Chudne celá rodina tipy a rady!

Príspevok v téme: Chudne celá rodina tipy a rady!
Weri

Ahojte, rozhodli sme sa že cela rodina začne spoločne držať dietu a začne sa zdravšie stravovať. Potrebovala by som nejaké rady a tipy na prípravu obedov, nejaký ten jedálny lístok. Takú inšpiráciu aspoň na jeden týždeň .... ak máte nejake skúsenosti alebo recepty budem rada ak ich pridáte a pomôžete nám .... Ďakujeme....

vlasto

Hmm ze jeden krajec chleba, ci na ranajky ci na veceru :) to musite byt potom hladny ako psy. Ja som jedaval min. 4 chleby, aby som bol najedeny a to nie som ziadne havado, nikdy som nemal viac ako 68 kg pri vyske 178cm. Alebo som kludne zjedol 400g vianocky, ale nie ziadnej biednej suchej vianocky, ale kvalitnej rakuskej. A ze chleba je nizkokaloricky, trosku si o tom nieco nastuduj. Viem co hovorim sam som to vyskusal aj nadalej na tom zotrvavam, a nie je to ziadna dieta ale normalne stravovanie. Inak nie kazdemu robia lepkove obilniny problem,tak ze od nich pribera, kazdy sme iny ale je vela tych co maju s tym problemy a z toho priberali. Ja som bol inak so svojou vahou spokojny, vysadil som to len zo zdravotnych dovodov a popritom som si vsimol, ze tuk mi po celom tele ubuda a na bruchu sa rysuju pekne kocky.

Weritas

Nájdi čaro v olivovom oleji rob na ňom mäso dávaj do šalátov hodí sa k veľa veciam potom každý deň žihľavový čajík :) A namiesto ochutených vôd radšej citrónová voda, či grep a pomaranč štavy :)

beacon

to je dalsi blud nejest po 6hodine.ak som hladna tak si dam jeden chlieb ale tmavy bez vsetkeho alebo natenko slivkovy lekvar.to nie je spravne po 6tej nejst ak si hladna.jaak o 9dostanem navnieco chut tak si dam kusokcchlieba.psenicu vylucit je blud poriadny.obilniny su zdrave ale v normalnom mnozstve daj si na rajaky jeden chlieb nie viac.

nozdraP

ja predpokladam ze reakcie su len agentmi provokatrrmi umyselne napisane.taky blud pisat ze nejedz vobec chlieb!ved chlieb je nizkokaloricka strava.denne dve krajce su v poriadku.denne jem chlieb a chudnem.Ale chudni sportom ziadna dieta.beh je najlepsi.a co sa tyka stravovania vobec netreba drzat dietu len jest vsetko a z nicoho nedpluvat ide o beznu varenu stravu.ako gulasova polievka ci strapacky ci fasirky len zo vsetkeho jedz ale len jeden tanier viac ai do mna uz nevojde a k normalnemu jedlu si rob salat ja robim z kapusty.chlieb si davam aj na verecu ked som este hladna.chlieb je dietna potravina.a co sa tyka slaniny tak vypecenu ju jem ked na nu dostanem chut vtedy z nej vyjde tuk.ak budes sportovat krasne mozes schudnut beznou varenou tradicnou stravou s tym ze jeden tanier jedz.vecera cierny chlueb a jablko napriklad.Ja nedoporucujem vylucit obile cerealie a jest lem maso ako to hlupe skodlive diety doporucuju lebo to aj ked tak schudnes mozu poskodit pecen oblicky atd.staci jest normalnu kombinaciu jedal len v mensom mnozstve cize jednu beznu porciu bevrchovate.ja chudnem s plnym zaludkim a dennym behom a vsetko ide dole.Sportuj

vlasto

vyrad zo stravovania vyrobky zo psenice, to znamena ziadny chlieb, pecivo, sladkosti, kolace, nezahustuj mukou. A netreba ani cvicit. Predpokladam ze by bolo vhodne vysadit aj ine lepkove obilniny, no neviem to potvrdit, kedze som ich takmer nikdy nekonzumoval. Ale psenicu som vysadil, su mi vidno uz zily na bruchu :) az tak sa mi stratil podkozny tuk, ale robim sem tam aj brusaky.

redka

Ufff flora/rama miesto skutocneho masla??? Tak to radsej nic...

Na zaciatok mozno pomoze zmenit prilohy k jedlam v zmysle delenej stravy... Teda ak mam napr. Maso dam si k nemu len zeleninu (okrem zemiakov) ... Cize nejaky salat, varenu, parenu, grilovanu zeleninu... Obmedzit ci uplne vylucit mucne jedla a rafinovany cukor a vsetko, co tento cukor obsahuje... Toto by mohlo na zaciatok pomoct... Sledovat si pitny rezim a samozrejme hybat sa... cele je to zlozitejsie... Chcelo by to studium nie len nejaky jedalnicek na tyzden, aby ste vsetci pochopili v rodine, preco toto ano a toto nie, aky ma to ktore jedlo vplyv nielen na vahu, ale aj na celkove fyzicke zdravie a tiez psychiku...

Nicolett

Hlavne ryby nejedz bravčové mäso v žiadnom prípade sladké to radšej jedz slaninu než horalku.Pecivo nie je dobre na raňajky ni rožok. Odporúčam celozrnný chlieb nie s maslom, ale s flórou /ramou šunka by tam nemusela byť + paprika alebo paradajka. Na obed nejaká ryba ja mam rada údeného lososa z lídra a na večeru presne do 6 niečo ľahké a nepi sladké nápoje. A preto nejedz po 6 lebo po 6 človek nič nezvykne robiť a potom to nemá ako spalit