Vaginálna mykóza - čo s nou?

Lilien996

Mne robil doktor vela vysetreni praco sa mi mykoza vracia no nic nezistil neskor som obmedzila cukor na minimum, prestala som sladit sladkosti som uplne vylucila zacala som jest probiotické jogurty a viac zelenbiny a doktor mi poradil nech skusim wobenzym a s touto kombinaciou mi to zabralo a mykoza sa uz 4 mesiace nevratila wobenzym som užívala pol roka

tachechos

Cauko cauko ;) takže takro ti poviem. Mykoza je vysledkom viacerych variacii. Ak si zadana a mas priatela s ktorym praktizujete aktivny pphlavny styk - smer dermatovenerologia. Nie gynekolog!! Nevyriesi nic. Je to jednoduche. Opyta sa teba opyta sa jeho, zoberie krv, moc, vzorku z posvy ako u gynekologa a ak nieco najdu, da ti antibiotika. Ak nemas priatwla alebo nepraktizujes aktivne sex, je tu viac moz.osti tiez.mala som s tymto aj ja problemy a ked som sa nevedela po tyzdni vysporiadat, kupila som si micomax za pet evri, dalsi den mi bolo ako v nebi.

Ale to uz vazne len ako sos ber :).. Naspet k teme - co robit ak mas mykozu...nenos tanga! Ziadne umele spodne pradlo, fajne bavlnene, prijemne, nech sa cez nu da dychat..akoze pokozke. Chod do obchodu, kup si kyslu smotanu alebo jjogurtbiely s akticnou mikroflorou ci ako sa to vola. Daj si trosku na vlozku a nechaj posobit. Upokoji to a vytvara to priaznive prostredie. Dalsia vec, nepreplachuj sa casto vodou, nicis tym prostredie, ktore si vytvara posva. Pi vela vody!!!!!!!!! Toto som nikde na nete nenasla ale ja som sa prichytila ako malo pijem a je tu leto, skusila som viac pit, najprv dve litre teraz tri za den po poharoch, pre zenske intimnoati a vylučovanie je dostatok tekutin takisto dolezity, muai to ist von a nie sa zdrziavat vo vnutri a potom sa tvoria infekcie ako napr mykoza a tak. Aj lekarka mi to odsuhlasila ;)... Dalej ak si skusala pouzit canesten a nezabral, netrap sa a nechaj to, ani mne nezabral a tak som si kupila ten jogurt.. Ak ta to trapi dlho, kup si mikomax, to je jednprazova tablerka, par meaiacov po tom by si nemala mat potrebu riesit zase mykozu. Ak sa ti vrati kontaktuj dermatovenerologicku a ona to uz vyriesi...mykoza je fakt neprijemna a postihuje hadam kazdu zenu, mam odzite aj ja tak sa srz a verim ze som ti pomohla!! :)

Fleur-de-lis

no ja osobne som ju nemala, ale kamarátke pomáhalo vzdušné bavlnené oblečenie a prísne vyhýbanie sa cukrom a teda aj všetkému z múky, hlavne tej bielej ale aj celkovo obmedziť. Zdravšie sa stravovať, pohybovať sa, aby sa posilnil organizmus a imunita.

mirka090

Ako casto ta trapia? Iba v lete ci aj behom roka? Ja som mala celorocne mykozy a moj gynekolog mi odporucil popri anitimykotickej liecbe uzivat wobenzym a mne to pomohlo mykozy sa mi nevratili