Neviem co mam od neho ocakavat

Príspevok v téme: Neviem co mam od neho ocakavat
Miriaaaam445

JE TO TROSKU DLHSIE ALE PRECITAJTE SI TO PROSIM CELE A PORADTE.. POPRIPADE KED MATE NIEKTORA PODOBNU SKUSENOST TAK NAPISTE AKO TO DOPADLO :)

Sme s priatelom spolu 5 rokov. Ked som sa ho minule opytala, ze ako to s nami vlastne v buducnosti vidi, tak mi na to nic nepovedal len ze ´´ co uz sa chces vydavat ci co?´´. Nemyslela som na svadbu ani som mu tym nechcela naznacit aby si ma uz vzal.. ide totiz o to, ze za tie roky sme sa spolu nikdy nebavili o nasej buducnosti, ci spolu chceme vlastne byt atd.. Ja o tom uz rozmyslam a preto som sa ho to opytala a on mi na to povedal len to, co som pisala vyssie. Je to normalne predsa ze ked ludia spolu chodia dlhe roky tak riesia spolu aj svoju buducnost. Ked som mu polozila tu otazku, tak som z jeho vyrazu na tvari a z jeho spravania v tom momente ucitila, ze ho to asi otravuje mozno... Nechapem ako ho nemoze zaujimat buducnost s priatelkou , ked sme spolu uz tak dlho.. to mam chapat tak, ze somnou nepocita ? Chodim sice este do skoly na vysoku a necham to na volny priebeh ci pojdem po Bc. studovat aj dalej alebo nie, cize teraz by sme sa ajtak nebrali ani nic ked este chodim do skoly. On toho roku uz konci skolu... jednoducho s nim chcem riesit veci ako je nasa buducnost ale potom ako som sa ho to mynule opytala a nic som sa nedozvedela tak ma nechal na takych pochybach... mam 100 chuti sa ho to opytat znova ale po minulom rozhovore mi je to az trapne ze co si bude omne mysliet ked to nanho zase vytiahnem.. ze ho s tym otravujem alebo co.. a preto rozmyslam aj nad takymi vecami, ze ci sa mi vlastne oplati s nim stracat cas ked nevie ci somnou chce v buducnosti ostat.. kebyze este ostaneme spolu a rozideme sa po tolkych rokoch tak ma asi porazi ze som premrhala koli nemu tie roky a nic z toho.. ja mam totizko taky mensi sen, ze chcem odist zit do zahranicia, zarabat a cestovat po svete... ale on nechce on chce ostat tu na SK.. cize ked som s nim tak mi uteka pomedzi prsty moznost stadial odist a skusit si splnit sen... ostavam tu koli nemu lebo s nim chcem byt.. a velmi by ma mrzelo keby nam to nevyslo a ja by som uz potom nemusela mat taku moznost splnit si sen.

Deria

Mna osobne by to velmi sklamalo, keby ma takto odbil. Jednoznacne sa s nim o tom porozpravaj a v ziadnych hadankach ale otvorene. Nemas mat co pochybnosti, ci sa k tej teme vratit, ci nie. Povedz mu, ze to potrebujes vediet, lebo sa chces podla toho zariadit. Povedz mu aj o svojich planoch. Lepsie sa rozist po 5 rokoch ako po desiatich.:)

Miriaaaam445

ahink : co sa tyka tych vyletov.. tak bola som minuleho roku v anglicku cez leto zarobit si, aj do Londyna som chcela ist tak som bola ale bola som aj s nim.. nejak sa mi podarilo ho presvedcit aby sme to tam spolu sli skusit.. ved 2 mesiace nieje dlho.. a idem aj toho roku ale uz sama. On konci a nechce odist.. pravdepodobne by si skusal hladat uz pracu mozno.. no a ja pojdem a mam v plane tam popri praci aj ist na vylety nejake ked sa podari a tak. hlavne znova do Londyna lebo minuleho roku sme boli len na jeden den a to je strasne malo.. este tam su veci ktore chcem ist pozriet.. potom ked zarobim a vratim sa domov tak chceme ist do Tuniska na dovolenku.. a planujem potom ist aj do Pariza.. bud ked uz budem doma alebo pojdem priamo z anglicka so svojou tetou ktora tam zije (ked sa mi ju podari presvedcit aby sla somnou).. takze v podstate sa snazim si to aspon malym sposobom plnit.. a chcem skusit aj erasmus ked sa mi to podari...

