Diagnostika psychických chorob

zewa

Najdi si v okoli klinickeho psychologa a objednaj sa na psychodiagnostiku. Pripadne chod k psychiatrovi a ten ta posle ku klinickemu psychologovi na diagnostiku. Neviem ale ako je to hradene. Kedy ti to hradi poistovna a kedy si platis sam. Asi by som zvolila psychiater a az potom klinicky psycholog. Psychiater ti vypise vymenny listok, takze by to malo byt zadara ;)

_meno

Ahoj slnko9999

Mozno nedostatok pochopenia v tvojom okoli prenasas do seba ako "ja som chory".

Staci jednoducha odpoved na tuto otazku: Nachadzas sa v láskyplnom prostredi vhodne pre realizaciu tvojho zivota?

LMarika

Nefajcis marihuanu? Ani len zo srandy raz za vikend? Nechodis po diskotekach a nepijes alkohol? Niekto vypije dva pohare vina a uz lezi na zemi, ak ma intoleranciu na fruktozu alebo na sorbit (taky by nielen, ze nemal pit vino, ale ani jest ziadne ovocie, sladkosti a pit ovocne stavy a ti chudaci sorbitovi nech este aj na zubnu pastu a ustnu vodu definitivne zaudnu) a iny vychlasta aj dve flase a nebude mu nic. Nema zmysel vychvalovat sa, kolko znesies, lepsie je radsej pochvalit inych za to, kolko znesu oni a priznat si, ze neznesies a hotovo a nech ti daju pokoj, alebo nech ta hoci aj vysmeju, ale ide tu v prvom rade o tvoje zdravie. Drogu si uz niekedy vyskusal? Ja este nie a ani nechcem. Kasli na drogy, hocijake cigy a alkohol. Nepises, ci fajcis a pijes, ale ak ano, tak s tym prestan. Ako sa citis telesne? Dobre? Nemavas casto nafuknute brucho a plynatost? Nemavas casto hnacky po jedle, ze ta prezenie? Nemavas casto zapchy? Nestava sa ti, ze po urcitych jedlach, a to po takych, ktore mas najradsej a casto ich jes, prdis aj 12 hodin? Bolesti hlavy s pocitmi na vracanie? Bolesti hlavy, ktore az po povracani sa prestanu? Napriklad po mliecnych vyrobkoch? PO polievkach, do ktorych ide mlieko a slahackova smotana? Nestava sa ti, ze sa ti po jablku, alebo po mlieku, ci inej potravine zatoci hlava a mas pocit, ze odpadnes, prepadne ta unava, ze musis ist okamzite spat, hoci pred jedlom si sa citil byt sviezi a vyspaty a celkom fit? Nemas alergiu na plesne a nezdrziavas sa v plesnivom prostredi alebo nemate doma tapety? Casto vetraj! PORIES TELO A TVOJEJ PSYCHIKE NEBUDE NIC!!! Bud si daj urobit testy na potravinove intolerancie, alebo ak na tie testy prachy nemas, tak jednoducho sebapozorovanim vyluc zo stravy to, co ti sposobuje uz vyssie uvedene problemy. Testy na potravinove intolerancie sa robia dvoma sposobmi. Odberom krvi (plati pre vsetky potraviny okrem cukrov) a dychovymi skuskami v Rakusku (plati pre cukry: laktoza, fruktoza, sorbit, glukoza). Na tu cukrovku ta mozu aj na Slovensku vysetrit, vsak samozrejme a na laktozu zadarmo u gastroenterologa, len musis povedat, ze chces doplnkove vysetrenie enzymov (laktaza tam bude tiez), plus budes vysetreny aj na celiakiu a helikobaktera. Nejes vela sladkosti? POtraviny, na ktore mas intoleranciu, mozu na tvoje telo posobit ako jed a ty to mozno aj citis, mozes sa citit, ako keby si zomieral na nejaku otravu a ako keby ti z tej otravy zacinalo sibat. Najskor si daj porobit tie testy, cim skor vyluc nevhodne potraviny, ktore ti v tych testoch vysli a az potom, ked sa ti stav nezlepsi, navstiv psychologa za ucelom rozhovorov. Rozhodne nie vsak psychiatra za ucelom brania liekov. Za 80 € si mozes kupit v lekarni, pripadne objednat cez internet Food detective. Je to maly domaci test na potravinove intolerancie a obsahuje 46 potravin. Neobsahuje vsak cukry. Medzi potraviny najcastejsie sposobujucich intolerancie patri laktoza, mliecna bielkovina, psenica, kukurica, zemiaky, ryza, gluten, soja, cervena fazula, vajecny bielok... Existuje aj histaminova intolerancia, na ktoru sa robi test u alergologa z odberu krvi. Mozno ti trochu pomoze aj to, ked teraz povedzme dva dni nebudes vobec nic jest, iba pit vodu z vodovodu a zuby si umyvat bez pasty. Mozno to bude taka mala ocista od vsetkeho svinstva, ktore sa do teba dostalo zo zlej stravy a napriek hladu sa celkove budes citit lepsie. POtravinovy problem si cim skor pories, nelutuj peniaze za ten test a ani gastroenterologa sa neboj, ja som uz hadicu prehltla a nic strasne sa mi nestalo, celkom v pohodicke som to prezila a to som baba. A ty si chlap a chlapi su odvaznejsi, takze verim, ze strach mat nebudes a cim skor sa na to das, tym lepsie. Drzim palce!