Pracovne pohovory - neuspech

Príspevok v téme: Pracovne pohovory - neuspech
Katka652

Neviete ako zaujat na pohovoroch? Cez personalistov prejdem, som si ista ze moja kvalifikacia, skusenosti su ok, ale aj tak mam dojem ze na pohovoroch neviem urobit dojem..viem ze konkurencia moze byt velka, neviem aki su dalsi kandidati a pod. no aj sama mam pocit ze neviem dat do toho vsetko..inak na pohovor sa vzdy seriozne pripravim, viem co sa pytaju, atd, otazky, o spolocnosti a pod. o to nejde..no pravdepodobne nieco robim zle a neviem co..

odpovedam

robila som v personalnej agenture a je naozaj pravda, ze na 1 miesto sa hlasia stovky ludi. na 1 zivotopis pripada personalistovi priemerne 10 sekund, je pravda, ze sa to necita. len sa ocami prebehnu klucove udaje, takisto na motivacne listy nie je cas. takisto zivotopis dlhsi ako 1 strana je uz zataz pre personalistu, nerozpisujte sa zbytocnostami.

Co sa tyka pohovoru, tak je to skor o tom, aby clovek neposobil bezchybne a akoby zozral vsetku mudrost sveta a ze uz vsetko vie, ale skor to, aby zapadol do hodnot firmy. Ked je pre nas napr. podstatna praca v time, tak sa nehlada prilis ambiciozny clovek a opacne.

casto sa hlada aj v databaze prihlasenych ludi do agentury, aj takych, ktori sa registrovali pred 5 rokmi - kedze presne sa vie, aku maju prax. Atd, atd. Kazda personalka uz ma svoje postupy.

Takze, ano, je to vseobecne tazke sa dostat na nejaku poziciu, schopnych a vzdlanych je vela, hlavne asbolventi to maju tazke. Treba vsak len skusat. Ale usmev a sebavedome vystupovanie robia naozaj vela :-)

lulu2233

Obávam sa že ďalší to vystihol, ale nikdy netreba strácať nádej lebo ako sa hovorí aj motika môže vystreliť :-)

lulu2233

Prepáč nechcela som ta zasa znechutiť, určite ti to raz vijde, len to možno bude chcieť viac času.Len toto bola bohužiaľ moja skúsenosť, na začiatku som do toho išla s entuziazmom, keďže som už aj niečo dokázala tak som si verila, z niektorých pohovorov som mala veľmi dobrý pocit ale nič z toho nikdy nebolo.
Hlavne sa zbytočne nepodceňuj, to že este nemáš prácu nemusí mať nic spoločné s tvojim kvalitami. Na pohovor sa snaž ísť vždy pozitívne naladená s radostou že stretnes nových ľudí a niečo sa dozvies akokoľvek vždy to môže byť aspoň dobrá skúsenosť.
Fajn je keď človek pôsobí milo, aktívne, zvedavo, seriózne, tiež je dobre reflektovat toho kto s tebou robí pohovor.

dalsi

Chces vediet, co ti chyba na pohovoroch, aby si uspela ???

Konexie...
-----------------
Dnes neni ziadna vynimka, ked sa na jedno miesto hlasi 400-500 ludi.

Ak je zverejneny inzerat, do hodiny maju 50 ziadosti a od rana im zvonia telefony, tak ze toho maju pokrk. Po 50tke prvych uchadzacov zvacsa povedia, ze uz niekoho maju, aj ked nikoho nemaju. Z tych 50 si niekoho najdu a ak nie, prehrabu emaily a pozvu par daslich.

Pri pohovoroch chcu, aby si mala take vzdelanie, onake, vedela tamtu rec, hentu, atd...

Potom si vypytas kolko za to adekvatne chces, co sa im zda tak 3 nasobne vela. Nakoniec casto zoberu uplne niekoho ineho, lebo konkurz sa robi len proforma, alebo im nikto za tie peniaze nechcel robit, tak zoberu aj niekoho, kto to nesplna, len tolko nepyta.

Pri takom mnozstve uchadzacov je uplne jedno, aka si lumenka. Vo vacsine pripadov sa nedostanu ani k precitaniu tvojho zivotopisu, lebo si nestihla prvych 50. A ak aj stihla a pozvali ta na pohovor, bud to nesmie byt rodinkarstvo, proforma konanie, alebo nesmies pytat viac ako almuznu.

Ibaze by si bola profik v oblasti v ktorej je nedostatok ludi. To by si si mohla vyberat. Tam by mali mozno 5-10 ponuk.

Pri tom mnozstve uchadzacov, je to vlastne ako loteria... Zaujat chce dnes kazdy. Dobrych pracovnikov je malo, ale ti chcu zas dobre zaplatit, co firmy moc nechcu. Takze vo vacsine pripadov je to skor nahoda, ak najdes pracu.

Ine je, ked ides cez znamosti, tam je to rychlejsie.

Katka652

Neverim tomu, ze vsade dosadzuju svojich znamych alebo ze beru len niekoho s dlhorocnou praxou..pri tych ponukach je vylozene napisane ze beru aj absolventov, tam kde chcu prax sa predsa nehlasim..
a pozicii je teda dost, ja stale nieco nove najdem, teda skusakm dalej, urcite ked budem zit s myslienkou ze sa nezamestnam tak sa mi to ani nepodari, takto nerozmyslam..

ano je to mozne ze posobim upato, mozno trochu bojazlivo, ale tak zdravy respekt treba mat ..

neprihlasena

Ak sa prilis pripravujes, tak ti mozno chyba cosi velmi podstatne, a to je spontannost. Nie si na pohovore velmi upata alebo prils dokonala? To nie je prave sympaticke. Pripadne sa skus nabuduce viac uvolnit a viac usmievat. Hned je potom dojem iny.

lulu2233

Katka, neviem presne v akej oblasti sa pohybujes, ale bohužiaľ pokiaľ niesi odborník z dlhoročnou praxou v nejakom špecifickom odbore, ktorého zamestnávateľ práve potrebuje, tak zamestnať sa na Slovensku bez známosti je takmer nemožné, jedine na nejakých nizkokvalifikovanych pozíciách alebo pozíciach bez kvalifikácie. Chce to veľké šťastie a pevné nervy, ale ja som mala väčšinou pocit že posielať niekam životopis alebo chodiť na nejaké hlúpe pohovory je bezvýznamné. Nakoniec som si pracuje našla samozrejme cez rodinu a zrazu ani životopis nepotrebovali vidieť, samozrejme potom sa človek aj tak musí ukazat ako schopný.
No a ako zaujať na pohovore neviem, ak splnas predpoklady tak je to uz len o sympatiach a veľkom šťastí že sa na danú pozíciu nepretlaci niekto iný. Držím palce!