Štúdium na gymnáziu a divadelný krúžok

Príspevok v téme: Štúdium na gymnáziu a divadelný krúžok
Dušana888

Dobrí deň
Mám takú otázku, chcela by som študovať na gymnáziu, no neviem, či na to mám. Som s C triedy, nie z A, čiže nie s jazykovej. Potom neviem, či by som tam neprepadla, keď už teraz v ôsmej triede mám prospela veľmi dobre. Nemám súce ani jednu trojku ale mám veľa dvojok. Môžete mi niekto povedať, či je to dobrá voľba a že, aké približne je tam učivo? A potom druhá vec, chcela by som tam chodiť na divadelný/dramatický krúžok. Neviete, či je tam niečo ako prijímačky na ten krúžok, alebo sa tak môže prihlásiť hocikto? A čo sa tam akože robí? Chodieva sa potom pozdejšie hrávať, také malé roly aj do divadla? Alebo len školské predstavenia a tak? Máte s tým niekto skúsenosti? A ako sa to dá zvládať popri učive na gymnáziu? Poraďte mi prosím :) budem Vám veľmi vďačná :)

Dušana888

Dominika a prijímačky boli ťažké? Ja som čítala, že sa robia z matematiky, slovenčiny a z angličtiny, je to pravda? A to sa zo všetkých týchto troch predmetov robia prijímačky v jeden deň? Koľko máš času na jeden test na prijímačkách? A s tvojej triedy nechodí niekto na ten divadelný krúžok? A ešte sa chcem spýtať, učia sa všetci rovnako, alebo je rozdiel, či si z A,B alebo z C triedy? Myslím na gymku :) že či to napriklad nieje o kus ľahšie v tej C alebo B triede? Ďakujem za to, že mi dokážeš takto poradiť :)

D0minika

Ahoj,
1000x si to ešte premysli. Idem do druhého ročníka na gympli. Na základnej som vždy prospela s vyznamenaním ale nikdy som nemala samé jednotky.
Ak chceš mať na gympli priemer 1,0 , tak ver mi, že sa budeš musieeeť veeľa učiť. Ja osobne som veľmi lenivá a učiť sa mi nechcelo, tak som aj tak dopadla, s priemerom 2,0 :D.
Predmety sú ako na základnej škole (gymnázium je ťažšie pokračovanie zš), je tu dosť ťažká matika a fyzika - teda aspoň pre mňa- a na našej škole je aj dosť prísna anglina.
A neboj, určite neprepadneš, ja mám spolužiakov, ktorí mali na zš aj trojky a tu prešli, síce so štvorkami, ale prešli :D
A ak to je divadelný krúžok, tak by sa žiadne prijímačky nemali robiť podľa mňa. Tiež tu máme kopec krúžkov a na žiadny sa prijímačky nerobia, učitelia by mali byť radi, že sa im niekto na ten krúžok hlási.
Ak ťa o gympli ešte niečo zaujíma, tak kľudne sa spýtaj :-)