Ako naznacit priatelovi, aby schudol

Príspevok v téme: Ako naznacit priatelovi, aby schudol
ata52

Caute..som s priatelom len velmi kratko - mesiac apol, ale musim povedat, ze m prekaza jeho postava - pivne brucho. Nepovedala som mu to, lebo rpedsa mu nemozem rozkazovat co ma robit.
Chodi behavat asi 2-3 krat tyzdenne, neje sladkosti, je normalne porsie ejdla bez prejedania, ale tak cez vikendy si rad vypije.

Viem, ze pred dvomi rokmi chodil do fitka, mal celkom dobru postavu, ale etraz nema pracu, tak si odklada peniaze na ine veci a nie na fitko.

Viem, ze sa snazi, ale ako mu naznacit, zeby mal vaic cvicit? Ja nechapem preco nechudne, ked neje ani vela, ale priznavam, ze je tak psychicky slabsi, co s atykarozchodu s byvalou priatelkou a este strata prace.

Som ochotna ist aj s nim cvicit, len potrebujem poradit ako mu to naznacit, aby sa neurazil.

Dakujem :)

ata52

Velmi mu nemozes hovorit do jedalnicka..je emdzi nami 8 rocny rozdiel...tak mozno ma vnima ako soplavu..on mi tiez enrozkazuje co by som mala a co nie.

a fifty fifthy: mas pravdu, ale tak ja mam take nromalne prsia, mam sumerne telo..vsetkeho akurat, tak neviem ako vnima moje prsia.

a to rozhodnutie bud ja alebo pivne brucho..radsej nie! nechcem ho urazit :D

fiftyfifty.

On by ti zas mohol na oplatku nenapadne navrhnut ze mas male kozy a mala by si ist na plastiku aby ti ich o kus zvacsili

odpovedam

kazdy sa musi s vlastnymi problemami vysporiadat v prvom rade sam, nestavaj sa do ulohy riesitelky ty a prestan sa pytat, co viac mozes spravit. tym, ze si mu oporou, robis dost. cvicenie je efektivne len na cca 20%, klucova je strava. neviem, co to su normalne porcie, ale alkohol su tzv. prazdne kalorie - to znamena, ze ak sa okamzite nespalia, ukladaju sa. takze ak ho chces motivovat, tak v prvom rade popracujte na jedalnicku a navrhni mu spolocne cvicenie, ze sa chces trosku rozhybat, spevnit a potrebujes pri tom pomoc skusenejsieho. hadam vam takto vyjde chodit cvicit spolu. drzim palce.

ata52

liecitel:

vdaka, myslim, ze mas pravdu, ale tak ho mozem dostat do psychickej pohody? Snazims a mu byt oporou a hovorim mu, ze to zvladne a ze si anjde pracu.
Co by som este mala urobit?

liecitel

No prave preto nechudne lebo psychika mu to nedovoli.A aj ked bude 7 krat do tyzdna chodit do fitka mala sanca ze sa daco zmeni...skus mu skor pomoct dostat sa do psychickej pohody a vsetko ostatne pojde spontanne