Hernia disku

Príspevok v téme: Hernia disku
TejstyBejkon

dobry den, mam 27 rokov. V poslednej dobe som mal caste bolesti v krizoch ktore casto boli vacsie po navstevach posilovne az jedneho dna po praci som sa ledva vystrel. Po navsteve lekara a CT som mal takyto zaver :
extruzia disku L5/S1 medio-paramedialne az subartikularne vlavo s kranialnou propagaciou, s kompresiou lavej casti duralneho vaku a odstupu korena S1 I.sin. Susp extruzia disku L4/5 medialne s kaudalnou propagaciou a kompresiou duralneho vaku. Berem lieky ako dorsiflex, magnezioum, obcas zaldiar alebo aulin pri vacsi bolestiach. Vie mi niekto prosim poradit po slovensky co to znamena pre mna a co mam vlastne robit? moja dovera voci lekarom u nas je minimalna kedze ked som bol 1.krat u lekara tak ma poslali ortopedovi a ten mi povedal, ze to je skratenymi slachami po zanedbanej rehabilitacii. budem vdacny za kazdu radu dakujem.

aliso

najdi si dobreho, ale fakt dobreho terapeuta a zacni cvicit presne cviky , ktore Ti \"usije na mieru\".
Lieky Ti nepomozu len Ti zatazia pecena a ladviny. Ak ma szapal len teplo a teplo, ale suche!!!!!
Ziadne kupanie a pod, ani dlha sprcha na krize.
Cvicenie je dozivotne a musis zmenit zivotny styl.
Mne povedal lekar, ze budem na voziku a chodim po horach:)
Kazde rano a vecer cvicim a k tomu 2x tyzdenne pod dohladom terapeuta.
Nedaj sa zlanarit na operaciu ani na ozonoterpiu. To je to posledne . Staci jeden zly rez a si skoncil.