Genitálny herpes - rozsirenie?

Príspevok v téme: Genitálny herpes - rozsirenie?
bachh

vsade citam o tom ze gen. herpes je jedno z najrozsirenejsich ak nie najrozsirenejsie pohl. ochorenie ktore je skor stigmaticke ako nebezpecne ... ale nikde nevidim statistiky o tom ako je rozsirene na Slovensku, je tu vobec na to povinne hlasenie od lekarov? lebo ked sa tak pozeram na internete je o tom len par clankov a diskusii a akoby na Slovensku takmer ani neexistoval... mal s tym niekto skusenosti ?

Baby15

Ahoj Antiherpeska, prosim o radu,,,liecitelka ti sama vyrabala nejake sirupy alebo aka to bolo konkretne liecba??vdaka, mne sa to prvykrat objavilo v oktobri odvtedy beriem herpesin ale ked si dam pauzu zase sa objavia dva tri pluzgiere na imunitu beriem lieky megaenzymy aj b komplex,,,uz som zufala porad nieco,vdaka.

RNG

Viacere mikroby v tele su zodpovedne za znizovanie imunity, medzi ne patria napr chlamidie, boreliozy, L-formy a niektore virusy.
Preto prvorada uloha je tie infekcie potlacit, inac je clovek neprestajne chory.

olga755

je 2 mesacny vysev normalny ? na inych health-forach som citala ze sa to stava, moze to byt aj tym ze som ho dostala pred polrokom ?

olga755

moj vysev trva uz mesiac a pol a je to dost frustrujuce... gynekolog mi povedal to iste ze zvysovat imunitu... je mozne ze zato moze kooinfekcia s plucnymi mycoplazmami a chlamydia trachomatis ? ??

RNG

Opakujem, v dnesnom case zijeme v tichych epidemiach roznych virusov a preto je dobre pre kazdeho si zvysovat viralnu imunity, a nie cakat, az mu zvonku virusy alebo tie co nosime v sebe poskodia telo.Viac najdes pod slovom herpes a mojim nickom cez Google.sk

herpesss

Ako je to vlastne s tým herpesom - odborný text:

Genitálny herpes, herpes genitalis patrí medzi vysoko nákazlivé, vírusové, sexuálne prenosné ochorenie. Výskyt genitálneho herpesu je celosvetový. V Európe je to 7 až 28% populácie, ktorá trpí na toto pohlavne prenosné ochorenie. Pôvodcom genitálneho herpesu je vírus Herpes simplex.

Existuje osem subtypov vírusu herpes simplex, ale len dva z nich sú schopné vyvolať toto ochorenie. Herpes simplex typu 1 (HSV I) najčastejšie vyvoláva výsev okolo úst a na perách, veľmi ojedinele môže spôsobiť problém v oblasti genitálií a konečníka. Herpes simplex typu 2 (HSV II), ten je pôvodcom genitálneho herpesu (oparu) a aj v okolí konečníka, ale nezapríčiňuje vznik oparu na perách a v okolí úst.

Herpes vírus sa prenáša len priamym kontaktom pokožky s postihnutým miestom, aj keď infikovaný človek nemal práve prítomný výsev. U ženy sa laboratórnym testom dá preukázať prítomnosť tohto vírusu, aj keď nemá prítomné vyrážky. Ak sa vyrážky objavia vtedy sa choroba stáva veľmi infekčnou, a napríklad človek s oparom na ústach pri orálnom styku, môže vírusom nakaziť genitálie svojho partnera. Preto sa odporúča vyhýbanie sa pohlavného styku v čase výsevu.

U ženy, ktorá sa infikovala herpes vírusom počas tehotenstva po prvýkrát, alebo ním trpela ešte pred otehotnením, mala by túto skutočnosť oznámiť svojmu lekárovi. V oboch prípadoch existuje riziko prenosu hespes vírusu na dieťa počas pôrodu. Pri akútnom výseve herpesu, je primárne volený cisársky rez (operačné ukončenie tehotenstva), aby sa zabránilo infikovaniu novorodenca. Ak žena na herpes v minulosti trpela a v čase pôrodu nemá prítomné vyrážky, môže rodiť spontánne, teda vaginálnou cestou.