No som s nim sice dlho.. ale nechapem jeho spravanie voci nasmu vztahu... niekedy mam aj pocit ze sa riadi podla toho, ako ziju jeho kamarati napriklad.. ma kamaratov ktorí maju 7 rocne vztahy a este sa neberu ani nic..- mozno si namyslam ale myslim si ze ho to mozno aj ovplyvnuje ze oni su spolu tak dlho a nic a mi niesme tak dlho spolu ako oni tak to neriesi.. neviem uz no.. hocico ma napada ked tak pozorujem ako sa k tomu stavia

ahink

Pozri. Ste spolu 5r. Teraz si na pochybach ci s nim ostavat alebo sa rozist..plnit si sny (myslim ze zrejme skolu dokoncit chces).
Ak ta to takto trapi a nevies, na com pri nom si po tolkych rokoch..tak pri najblizsej vhodnej prilezitosti sa s nim o tom otvorene porozpravaj. Spravte si pekny den ci vecer (spolocny program napr.nejake podujatie vylet prechadzku kino, dobry obedik ci vecera a potom v takejto uvolnenej pohodovej chvilke sa k tomu vrat. Kludne naviaz na minulajsi vas rozhovor, ze padla vtedy ta otazka ohladne buducnosti ze sa nevyjadril a ty chces pocut jeho predstavu plany tuzby sny ake ohladne buducnosti ma. Nevrav o vasej buducnosti ale vseobecne (ak bude tocit len a len o sebe a ty tam nikde nebudes figurovat atd tak je predpoklad ze s tebou tu svoju buducnost nevidi, nepocita v nej s Tebou. Ak ta do tych planov zakomponuje a bude hovorit o vas tak to jasne je. A ak bude ani ryba ani rak..tak uz kalkuluje a hlada unikovu cestu aby o tom s Tebou nemusel vobec hovorit..lebo nechce. Takze v 1 a v 3 pripade ak ti uz bude jedno co a ako a budes si chciet byt uz na istom a bude sa "krutit" s odpovedou..spytaj sa ho priamo na vas dvoch. Lebo ak s tebou nepocita nevidi ta po svojom boku v buducnosti..zbytocne pri nom ostavas a stracas cas. Lebo tu nejde o ziadne zasnuby svadbu planovanie rodiny. Ale Tvoj vlastny pocit istoty ubezpecenia ze je to muz s ktorym mozes pocitat do buducnosti.
A sny su na to aby sa plnili realizovali. Mas sen cestovat atd. Ale skusala si to uz aspon po troske? Dovolenky vylety pobyty vonku? Ak sa ti to zapaci a chyti ta to..tak pod kym si este vo veku v akom si. No tu skolu si dokonci aby si aspon nieco mala v rukach ked si sa uz na to dala

doubledog

ide viacmenej o to, ci sa prisposobis ty jemu alebo on tebe.
nejaku zakladnu predstavu o buducnosti asi ma, ked o nom vies, ze chce zostat na SK.
a aj keby sa nejak pozitivne vyjadril (ze chce s tebou ostat), tak asi by bol problem s tym, ze ty chces odist a cestovat a on nie.

radiiim

On nevie co chce v budoucnosti? ;) uhm, zvláštně. Len ty pekne studuj dalej a spln si ten sen. Ja byt tebou, rozidem sa s nim :)