakupovat, robim nejake hobby, ale v podstate to robim pretoze 'musim' a neviem co ine by som robil, neviem akym smerom sa vydat, neviem ani kde ten poondiaty ciel svojej existencie najst. mozno je to naozaj tak ze ziadny nemame, a musime si ho zvolit takym sposobom ze nam to pride ze sme to nasli, ze to je ono. ale v skutocnosti je to len volba. aaspon tak nejak si to predstavujem teraz. ako ked ludia poviem priklad najdu poslanie v sireni nejakeho nabozenstva, alebo ja neviem, nieco podobne. som si celkom isty ze nic materialne nas nedokaze spravit permanentne stastny a naplneny, tym padom odpada dost velka oblast kde netreba ani hladat, no a zvysok asi len skusat, experimentovat. mozno je nieco o com snivas, pomahat vysadzat lesy, zachranovat zvierata... neviem, to su prve veci co mi prisli na um ako priklady, skus zacat tam co ti casto beha o mysli

pacient123

nwm prečo hladať zmysel niečoho ked to niečo je len iluzia ktoru si domýšlam len preto aby mi bolo lepšie : !!!!! som veriaci takže na smrt moc nepremyšlam i ked raz som sa pokusil ...som na dne nwm čo dalej nevidím zmysel v ničom cítim sa sám !!!mam len dvoch kamošov z jedním by mohla biť aj docela sranda ale moc toho neviparatime kedže aj on aj ja mame momentalne problemy nič nieje ako prettym už asi od 12stich rokov až do teraz v 18stich som na dne som sociobik a nwm či mi bude lepšie ani nemá zmysel nad tím premyšlať lebo lepšie mi asi nebude za 6 rokov sa nič nezmenilo a tím že som si zvykol na to že som sám a nikam nechodím je pre mna ako nočna mora !!!! určite je pekné ked si človek myslí že život ma zmysel no mam aj taku teoriu že všetko je len v hlave človek ked uverí tomu že život ma zmysel tak sa bude mať fajn i keby to mala biť klamliva domienka !!! " v čom mam hladať zmysel ? ja nwm !!!poradte mi prosím