Zákernosť herpes vírusu spočíva v tom, že sa ukrýva v nervových bunkách tela, kde ho imunitný systém nevie odhaliť. Herpes vírus je tak pre imunitný systém človeka neviditeľný. Herpes je nevyliečiteľné ochorenie a u mnohých ľudí sa objavuje periodicky. Často sa objavuje v období, keď človek prekonal nejakú chorobu (chrípku, nádorové ochorenie atď).

Aktivovať ho môže aj stres a podráždenie v oblasti jeho najväčšieho výskytu, u žien menštruácia, horúčka alebo opaľovanie. U žien herpes vírus zvyšuje riziko vzniku rakoviny krčka maternice. Takisto aktívne štádium herpesu zvyšuje riziko nákazy HIV vírusom. Otvorené herpetické vyrážky sú výbornou vstupnou bránou pre preniknutie HIV do krvného obehu.

Dobrá rada nakoniec. Nebozkávajte sa s človekom, ktorý má na ústach opar, nedeľte sa s ním o spoločný pohár, alebo príbor, či uterák, ak má genitálny herpes. Úplne sa vyhýbajte pohlavnému styku (análnemu, vaginálnemu alebo orálnemu), keď sa u vás alebo partnera objavia príznaky herpesu. Vždy s takouto osobou používajte kondóm (prezervatív) a nemilujte sa ani keď použijete kondómom, ak má partner výsev. Hrozí nákaza tých častí teľa, ktoré kondóm nepokrýva.

RNG

Pohlavne sa prenasa hromada chorob, ale mnohe z nich sa daju dostat aj nepohlavne najma sa to tyka roznych virusov, vcitane oboch herpesov simplex a inych.
A oba herpesy simplex sa mozu zjavit aj inde v tele, nie len na pohlavnych organov(HSV2) z pere(HSV1). To su len obvykle a typicke miesta, kde sa obvykle ukazu.

bachh

antiherpes to mas teda pravdu ja mam 22 rokov a dostal som to po druhom nechranenom sexe !!! nie od druhej partnerky ! a o to horsie je ze moj druhy vysev pretrvava uz asi mesiac ...mozno kvoli tomu ze som bral antibiotika kvoli kaslu a mam oslabenu imunitu... len nechapem ako je mozne ze sa o tom nerobia statistiky... to sa ako neberie za pohlavne prenosnu chorobu ? viem ze je to skor nepekna ako nebezpecna choroba ale do certa ako ti ludia maju nadviazovat znamosti ? ved to sa clovek boji povedat ze ma nieco take ked sa tu o tom takmer ani nehovori... alebo ma to radsej clovek tajit pred svojimi partnermi ??? to asi nieje velmi pekne a dokonca asi aj nezakonne...

antiherpes

Je to strašná pliaga, dostala som ho od môjho prvého sexuálneho partnera, s ktorým som predtým chodila štyri mesiace. Až potom k TOMU došlo. A už o dva dni som ho mala. Takže nie je pravda že to majú iba sexuálne promiskuitní ľudia. Buďte predsa trocha ohľaduplní. Neviete ako k tomu kto príde. Odklusala som povinne ku gynekológovi, čo som zistila žiadne štatistiky sa nevedú, ale je toho na Slovensku ako maku. Netušíte od koho to dostanete, možno aj od manžela :D. Za nikoho nemožno dať ruku do ohňa. Garantujem ale že lekár vám to nevylieči. Jediné čo vám povie, že to bude už navždy. Nie je to pravda, nevzdávajte to. Ja som sa ho zbavila až po dvojročnej liečbe u liečiteľky. Bolo to o nervy a nebolo to ani lacné. Ale najhoršie je, že ma to zasiahlo aj psychicky. Odvtedy mám problém s nadväzovaním známostí.Stále som v strehu, hlavne keď viem, že ten herpes v tele nezistí ani urológ, len vtedy, keď ho práve muž má. A v tom čase aj tak nemôže mať sex, lebo by ho to bolelo, takže žena nemá šancu ak muž nie je čestný a neprizná sa zistiť, či jej niečo hrozí.

Delete 2

To je tým, že ľudia striedajú sexuálnych partnerov ako ponožky. Bodaj by sa vám to všetkým aj na tvári objavilo, aby sa dalo vždy zistiť, kto žije takýmto štýlom.

Nič v zlom.