Kliest a zacervenanie

Príspevok v téme: Kliest a zacervenanie
Klieest

Zdravim,predvcerom som si nasla na nohe kliesta pomerne maleho este nenacicaneho.Vybrala som si ho a dnes som si vsimla ze sa mi na tom mieste spravilo zacervenanie-pripomina drobnu vyrazku.Chcem sa spytat co s tym ake mate skusenosti?Treba ist hned k lekarovi alebo miesto dezinfikovat a to miesto sledovat?A este sa chcem spytat ze ked by sa mi to zhorsilo ale zacala by som brat antibiotika tak hrozi mi nejake riziko?vdaka

Cliattsi

ahoj pozri si toto, to som pisal ja. Je to velmi dolezite, ak sa zaujimas o svoj zravotny stav po kliestovi www.zdravie.sk

Pýtaš sa, či by ti hrozilo riziko, neviem, ako bola polozena ta otazka, po antibiotikach, alebo po kliestovi ?
Každopádne rada nad zlato - NESPOLIEHAJ SA NA DOKTOROV, tí o tom bohužiaľ veľa nevedia.Aby si nedopadla zle. Ak máš problémy, bude ti zle, alebo sa budeš cítiť na chorobu, zaznamenaj si to a sleduj to, čo je napísané vyššie v odkaze.

EvickaBBB

Ja som mala pred dvoma tyzdnami kliesta a vsimla som si ho, kym to bola len taka malicka cierna bodka, na ktorej sa hybali nozicky a hlava bola do mna zahryznuta. Hned som vedela, ze je to kliest. Nevedela som, co si s nim pocat, tak som isla k doktorke. Odstranili mi ho pinzetou a dostala som mast. A este poucenie, ze miesto po kliestovi si mam sledovat a ak by sa do nejakych troch tyzdnov vyskytol vacsi cerveny flak, mam sa dostavit na odber krvi a asi mi bude treba antibiotika, lebo by to mohla byt borelioza. Ale nic sa mi nestalo, ziadny flak tam nastastie nemam.